Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОПТИМІЗАЦІЯ ЛІКУВАННЯ ХРОНІЧНОГО ГАСТРОДУОДЕНІТУ У ДІТЕЙ (КЛІНІКО-ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ)

ОПТИМІЗАЦІЯ ЛІКУВАННЯ ХРОНІЧНОГО ГАСТРОДУОДЕНІТУ У ДІТЕЙ (КЛІНІКО-ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ)

Назва:
ОПТИМІЗАЦІЯ ЛІКУВАННЯ ХРОНІЧНОГО ГАСТРОДУОДЕНІТУ У ДІТЕЙ (КЛІНІКО-ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,37 KB
Завантажень:
257
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ІНСТИТУТ ПЕДІАТРІЇ, АКУШЕРСТВА ТА ГІНЕКОЛОГІЇ
АКАДЕМІЇ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ГОРЯЧЕВА ІРИНА ПАВЛІВНА
УДК 616.33-053.4:615.45
ОПТИМІЗАЦІЯ ЛІКУВАННЯ ХРОНІЧНОГО ГАСТРОДУОДЕНІТУ
У ДІТЕЙ
(КЛІНІКО-ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ)
14.01.10 – Педіатрія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Київській медичній академії післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика МОЗ України.
Науковий керівник:
доктор медичних наук, професор Казак Світлана Сергіївна,
завідувачка кафедрою педіатрії N3 Київської медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика МОЗ України.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Денисова Маргарита Федорівна
Інститут педіатрії, акушерства та гінекології АМН України,
зав. відділенням гастроентерології.
доктор медичних наук Вікторов Олексій Павлович
Інститут кардіології ім. М.Д. Стражеска АМН України,
завідувач відділом клінічної фармакології.
Провідна установа:
Національний медичний університет ім. О.О.Богомольця МОЗ України, кафедра педіатрії N1, м. Київ.
Захист дисертації відбудеться “ 13 ” лютого 2001 року о 15.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.553.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук за спеціальностями “Педіатрія”, “Акушерство та гінекологія” при Інституті педіатрії, акушерства та гінекології АМН України (04050, м. Київ, вул. Мануїльського,8).
Автореферат розісланий “ 27 ” квітня 2000 року.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Квашніна Л.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Проблема гастродуоденальної патології у дітей в сучасних умовах набула великої актуальності, в зв`язку із значною її розповсюдженістю, яка не має тенденції до зниження (Мазурин А.В. и соавт., 1997). Викликає занепокоєність значне помолодіння хронічних запальних процесів шлунка та дванадцятипалої кишки, збільшення чисельності ерозивних пошкоджень слизової оболонки, їх повільна репарація та часті загострення, а також залучення до патологічного процесу інших органів травлення (Ревуцька Г.Є. та співавт., 1993, Пономарева Т.В., 1992, Сафонова Н.В., 1995, Денисов М.Ю., 1999).
В патогенезі хронічного гастродуоденіту поряд зі зростанням агресивних пошкоджуючих впливів значна роль відводиться зниженню механізмів місцевої резистентності слизової оболонки шлунка та дванадцятипалої кишки (Фролькис А.В., 1995, Ступин В.А. и соавт., 1997). Саме порушенню репаративних та зниженню цитопротективних властивостей СОШ належить провідна роль серед факторів місцевого захисту (Чопей І.В., Ілько А.В., 1999). На цьому тлі дефіцит енергетичних ресурсів в тканинах є однією з важливіших причин розвитку структурних пошкоджень слизової оболонки травного каналу та гальмування репаративних процесів (Аничков С.В., 1965, Tarig M. et al., 1990, Yoshikava T. et al., 1992). В умовах запалення розлади нейрогуморальної регуляції функцій шлунку та трофічних процесів в СОШ супроводжуються посиленням гіпоксії та пригніченням пластичних реакцій (Бурчинський В.Г., 1987), що поглиблює деструктивні пошкодження.
Виходячи з вищенаведеного, актуальним лишається питання про пошук нових шляхів зменшення негативних впливів на слизову оболонку травного каналу дитини та підвищення ефективності терапії хронічного гастродуоденіту (Григорьев П.Я., Яковенко Е.П., 1997). В останні роки значна увага приділяється лікам, які сприяють зростанню місцевої резистентності слизової оболонки, і діють, насамперед, шляхом відновлення слизового бар'єру (Дегтярева І.І., Харченко Н.В., 1995, Окороков О.М., 1999). Використання речовин з загальнопротективними властивостями, що посилюють опір слизової оболонки до пошкоджуючих агентів та підвищують місцевий захист тканин верхніх відділів травного шляху, є цілеспрямованим напрямком для запобігання подальшого ураження слизової оболонки та розвитку ерозій (Бушуев С.Л. и соавт., 1997).
Зв`язок теми з планом наукових праць установи. Дисертаційна робота є фрагментом НДР кафедри педіатрії №3 КМАПО ім.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ОПТИМІЗАЦІЯ ЛІКУВАННЯ ХРОНІЧНОГО ГАСТРОДУОДЕНІТУ У ДІТЕЙ (КЛІНІКО-ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок