Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТИЛІСТИКА РОМАНУ І.С.ТУРГЕНЄВА “ДВОРЯНСЬКЕ ГНІЗДО”

СТИЛІСТИКА РОМАНУ І.С.ТУРГЕНЄВА “ДВОРЯНСЬКЕ ГНІЗДО”

Назва:
СТИЛІСТИКА РОМАНУ І.С.ТУРГЕНЄВА “ДВОРЯНСЬКЕ ГНІЗДО”
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,14 KB
Завантажень:
382
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Харківський національний університет ім. В.Н.Каразіна
Сапрун Ірина Рустемівна
УДК 811.161.1’42
СТИЛІСТИКА РОМАНУ І.С.ТУРГЕНЄВА
“ДВОРЯНСЬКЕ ГНІЗДО”
10.02.02 – російська мова
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Харків – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському державному педагогічному університеті ім. Г.С. Сковороди Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: | доктор філологічних наук, професор
Гулак Анатолій Тихонович,
Харківський державний педагогічний університет ім. Г.С.Сковороди, професор кафедри російського і загального мовознавства
Офіційні опоненти: | доктор філологічних наук, професор
Мусієнко Валентина Павлівна,
Черкаський державний університет ім. Богдана Хмельницького, завідувач кафедри загального і російського мовознавства
кандидат філологічних наук, доцент
Лісіна Олена Валентинівна,
Національна юридична академія ім. Ярослава Мудрого, викладач кафедри іноземних мов
Провідна установа: | Кіровоградський державний педагогічний університет ім. Володимира Винниченка, кафедра загального і російського мовознавства, Міністерство освіти і науки України, м. Кіровоград.
Захист відбудеться 17.06.2003 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.051.07 Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна за адресою: 61077, м. Харків-77, площа Свободи, 4, ауд. 2-37.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна за адресою: 61077, м. Харків-77, площа Свободи, 4
Автореферат розісланий 15.05.2003 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Гноєва Н.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Творчість І.С. Тургенєва (у тому числі і роман “Дворянське гніздо”) з різною метою досліджувалася і лінгвістами, і літературознавцями. З літературознавчих досліджень насамперед заслуговують на увагу роботи таких авторів: С.Є. Шаталов, А. Батюто, В.М. Маркович, Г.Б. Курляндська, П.Г. Пустовойт, О.В. Чичерін, В.М. Топоров, Л. Зельцер та ін.
Лінгвістичних праць, що стосуються мови і стилю І.С.Тургенєва і які становлять науковий інтерес, значно менше. Передусім слід назвати статті В.В.Виноградова, М.М.Шанського, Н.О.Кожевникової, Є.Ю.Геймбух, а також дисертацію О.В.Палатовської.
У радянський час, що характеризується крайньою заідеологізованістю усіх без винятку сфер життя, наукові розвідки в галузі літератури нерідко являли собою “ідеологічно вільні або апріорні міркування й вигадки, відірвані від живої тканини художньої мови і від структури поетичних творів” (Виноградов). Головна увага у дослідженнях цього часу приділялася встановленню прийнятного для існуючої доктрини ідейного змісту твору, що носить викривальний характер стосовно попередньої суспільної системи. Питання художньої майстерності письменника, його індивідуального стилю якщо і ставилися, то, як правило, їхнє вирішення йшло по шляху дуже поверхового, дуже зовнішнього опису деяких літературно-художніх форм, які використовувалися тим або іншим художником слова. У філологічній науці, по суті, немає (за дуже незначними винятками) всебічного дослідження словесно-мовної структури навіть найвідоміших літературних творів найвидатніших російських письменників. Не досліджено у цьому аспекті і визначний роман І.С.Тургенєва “Дворянське гніздо”. Тимчасом лише за допомогою всебічного аналізу мовностилістичної структури твору можна не лише виявити особливості словесно-художньої майстерності письменника, але і більш повно і точно визначити художньо-образний зміст аналізованого твору. Необхідністю детального структурно-стилістичного дослідження роману І.С.Тургенєва “Дворянське гніздо”,всебічного опису представлених у романі мовностилістичних форм у їхній естетичній організованості і зумовлена актуальність даної дисертаційної роботи.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження проводилося у рамках плану наукової роботи кафедри російської мови і загального мовознавства ХДПУ ім.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: СТИЛІСТИКА РОМАНУ І.С.ТУРГЕНЄВА “ДВОРЯНСЬКЕ ГНІЗДО”

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок