Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПАРАМЕТРИЧНІ МОДЕЛІ І СТАТИСТИЧНИЙ АНАЛІЗ СИГНАЛІВ ЗІ СТОХАСТИЧНОЮ ПОВТОРЮВАНІСТЮ

ПАРАМЕТРИЧНІ МОДЕЛІ І СТАТИСТИЧНИЙ АНАЛІЗ СИГНАЛІВ ЗІ СТОХАСТИЧНОЮ ПОВТОРЮВАНІСТЮ

Назва:
ПАРАМЕТРИЧНІ МОДЕЛІ І СТАТИСТИЧНИЙ АНАЛІЗ СИГНАЛІВ ЗІ СТОХАСТИЧНОЮ ПОВТОРЮВАНІСТЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,59 KB
Завантажень:
174
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ “ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА”
Кравець Ігор Богданович
УДК 621.77:621.314
ПАРАМЕТРИЧНІ МОДЕЛІ
І СТАТИСТИЧНИЙ АНАЛІЗ СИГНАЛІВ
ЗІ СТОХАСТИЧНОЮ ПОВТОРЮВАНІСТЮ
01.05.02 – математичне моделювання та обчислювальні методи
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Львів – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Фізико-механічному інституті ім. Г.В.Карпенка
Національної академії наук України, м. Львів
Науковий керівник доктор фізико-математичних наук, професор
Яворський Ігор Миколайович,
Фізико-механічний інститут ім. Г.В.Карпенка Національної академії наук України,
завідувач відділу відбору і обробки стохастичних сигналів
Офіційні опоненти доктор технічних наук, професор
Дивак Микола Петрович,
Тернопільський національний економічний університет
Міністерства освіти та науки України,
декан факультету комп’ютерних інформаційних технологій, завідувач кафедри комп’ютерних наук
доктор фізико-математичних наук, професор
Єлейко Ярослав Іванович,
Львівський національний університет ім. Івана Франка
Міністерства освіти та науки України,
завідувач кафедри теоретичної та прикладної статистики
Захист відбудеться “ 29 ” жовтня 2007 р. о 16 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.052.05 в Національному університеті “Львівська політехніка” за адресою: 79013, м. Львів, вул. С. Бандери, 12.
З дисертацією можна ознайомитися у науково-технічній бібліотеці Національного університету “Львівська політехніка” за адресою: 79013, м. Львів, вул. Професорська, 1.
Автореферат розісланий “ 21 ” вересня 2007 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
доктор технічних наук, професор Р.А. Бунь


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Детерміністичні принципи дослідження фізичних процесів при всій своїй простоті не дозволяють охопити складність реальних явищ. Застосування імовірнісного підходу до аналізу сигналів, що існують в природі, дає змогу ширше описати зміни фізичної системи, не обмежуючись однозначністю опису. Випадковий характер шумів і завад, що спостерігаються при роботі радіотехнічних та механічних систем, вимагає використання імовірнісних методів в задачах радіотехніки та дефектоскопії об’єктів тривалої експлуатації. Останнім часом випадковий процес став основною математичною моделлю для опису радіо- та вібра-ційних сигналів – носіїв інформації, а також шумів та завад, які його супроводжують. Найбільш ефективного і широкого застосування методи статистичної обробки набули в радіолокації, радіозв’язку, радіофізиці, сейсмології, телеметрії, вібродіагностиці, біо-медичній інженерії, кліматології, а також в розвитку теорії передбачення.
Властивості повторюваності та стохастичності характерні більшості випадкових сигналів, що зустрічаються в природі та технічній діяльності людини. Використання імовірнісного підходу, що ґрунтується на моделях у вигляді періодично корельованих випадкових процесів (ПКВП), до аналізу та моделювання таких стохастичних сигналів дає змогу якнайкраще описати властивості фізичних систем, що їх спричиняють, як з врахуванням регулярних, детерміністичних законів, так і з врахуванням випадкових завад і збурень, що можуть нести як корисну, так і паразитну інформацію про фізичну систему.
Властивості джерела сигналу в рамках кореляційної та спектральної теорії ПКВП описуються на основі аналізу моментних функцій першого та другого порядку – математичного сподівання, кореляційної функції, спектральної густини та компонентів їх розкладу в ряд Фур’є. Параметрами обробки сигналу за допомогою непараметричних методів є довжина реалізації сигналу, інтервал дискретизації, точка усічення корелограми, вагові спектральні та кореляційні вікна. Необраховані значення автокореляційної функції за межами вікна вважають рівними нулю, або періодичними, що, звичайно, є грубим припущенням й веде до спотворення спектральних оцінок.
Більш якісні оцінки характеристик процесу отримують на основі побудови параметричних моделей випадкових процесів, що передбачає визначення кількості параметрів та їх оцінювання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ПАРАМЕТРИЧНІ МОДЕЛІ І СТАТИСТИЧНИЙ АНАЛІЗ СИГНАЛІВ ЗІ СТОХАСТИЧНОЮ ПОВТОРЮВАНІСТЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок