Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОМПЛЕКСНА МАЛОВІДХОДНА ІОНООБМІННА ТЕХНОЛОГІЯ ОЧИСТКИ СТІЧНИХ ВОД ВІД ІОНІВ ВАЖКИХ МЕТАЛІВ

КОМПЛЕКСНА МАЛОВІДХОДНА ІОНООБМІННА ТЕХНОЛОГІЯ ОЧИСТКИ СТІЧНИХ ВОД ВІД ІОНІВ ВАЖКИХ МЕТАЛІВ

Назва:
КОМПЛЕКСНА МАЛОВІДХОДНА ІОНООБМІННА ТЕХНОЛОГІЯ ОЧИСТКИ СТІЧНИХ ВОД ВІД ІОНІВ ВАЖКИХ МЕТАЛІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,43 KB
Завантажень:
383
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ УКРАЇНИ“
КИЇВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ”
ГЛУШКО ОЛЕНА ВОЛОДИМИРІВНА
УДК. 628.33
КОМПЛЕКСНА МАЛОВІДХОДНА ІОНООБМІННА ТЕХНОЛОГІЯ
ОЧИСТКИ СТІЧНИХ ВОД ВІД ІОНІВ ВАЖКИХ МЕТАЛІВ
Спеціальність 21.06.01 – Екологічна безпека
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національному технічному університеті України“
Київський політехнічний інститут”
Міністерства освіти і науки України
на кафедрі екології та технології рослинних полімерів
Науковий керівник: кандидат технічних наук, доцент
Радовенчик В’ячеслав Михайлович,
Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут”,
кафедра екології та технології рослинних полімерів,
доцент
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Мальований Мирослав Степанович,
Національний університет „Львівська політехніка” Міністерства освіти і науки України, м. Львів кафедра екології та охорони навколишнього середовища, завідувач кафедри
доктор технічних наук, старший науковий співробітник
Донченко Маргарита Іванівна,
Національний технічний університет України,
„Київський політехнічний інститут”,
кафедра технології електрохімічних виробництв,
провідний науковий співробітник
Захист відбудеться “19” листопада 2007 р. о 14.30 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.002.05 в Національному технічному університеті України “Київський політехнічний інститут” за адресою: 03056, Київ, пр. Перемоги, 37. корпус 21, ауд. 209.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут” за адресою: 03056, Київ, пр. Перемоги, 37.
Автореферат розісланий “12” жовтня 2007р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Д 26.002.05
к.т.н., професор Круглицька В.Я.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. З розвитком науково-технічного прогресу збільшується антропогенне навантаження на навколишнє середовище. Людство залучає все нові і нові природні ресурси у сферу своєї виробничої діяльності, виснажуючи їх та забруднюючи при цьому відходами недосконалих технологій навколишнє середовище. Одним з головних напрямків охорони навколишнього середовища та раціонального використання ресурсів є знешкодження стічних вод та утилізація відходів гальванічних виробництв.
Дефіцит кольорових металів та чистої води в Україні зумовлює такий підхід до проблеми, який сприяє скороченню до мінімуму води, яка використовується для промивки виробів, регенерації цінних компонентів, використання прогресивного обладнання, за допомогою якого можна отримувати шлами, що легко утилізувати.
Створення маловідходних технологій є одним з найважливіших питань в очистці промивних вод гальванічних виробництв від іонів важких металів.
Не дивлячись на те, що за останні роки забір природної води в Україні, а відповідно, і скид стічних вод, скоротився майже вдвічі, екологічний стан більшості великих та малих рік лишається критичним. Це пов’язано з тим, що при загальному зменшенні об’єму стічних вод, об’єми неочищених стоків збільшуються.
В Україні більше як на 2000 підприємствах машинобудівної, приладобудівної, металообробної, чорної та кольорової металургії діють виробничі технології, які пов’язані з хімічною та електрохімічною обробкою металів та їх сплавів, в тому числі і гальванічні, які є основними постачальниками стічних вод, забруднених важкими металами. Як правило, середній об’єм гальванічних стічних вод, що утворюється на одному виробництві, складає 600-800 м3/добу. Найбільш поширені реагентні методи очистки стоків від іонів важких металів не забезпечують необхідного ступеню очищення води і повторного її використання, супроводжуються втратою цінних компонентів та утворенням значних об’ємів токсичних шламів, які складно утилізувати та підлягають захороненню лише на спеціалізованих полігонах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: КОМПЛЕКСНА МАЛОВІДХОДНА ІОНООБМІННА ТЕХНОЛОГІЯ ОЧИСТКИ СТІЧНИХ ВОД ВІД ІОНІВ ВАЖКИХ МЕТАЛІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок