Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФАРМАКОЛОГІЧНА КОРЕКЦІЯ ПОРУШЕНЬ ДЕТОКСИКУЮЧОЇ ФУНКЦІЇ ПЕЧІНКИ ПРИ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНОМУ ГІПОТИРЕОЗІ

ФАРМАКОЛОГІЧНА КОРЕКЦІЯ ПОРУШЕНЬ ДЕТОКСИКУЮЧОЇ ФУНКЦІЇ ПЕЧІНКИ ПРИ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНОМУ ГІПОТИРЕОЗІ

Назва:
ФАРМАКОЛОГІЧНА КОРЕКЦІЯ ПОРУШЕНЬ ДЕТОКСИКУЮЧОЇ ФУНКЦІЇ ПЕЧІНКИ ПРИ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНОМУ ГІПОТИРЕОЗІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,09 KB
Завантажень:
111
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Академія медичних наук України
Інститут фармакології та токсикології
Мусатова Зоя Ігорівна
УДК: 616.441-008.64: 612.35: 615.361
ФАРМАКОЛОГІЧНА КОРЕКЦІЯ ПОРУШЕНЬ ДЕТОКСИКУЮЧОЇ ФУНКЦІЇ ПЕЧІНКИ ПРИ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНОМУ ГІПОТИРЕОЗІ
14.03.05 – фармакологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті ендокринології і обміну речовин АМН України ім. В. П. Комісаренко
Науковий керівник: доктор медичних наук КОРПАЧЕВ Вадим Валерійович, Інститут ендокринології і обміну речовин АМН України ім. В. П. Комісаренко, завідувач відділу фармакотерапії ендокринних захворювань.
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор МОХОРТ Микола Антонович, Інститут фармакології і токсикології АМН України, завідувач відділу фармакології серцево-судинних засобів.
доктор медичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України БОБИРЄВ Віктор Миколайович, Українська медична стоматологічна академія МОЗ України, завідувач кафедри експериментальної і клінічної фармакології.
Провідна установа: Національний медичний університет ім. О.О.Богомольця МОЗ України
Захист відбудеться 17.04.2002 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.550.01 при Інституті фармакології та токсикології АМН України за адресою: 03057, м.Київ, вул. Ежена Потьє, 14
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту фармакології та токсикології АМН України за адресою: 03057, м.Київ, вул. Ежена Потьє, 14
Автореферат розісланий 15.02.2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої
ради, кандидат біологічних
наук І.В.Данова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Пріоритетним напрямком сучасної фармакотерапії ендокринних захворювань є пошук, розробка і вивчення засобів лікарської корекції патологічних станів, що виникають при захворюваннях щитовидної залози і супроводжуються зміною функціональної активності життєво важливих органів і систем. Особливу актуальність дана проблема набуває в Україні, де захворюваність населення гіпотиреозом постійно зростає. Це обумовлено, головним чином, збільшенням кількості операцій тотальної та субтотальної тиреоїдектомії, з приводу новоутворень щитовидної залози в період після Чорнобильської катастрофи. У цієї категорії хворих розвивається ранній або пізній післяопераційний гіпотиреоз з наступними змінами функціональної активності інших систем організму (печінка, серцево-судинна система і т.д.) (М.Д.Тронько, 1995).
Аналіз існуючих даних літератури переконливо свідчить про те, що при зниженні функції щитовидної залози практично одночасно виявляються патологічні зміни з боку серця, нирок, головного мозку. Виходячи з сучасних уявлень в патогенезі гіпотиреозу важливе місце займає взаємозв'язок між щитовидною залозою і печінкою (S.Battaler, 1988, M. G.Huang, 1995). Однак, до нинішнього часу немає всеосяжних і систематизованих даних про зміни детоксикуючої системи печінки при зниженій продукції гормонів щитовидної залози.
Звертає на себе увагу і відсутність будь-яких науково-обґрунтованих засобів фармакокорекції зазначених порушень на тлі гіпотиреозу, що певною мірою ускладнює розробку вкрай необхідних практичній медицині високоефективних засобів лікарської профілактики і терапії уражень печінки, що розвиваються в умовах гіпофункції щитовидної залози. Вивчення порушень процесів метаболізму лікарських засобів при недостатній продукції тиреоїдних гормонів дозволить обгрунтувати доцільність призначення препаратів, що нормалізують функціональний стан печінки, і в першу чергу, її детоксикуючі властивості, а також надасть можливість коригувати дозовий режим застосування препаратів інших груп, у тому числі при лікуванні супутніх захворювань.
У літературі є роботи, що свідчать про виражені детоксикуючі властивості препарату тваринного походження спленіну (О.В.Шевченко, М.Д.Тронько,1985), а також біофлавоноїду кверцетину (Л.В.Савченкова, 1991), однак їх ефективність на тлі тотальної тиреоїдектомії не відома. З огляду на це, цілком доцільною є задача вивчення патологічних порушень детоксикуючої функції печінки при експериментальному післяопераційному гіпотиреозі і на цій основі пошук та розробка високоефективних засобів фармакологічної корекції процесів детоксикації у вивчаємих умовах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ФАРМАКОЛОГІЧНА КОРЕКЦІЯ ПОРУШЕНЬ ДЕТОКСИКУЮЧОЇ ФУНКЦІЇ ПЕЧІНКИ ПРИ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНОМУ ГІПОТИРЕОЗІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок