Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕОРЕТИЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ ТА ВПРОВАДЖЕННЯ ВДОСКОНАЛЕНОГО ПРОЦЕСУ ВОЛОЧІННЯ ДРОТУ У ВОЛОЦІ, ЩО ОБЕРТАЄТЬСЯ

ТЕОРЕТИЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ ТА ВПРОВАДЖЕННЯ ВДОСКОНАЛЕНОГО ПРОЦЕСУ ВОЛОЧІННЯ ДРОТУ У ВОЛОЦІ, ЩО ОБЕРТАЄТЬСЯ

Назва:
ТЕОРЕТИЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ ТА ВПРОВАДЖЕННЯ ВДОСКОНАЛЕНОГО ПРОЦЕСУ ВОЛОЧІННЯ ДРОТУ У ВОЛОЦІ, ЩО ОБЕРТАЄТЬСЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,13 KB
Завантажень:
77
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА МЕТАЛУРГІЙНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ
Клюєв Дмитро Юрійович
УДК 621.778
ТЕОРЕТИЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ ТА ВПРОВАДЖЕННЯ ВДОСКОНАЛЕНОГО ПРОЦЕСУ ВОЛОЧІННЯ ДРОТУ У ВОЛОЦІ, ЩО ОБЕРТАЄТЬСЯ
Спеціальність 05.03.05
"Процеси та машини обробки тиском"
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Дніпропетровськ – 2004


Дисертацією є рукопис.
Науковий керівник:
доктор технічних наук, професор ДОЛЖАНСЬКИЙ Анатолій Михайлович, Національна металургійна академія України, м. Дніпропетровськ, завідувач кафедри „Якість, стандартизація та сертифікація”.
Робота виконана в Національній металургійній академії України Міністерства освіти і науки України.
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор ЖУЧКОВ Сергій Михайлович, Інститут чорної металургії ім. З.І. Некрасова Національної Академії наук України, м. Дніпропетровськ, заступник директора;
кандидат технічних наук, старший науковий співробітник ШИФРІН Євген Ісайович, Інститут розвитку ВАТ „Нижньодніпровський трубопрокатний завод”, м. Дніпропетровськ, технічний директор.
Провідна установа:
Державний науково-дослідний і конструкторсько-технологічний інститут трубної промисловості ім. Я.Ю. Осади, м. Дніпропетровськ.
Захист відбудеться " 10 " травня 2005 р. о 1230 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д08.084.02 Національної металургійної академії України за адресою: 49600, м. Дніпропетровськ, пр. Гагаріна 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної металургійної академії України за адресою: 49600, м. Дніпропетровськ, пр. Гагаріна 4.
Автореферат розісланий " 5 " квітня 2005 р.
В.о. вченого секретаря
спеціалізованої вченої ради _____________________________ С.І. Губенко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Головною задачею сучасного виробництва металовиробів є підвищення якості і конкурентоспроможності готової продукції з одночасним зменшенням забруднення навколишнього природного середовища. У зв'язку з цим на перший план у цій галузі виходить розробка ефективних технологій з мінімізацією використання кислоти при підготовці поверхні заготовки до волочіння.
Актуальність теми. Волочіння сталевого дроту з використанням сухих технологічних мастил в Україні реалізується на більш ніж 50 підприємствах. При цьому, здебільшого, застосовується технологія волочіння, що включає підготовку поверхні катанки, нанесення мастила і волочіння в нерухомій волоці.
Підготовка поверхні катанки звичайно здійснюється одним із способів:
- травлення в розчинах кислот з наступним нанесенням підмастильного покриття;
- механічне видалення окалини в роликових окалиновідламувачах.
При наявності ряду переваг першого способу (висока якість продукції і продуктивність) його недоліками є забруднення навколишнього середовища і високі витрати на травлення.
Другий спосіб, вирішуючи питання екологічної безпеки, має наслідком зростання шорсткості поверхні заготовки. У сполученні зі зміцненням металу (у результаті його знакозмінного вигину при проходженні роликового окалиновідламувача) та зниження адгезії сухого технологічного мастила (мила) до поверхні катанки це приводить до росту тертя, підвищеному зносу волок, високої обривності дроту, збільшенню енерговитрат, погіршенню якості продукції і зниженню продуктивності устаткування.
У зв'язку з цим, в умовах застосування механічного видалення окалини потрібна інтенсифікація процесу волочіння в напрямках зниження зусилля протягування, ведення бездефектного процесу обтиснення й одержання високоякісної метизної продукції з використанням існуючих волочильних станів.
Одним з відомих шляхів інтенсифікації процесу волочіння є використання волоки, що обертається, замість нерухомого інструменту. Одночасно з підвищенням стійкості волок та зниженням тяглових зусиль цей захід дозволяє поліпшити геометрію круглого дроту, що є суттєвим для деяких видів продукції (зокрема, зварювального дроту). Однак, існуючі теоретичні й експериментальні дані про ефективність цього заходу до наявної роботи суттєво відрізнялися між собою. Невизначеною була енергетика процесу, а також вплив конкретних параметрів технології (інтенсивність обтиснень, геометрія волоки, швидкість її обертання тощо) на силові умови волочіння.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ТЕОРЕТИЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ ТА ВПРОВАДЖЕННЯ ВДОСКОНАЛЕНОГО ПРОЦЕСУ ВОЛОЧІННЯ ДРОТУ У ВОЛОЦІ, ЩО ОБЕРТАЄТЬСЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок