Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> проблематика й особливості поетики романів і повістей михайла старицького

проблематика й особливості поетики романів і повістей михайла старицького

Назва:
проблематика й особливості поетики романів і повістей михайла старицького
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
45,00 KB
Завантажень:
463
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 
Національна академія наук України
Інститут літератури імені Т.Г.Шевченка
ПОЛІЩУК Володимир Трохимович
УДК: 82.116.12 – 3
проблематика й особливості поетики
романів і повістей михайла старицького
10.01.01. – українська література
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора філологічних наук
Київ – 2003


Дисертацією є рукопис
Роботу виконано на кафедрі української літератури і компаративістики Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького.
Науковий консультант – доктор філологічних наук, професор, член-кореспондент НАН України Мишанич Олекса Васильович, завідувач відділу давньої і класичної української літератури Інституту літератури імені Т.Г.Шевченка НАН України.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор Ковальчук Олександр Герасимович, завідувач кафедри української літератури Ніжинського державного педагогічного університету імені Миколи Гоголя;
доктор філологічних наук, професор Ткачук Микола Платонович, завідувач кафедри історії української літератури Тернопільського державного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка;
доктор філологічних наук, професор Корпанюк Микола Павлович, професор кафедри української та зарубіжної літератури Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету імені Григорія Сковороди.
Провідна установа – Дрогобицький державний педагогічний університет імені Івана Франка, кафедра української літератури, Міністерство освіти і науки України, м.Дрогобич, Львівська область.
Захист відбудеться “8” грудня 2003р. о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.178.01 в Інституті літератури ім.Т.Г.Шевченка НАН України (01001, м. Київ – 1, вул.Грушевського, 4).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України (01001, м. Київ – 1, вул.Грушевського, 4).
Автореферат розісланий 03 листопада 2003 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.М.Нога


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. У тисячолітній історії українського письменства, на жаль, є ще чимало “білих плям” чи “темних місць”: часом це цілі періоди малодослідженого чи й недослідженого поступу, десятки “призабутих” персоналій чи масивів творів, здебільшого силоміць вилучених з активного літературного й наукового вжитку. Причини такої ситуації різні, та найчастіше вони лежать у політично-ідеологічній площині, у століттях бездержавності.
Державницький статус, у якому перебуває Україна вже понад десять років, звільнення національної свідомості від стереотипів і догм попередньої політичної доби, відкриває нові, необмежені дослідницькі можливості в осмисленні практично всіх проблем у всій повноті. Сприятливими є і докорінні зміни в розстановці соціально-ідеологічних акцентів у розвитку світової цивілізації, переосмислення долі й ролі в ній України як незалежної держави, її внеску до світової духовної скарбниці. На такій благотворній хвилі активно відбувається процес відкриття “нових старих” імен і творів, ширшає коло осмислюваних тем і проблем, набуває необхідної повноти літературний процес, у т.ч. класичний, теж осмислений недостатньо.
Попри те, що невдовзі мине сто років з дня смерті М.П.Старицького (1840 – 1904), визначного письменника і громадського діяча, а його об’ємна й багатогранна спадщина все ще не дістала належної оцінки. Лише поезія митця удостоїлася доволі глибокої наукової уваги, драматургія ж на таку увагу здобулася тільки в останні десятиліття, хоч тут (як і в поезії теж, але дещо меншою мірою) іще триває осмислення й переосмислення, долання давніх і ближчих стереотипних оцінок. Такі ж задавнені й далеко не завжди слушні оцінки-стереотипи тяжіють над перекладами і театральною діяльністю Старицького. Що ж до прозової спадщини письменника, то вона в цілому практично випала з уваги науки про літературу. Окремі статті чи передмови до видань жодним чином не вичерпують проблему. Як правило, майже в кожній із них констатується той факт, що “цікава й об’ємна прозова спадщина Старицького є малодослідженою”, і така тенденція ведеться від винятково сумлінного й компетентного Івана Франка до останніх за часом досліджень.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 Реферат на тему: проблематика й особливості поетики романів і повістей михайла старицького

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок