Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КЛІНІКО-ГЕМОДИНАМІЧНІ ЕФЕКТИ АКТИВАТОРІВ КАЛІЄВИХ КАНАЛІВ У ЛІКУВАННІ ХРОНІЧНОЇ СЕРЦЕВОЇ НЕДОСТАТНОСТІ

КЛІНІКО-ГЕМОДИНАМІЧНІ ЕФЕКТИ АКТИВАТОРІВ КАЛІЄВИХ КАНАЛІВ У ЛІКУВАННІ ХРОНІЧНОЇ СЕРЦЕВОЇ НЕДОСТАТНОСТІ

Назва:
КЛІНІКО-ГЕМОДИНАМІЧНІ ЕФЕКТИ АКТИВАТОРІВ КАЛІЄВИХ КАНАЛІВ У ЛІКУВАННІ ХРОНІЧНОЇ СЕРЦЕВОЇ НЕДОСТАТНОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,50 KB
Завантажень:
88
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Заїка Євген Едуардович
УДК 616.12-008.46-08:612.13:546.32
КЛІНІКО-ГЕМОДИНАМІЧНІ ЕФЕКТИ АКТИВАТОРІВ КАЛІЄВИХ КАНАЛІВ У ЛІКУВАННІ ХРОНІЧНОЇ СЕРЦЕВОЇ НЕДОСТАТНОСТІ
14.01.11 - Кардіологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків-2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті терапії АМН України, м. Харків
Науковий керівник:
доктор медичних наук, професор Целуйко Віра Йосипівна, Харківська медична академія післядипломної освіти МОЗ України, завідувачка кафедри кардіології та функціональної діагностики.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Нетяженко Василь Захарович, Національний медичний університет ім. О.О.Богомольця МОЗ України, завідувач кафедри пропедевтики внутрішніх хвороб №1;
доктор медичних наук, професор Березняков Ігор Геннадійович, Харківська медична академія післядипломної освіти МОЗ України, завідувач кафедри внутрішніх хвороб .
Провідна установа:
Дніпропетровська державна медична академія МОЗ України, кафедра шпитальної терапії №2.
Захист відбудеться “_20_”__червня___2001 р. о 13-30_годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.600.04 при Харківському державному медичному університеті (61022, м. Харків, пр.Леніна, 4)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного медичного університету (61022, м. Харків, пр. Леніна, 4)
Автореферат розісланий “11” травня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доцент Л.І.Овчаренко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЇ
Актуальність теми. Хронічна серцева недостатність (СН) є однією з головних причин серцево-судинної захворюваності і смертності. Поширеність серцевої недостатності серед населення становить 1-2%, причому вона постійно збільшується з віком. Серцева недостатність є причиною 20% госпіталізацій і посідає до 30% у структурі загальної кількості ліжко-днів [Мала Л.Т., 1994; Крижановський В.А., 1998; Ho K.L., 1993].
Розширення арсеналу лікарських препаратів, що застосовуються для лікування СН, широке використання інгібіторів АПФ, серцевих глікозидів, діуретиків та бета-блокаторів дозволили трохи поліпшити показники виживаності хворих на СН. Однак, вони як і раніше далекі від бажаних: річна виживаність хворих становить 50–70% і лише деякі з них переживають п'ятирічний період [McMurrey J.J., 1997]. Тому, пошук нових препаратів, що сприяють поліпшенню якості і тривалості життя хворих на СН, залишається дуже актуальною і важливою задачею.
У зв'язку з цим усе більшу увагу дослідників привертають нові групи лікарських засобів з потенційними можливостями застосування в комплексній терапії СН, зокрема активатори калієвих каналів. Вони є досить новою і багатообіцяючою групою препаратів з перспективою використання у лікуванні СН. Унікальний “подвійний” механізм дії, нітратоподібний та периферичний вазодилатуючий, дозволяє збалансовано зменшувати як переднавантаження на серце, так і постнавантаження, пов'язане з артеріолярним опором. Нікорандил – перший вітчизняної препарат з групи активаторів калієвих каналів.
У деяких експериментальних роботах була показана здатність нікорандилу сприятливо впливати на параметри центральної гемодинаміки і нейрогуморальної регуляції при моделюванні СН у лабораторних тварин [Otsuka A., 1990; Kim S., 1990; Nogushi K., 1998; Kamijo T., 1999]. У літературі є поодинокі відомості про дослідження впливу нікорандилу на перебіг захворювання у пацієнтів з СН [Tsutamoto T., 1994, 1995; Larsen A., 1997]. Однак, дані щодо дослідження ефективності препарату, який призначають на доповнення до стандартної терапії СН, у хворих з різними стадіями СН відсутні.
Таким чином, питання дослідження ефективності нікорандилу в комплексній терапії СН є актуальними і маловивченими.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами і темами. Робота виконувалась в Інституті терапії АМН України як фрагмент теми: “Фармакодинамічні та фармакокінетичні аспекти використання нових вазоактивних препаратів у лікуванні хворих на хронічну серцеву недостатність з урахуванням їх впливу на механізми нейрогуморальної регуляції” (№ держреєстрації 0198U002454).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: КЛІНІКО-ГЕМОДИНАМІЧНІ ЕФЕКТИ АКТИВАТОРІВ КАЛІЄВИХ КАНАЛІВ У ЛІКУВАННІ ХРОНІЧНОЇ СЕРЦЕВОЇ НЕДОСТАТНОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок