Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> моральне виховання молодших школярів у позаурочній та позашкільній діяльності

моральне виховання молодших школярів у позаурочній та позашкільній діяльності

Назва:
моральне виховання молодших школярів у позаурочній та позашкільній діяльності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,46 KB
Завантажень:
72
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені М.П.ДРАГОМАНОВА
МАТВІЄНКО ОЛЕНА ВАЛЕРІЇВНА
УДК 37.034
моральне виховання молодших
школярів у позаурочній
та позашкільній діяльності
13.00.01 – Теорія і історія педагогіки
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
КИЇВ – 1999


Дисертація є рукописом
Робота виконана в Національному педагогічному університеті
імені М.П.Драгоманова, Міністерства освіти України
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
Кобзар Борис Степанович
Інститут проблем виховання,
головний науковий співробітник
Офіційні опоненти: доктор філософських наук,
академік АПН України
Зязюн Іван Андрійович
Інститут педагогіки і психології
професійної освіти,
директор
кандидат педагогічних наук,
старший науковий співробітник
Чорна Катерина Іванівна
Інститут проблем виховання,
завідуюча лабораторією
Провідна установа: Вінницький державний педагогічний
університет імені Михайла Коцюбинського
кафедра педагогіки
Міністерство освіти України, м.Вінниця
Захист відбудеться 7 жовтня 1999 року о 1430 год.
на засіданні спеціалізованої вченої ради К26.053.02 у Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова, (252601, м.Київ, вул.Пирогова,9).
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова (252601, м.Київ, вул.Пирогова,9).
Автореферат розіслано 6 вересня 1999 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.В.Долинська


Загальна характеристика роботи
Актуальність проблеми. Проблема морального виховання набуває дедалі більшої гостроти як глобальна. Вона однаково хвилює громадськість, педагогів, уряди багатьох країн світу. Своєчасне моральне виховання дітей конче необхідне для оздоровлення суспільства. Відомий педагог-гуманіст Януш Корчак, підкреслюючи соціальну роль морального виховання дітей, сформулював важливе положення: «Реформи в житті дорослих слід починати в душах дітей». Виховання моралі в молодого покоління – одне з пріоритетних завдань української загальноосвітньої школи.
Час соціально-економічних і політичних перетворень, що переживає нині Україна, актуалізував низку проблем, пов’язаних із духовним життям суспільства: дефіцит милосердя та взаєморозуміння, відчуження людей один від одного, вияви байдужості й жорстокості. Чинники їх виникнення слід шукати як в макросоціальних явищах, так і в прорахунках морального виховання.
Спираючись на філософські, педагогічні, психологічні дослідження, наука дедалі активніше шукає шляхи поліпшення морального виховання особистості.
Ця проблема була об’єктом пошуків Г.Сковороди, М.Бердяєва, М.Драгоманова, В.Шинкарука, І.3язюна та ін.
Основні напрями наукової розробки різних аспектів морального виховання молодших школярів відображені в працях В.Духновича, Н.Крупської, А.Макаренка, І.Огієнка, С.Русової, І.Стешенка, В.Сухомлинського, С.Шацького та ін.
Теоретичні основи виховання у школярів моральних якостей, з’ясування їх суті й умов формування знайшли висвітлення в працях І.Беха, Л.Божович, О.Киричука, Г.Костюка, О.Скрипченка та ін.
Вагомий внесок у розв’язання проблеми морального виховання особистості зробили Б.Кобзар, В.Котирло, М.Красовицький, Ю.Приходько, Ю.Руденко та ін.
Шляхи, засоби і методи формування моральних взаємовідносин у процесі спільної діяльності учнів висвітлюються в роботах В.Білоусової, К.Гавриловець, В.Киричок, Н.Рєпи та ін.
Моральному вихованню учнів у позаурочній діяльності значну увагу приділяли О.Богданова, Л.Канішевська, В.Коротєєва, Л.Нестеренко, Я.Романова, Л.Руднєва, Н.Трофимова, М.Юр’єва та ін. Ними досліджені та експериментально перевірені ряд об’єктивних та суб’єктивних стимулів розвитку почуттів і моральних уявлень учнів початкових класів у процесі позаурочної роботи.
Разом з тим залишаються недостатньо вивченими та обгрунтованими сучасні соціально-педагогічні умови ефективності роботи закладів освіти з морального виховання молодших школярів у позаурочній та позашкільній діяльності, бракує сучасних науково обгрунтованих рекомендацій щодо вдосконалення форм і методів педагогічної діяльності, не проаналізовано роль позашкільного середовища та його вплив на моральне виховання сучасних молодших школярів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: моральне виховання молодших школярів у позаурочній та позашкільній діяльності

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок