Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ШКОЛИ АКАДЕМІКА М.М. АМОСОВА ТА ЇЇ ВНЕСОК У СТАНОВЛЕННЯ БІОЛОГІЧНОЇ ТА МЕДИЧНОЇ КІБЕРНЕТИКИ

ФОРМУВАННЯ ШКОЛИ АКАДЕМІКА М.М. АМОСОВА ТА ЇЇ ВНЕСОК У СТАНОВЛЕННЯ БІОЛОГІЧНОЇ ТА МЕДИЧНОЇ КІБЕРНЕТИКИ

Назва:
ФОРМУВАННЯ ШКОЛИ АКАДЕМІКА М.М. АМОСОВА ТА ЇЇ ВНЕСОК У СТАНОВЛЕННЯ БІОЛОГІЧНОЇ ТА МЕДИЧНОЇ КІБЕРНЕТИКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,31 KB
Завантажень:
416
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ЦЕНТР ДОСЛІДЖЕНЬ НАУКОВО-ТЕХНІЧНОГО ПОТЕНЦІАЛУ ТА ІСТОРІЇ НАУКИ ім. Г.М. ДОБРОВА
ГОРОХОВАТСЬКА Ольга Ярославна
УДК 001.89:[57.089+004.8+303.725]
ФОРМУВАННЯ ШКОЛИ АКАДЕМІКА
М.М. АМОСОВА ТА ЇЇ ВНЕСОК У СТАНОВЛЕННЯ БІОЛОГІЧНОЇ ТА МЕДИЧНОЇ КІБЕРНЕТИКИ
07.00.07 – історія науки і техніки
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у відділі історії науки і техніки Центру досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки ім. Г.М. Доброва НАН України
Науковий керівник: доктор історичних наук РУДА Світлана Петрівна, Мистецький інститут художнього моделювання та дизайну, професор.
Офіційні опоненти: доктор медичних наук Дупленко Юрій Костянтинович, факультет природничих наук Національного університету “Києво-Могилянська академія”, професор;
кандидат історичних наук Ховрич Сергій Миколайович, факультет соціології Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут” МОН України, викладач.
Захист відбудеться 24 жовтня 2007 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.189.02 у Центрі досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки ім. Г.М. Доброва НАН України за адресою: 01601, Київ, вул. Грушевського, 4, к. 615.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці ЦДПІН ім. Г.М. Доброва НАН України (01601, Київ, вул. Грушевського, 4, к. 623).
Автореферат розісланий “_____” вересня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат історичних наук В. Г. Гармасар


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Дослідження та ідентифікація наукових шкіл мають важливе значення для визначення ролі й місця того чи іншого вченого у розвитку науки в цілому та формування окремих її напрямів зокрема. Академік Академії медичних наук та Національної академії наук України Микола Михайлович Амосов створив всесвітньо відому школу в галузі легеневої та серцевої хірургії. Його учні працюють і в Україні, і на теренах колишнього СНД, і за кордоном. Він займався також дослідженнями з біологічної, медичної, психологічної та соціальної кібернетики. Тривалий і плідний науковий пошук у цих напрямах привів до створення М.М. Амосовим ще однієї школи – в галузі біологічної та медичної кібернетики. Проведений аналіз літературних джерел свідчить про те, що дослідження вищезгаданої школи, а також відповідної наукової спадщини академіка М.М. Амосова до цього часу не проводилися.
Актуальність дисертації посилюється необхідністю сучасного переосмислення та усвідомлення науково-організаційних і соціальних аспектів біологічної та медичної кібернетики в Україні, особливо враховуючи швидкі темпи розвитку інформаційного суспільства, а також проникнення інформаційних технологій в усі сфери людської діяльності.
Зв’язок роботи з науковими планами, програмами, темами. Обрана тема досліджувалася відповідно до науково-дослідної роботи Центру досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки ім. Г.М. Доброва НАН України “Дослідження методологічних та історико-соціальних аспектів становлення і розвитку інформатики в Україні” (державний реєстраційний номер 0102V005976), яка виконувалася в рамках цільової програми фундаментальних наукових досліджень Відділення інформатики НАН України “Наукові основи створення інтелектуальних інформаційних систем”, затвердженої постановою Бюро Президії Національної академії наук України від 12.01.02 № 8. Вона пов’язана також з темами “Фундаментальні ідеї і теорії сучасного природознавства: історико-культурний і світоглядний контекст” (державний реєстраційний номер 0101U002614) та “Розробка методологічних і методичних основ створення “Біографічного словника діячів природознавства і техніки України”, підготовка реєстру персоналій і створення рукопису словника” (державний реєстраційний номер 0101U002614).
Мета і завдання дослідження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ШКОЛИ АКАДЕМІКА М.М. АМОСОВА ТА ЇЇ ВНЕСОК У СТАНОВЛЕННЯ БІОЛОГІЧНОЇ ТА МЕДИЧНОЇ КІБЕРНЕТИКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок