Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТРУКТУРНІ ДОСЛІДЖЕННЯ ПЕРОВСКИТОПОДІБНИХ СИСТЕМ В ОБЛАСТІ НИЗЬКОТЕМПЕРАТУРНИХ ФАЗОВИХ ПЕРЕТВОРЕНЬ

СТРУКТУРНІ ДОСЛІДЖЕННЯ ПЕРОВСКИТОПОДІБНИХ СИСТЕМ В ОБЛАСТІ НИЗЬКОТЕМПЕРАТУРНИХ ФАЗОВИХ ПЕРЕТВОРЕНЬ

Назва:
СТРУКТУРНІ ДОСЛІДЖЕННЯ ПЕРОВСКИТОПОДІБНИХ СИСТЕМ В ОБЛАСТІ НИЗЬКОТЕМПЕРАТУРНИХ ФАЗОВИХ ПЕРЕТВОРЕНЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,98 KB
Завантажень:
306
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ФІЗИКО-ТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ НИЗЬКИХ
ТЕМПЕРАТУР ім. Б.І. ВЄРКІНА
ШВЕДУН Михайло Юрійович
УДК 538.9; 538.91; 538.915
СТРУКТУРНІ ДОСЛІДЖЕННЯ ПЕРОВСКИТОПОДІБНИХ СИСТЕМ
В ОБЛАСТІ НИЗЬКОТЕМПЕРАТУРНИХ ФАЗОВИХ ПЕРЕТВОРЕНЬ
01.04.07 - фізика твердого тіла
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Харків – 2007
Дисертація є рукопис.
Робота виконана в Фізико-технічному інституті низьких температур
ім. Б.І.Вєркіна НАН України, м. Харків
Науковий керівник: | доктор фізико-математичних наук,
Сіренко Валентина Анатоліївна
(ФТІНТ ім. Б.І.Вєркіна НАН України,
відділ магнітних властивостей і спектроскопії
нормальних металів, провідний науковий співробітник).
Офіційні опоненти: | доктор фізико-математичних наук,
професор,
Фінкель Віталій Олександрович
(Національний науковий центр “Харківський
фізико-технічний інститут”, начальник лабораторії
“Фізичного матеріалознавства функціональних матеріалів”).
кандидат фізико-математичних наук,
Гуревич Алла Михайлівна
(ФТІНТ ім. Б.І.Вєркіна НАН України,
відділ надпровідності,
старший науковий співробітник).
Захист відбудеться “20” листопада 2007 р. о 1500 годині на засіданні спеціалізованої Вченої ради Д 64.175.03 при Фізико-технічному інституті низьких температур ім. Б.І. Вєркіна НАН України (61103, м. Харків, пр. Леніна, 47).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці ФТІНТ ім. Б. І. Вєркіна НАН України, 61103, м. Харків, пр. Леніна, 47.
Автореферат розіслано “18” жовтня 2007 року.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Д 64.175.03
доктор фізико-математичних наук, професор Є.С. Сиркін


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Дослідження перовскитоподібних систем становлять зміст одного з найцікавіших і перспективних напрямків фізики твердого тіла. Ці сполуки являють собою модельні об'єкти для вивчення властивостей сильнокорельованих електронних систем і викликають інтерес як з фундаментальної наукової, так і з практичної точок зору. Для даних сполук характерна наявність сполучень різного типу фазових переходів в електронній, магнітній і кристалічній підсистемах, конкуренції цих взаємодій і їхній вплив на унікальні властивості перовскитоподібних систем.
Унікальні властивості перовскитоподібних структур (особливо сполук типу ВТНП 1-2-3) багато в чому визначаються складністю їхньої кристалічної побудови та обумовленою цим сильною локальною анізотропією міжатомної взаємодії. Силова взаємодія різних атомів залежно від напрямку може відрізнятися на порядок. При цьому напрямки сильного та слабкого зв'язку міняються від атома до атома і анізотропія пружних модулів даних сполук не занадто велика. Однією з вимірюваних характеристик, що дозволяє судити про локальну анізотропію розглянутих об'єктів є їхнє теплове розширення.
Експериментальне дослідження тонких ефектів у поводженні даної термодинамічної характеристики, наприклад таких як немонотонне поводження температурних залежностей коефіцієнтів лінійного теплового розширення уздовж різних кристалографічних напрямків, дає важливу інформацію про величину локальної анізотропії міжатомної взаємодії на кожному вузлі. Це дуже важливо як для розуміння особливостей електрон-фононної взаємодії в сполуках даного класу, так і для правильного пояснення багатьох процесів, що відбуваються в цих речовинах при участі фононів.
Попутно помітимо, що саме локальна анізотропія міжатомних взаємодій притаманна активно досліджуваним останнім часом нанорозмірним структурам, у яких зміна силових характеристик від атома до атома є однією з основних причин, що визначають їхні специфічні властивості. Розвинені в цієї роботі низькотемпературні експериментальні методики представляються цілком придатними і для одержання інформації про міжатомну взаємодію в нанооб'єктах.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційну роботу Шведуна М.Ю. виконано у відділі магнетизму і відділі магнітних властивостей і спектроскопії нормальних металів Фізико-технічного Інституту Низьких Температур ім.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: СТРУКТУРНІ ДОСЛІДЖЕННЯ ПЕРОВСКИТОПОДІБНИХ СИСТЕМ В ОБЛАСТІ НИЗЬКОТЕМПЕРАТУРНИХ ФАЗОВИХ ПЕРЕТВОРЕНЬ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок