Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Обгрунтування науково-методичної бази для нормування характеристик максимального стоку весняного водопілля та її реалізація для річок Причорноморської низовини

Обгрунтування науково-методичної бази для нормування характеристик максимального стоку весняного водопілля та її реалізація для річок Причорноморської низовини

Назва:
Обгрунтування науково-методичної бази для нормування характеристик максимального стоку весняного водопілля та її реалізація для річок Причорноморської низовини
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,56 KB
Завантажень:
353
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Київський національний університет
імені тараса шевченка
Романчук Марина Євгенівна
УДК 556.166”321”
Обгрунтування науково-методичної бази для
нормування характеристик максимального
стоку весняного водопілля та її реалізація для річок Причорноморської низовини
11.00.07 – гідрологія суші, водні ресурси, гідрохімія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата географічних наук
Київ-2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконувалась в Одеському державному екологічному університеті Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор географічних наук, професор
Швебс Генріх Іванович
Одеський національний університет імені І.І.Мечнікова,
завідувач кафедри фізичної географії і раціонального природокористування
Офіційні опоненти: доктор географічних наук, професор
Мольчак Ярослав Олександрович
Луцький державний технічний університет,
декан технологічного факультету, професор кафедри екології і безпеки життєдіяльності
кандидат географічних наук, старший науковий співробітник
Войцехович Валентина Олександрівна
Інститут агроекології аграрної академії наук України
Провідна установа: Український науково-дослідний інститут екологічних проблем Міністерства екології та природних ресурсів України (м. Харків)
Захист відбудеться “25” вересня 2003 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.001.22 в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 03022, м. Київ-22, вул. Васильківська, 90, географічний факультет.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ-33, вул. Володимирська, 64.
Автореферат розісланий “ 22 “ серпня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д.26.001.22
кандидат географічних наук В.В.Гребінь
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Максимальний стік весняного водопілля є не лише важливою фазою гідрологічного режиму річок України, але й однією з тих характеристик, від надійного визначення якої багато в чому залежить нормальне функціонування гідротехнічних споруд на річках, паводкова безпека населених пунктів, промислових та сільськогосподарських обєктів.
В Україні фундаментальні дослідження формування максимального стоку весняного водопілля з метою розробки розрахункових і прогнозних методів його визначення виконані А.В.Огієвським (1945), Й.А.Железняком (1977), В.І.Мокляком (1957) та ін. На жаль, починаючи з 70-х років минулого сторіччя, тобто після виходу у світ нормативних документів СН 435-72 і СНіП 2.01.14-83, теоретичні дослідження дещо були припинені, а замість цього у регіональних гідрометеорологічних наукових підрозділах здійснювались, головним чином, уточнення і деталізація параметрів, що описують вищезгадані нормативні документи. Негативною стороною було також нормування характеристик максимального стоку водопілля великих регіонів з використанням базових структур, котрі ні з теоретичного, ні з методичного боків не можна вважати оптимальними. До того ж, опірання лише на стокову інформацію не завжди дозволяє обґрунтувати розрахункові характеристики водопілля річок півдня України, де у межах Причорноморської низовини, наприклад, стаціонарна гідрологічна мережа фактично відсутня і не тільки на малих, але й на середніх за розмірами водозборах.
Викладене дозволяє зробити висновок про актуальність нових теоретичних і методичних підходів щодо нормування характеристик максимального стоку, які враховували б основні фактори його формування, а також використовували як стокову, так й метеорологічну інформацію.
Звязок роботи з науковими програмами, планами, темами.
Дослідження виконувалось у відповідності з Постановою Кабінету Міністрів України №37 від 26.01.1994 року “Про комплексну програму проведення протипаводкових заходів на 1994-2000 роки”, а також у рамках тем: “Розробка методики розрахунку характеристик стоку весняної повені на південній території України в залежності від снігозапасів” – на замовлення регіонального наукового центру по водних проблемах “Фобіус” (Т-201, 1996), “Розробка нової нормативної бази для розрахунку характеристик паводкового стоку на річках південно-західної території України та Молдови” (тема №39, ДР 0198U005401 від 01.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Обгрунтування науково-методичної бази для нормування характеристик максимального стоку весняного водопілля та її реалізація для річок Причорноморської низовини

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок