Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК ТЕХНІЧНОЇ ТВОРЧОСТІ УЧНІВ У ПОЗАШКІЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ ОСВІТИ УКРАЇНИ (20-30 рр. ХХ ст.)

РОЗВИТОК ТЕХНІЧНОЇ ТВОРЧОСТІ УЧНІВ У ПОЗАШКІЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ ОСВІТИ УКРАЇНИ (20-30 рр. ХХ ст.)

Назва:
РОЗВИТОК ТЕХНІЧНОЇ ТВОРЧОСТІ УЧНІВ У ПОЗАШКІЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ ОСВІТИ УКРАЇНИ (20-30 рр. ХХ ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,91 KB
Завантажень:
209
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ІНСТИТУТ ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ ОСВІТИ
АПН УКРАЇНИ
БЄЛОШИЦЬКИЙ ОЛЕКСАНДР ОЛЕКСАНДРОВИЧ
УДК 373. 62 (09)
РОЗВИТОК ТЕХНІЧНОЇ ТВОРЧОСТІ УЧНІВ У
ПОЗАШКІЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ ОСВІТИ УКРАЇНИ
(20-30 рр. ХХ ст.)
13.00.02 – теорія та методика трудового навчання
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис
 
Робота виконана в Інституті педагогіки АПН України.
Науковий керівник – доктор педагогічних наук, професор,
Волощук Іван Степанович,
Президія АПН України;
Відділення педагогіки і психології
вищої школи АПН України,
вчений секретар
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук,
Вихрущ Анатолій Володимирович,
Тернопільська облдержадміністрація,
заступник голови із гуманітарних питань
кандидат педагогічних наук,
старший науковий співробітник,
Мачуський Валерій Віталійович,
Інститут проблем виховання АПН України,
завідувач лабораторії діяльності позашкільних закладів
Захист відбудеться “14” вересня 2007 року о 12 год. 00 хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.458.01 в Інституті професійно-технічної освіти АПН України, 03045, м. Київ, Чапаєвське шосе, 98.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту професійно-технічної освіти АПН України, 03045, м. Київ, Чапаєвське шосе, 98.
Автореферат розісланий “02” серпня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради І.С. Голіяд
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. У сучасному процесі антропогенези людини розвиток креативних здібностей стає нагальною потребою в навчанні та вихованні підростаючого покоління. В цьому зацікавлені індивідуум, держава і суспільство. Цього вимагає і ХХІ століття, яке характеризується як початок переходу до високих технологій, що суттєво впливає на умови, засоби і характер трудової діяльності людини, висуваючи на одне з перших місць розвинуті технічно-творчі здібності. Їх розвиток повинен здійснюватися, зокрема, і трудовою підготовкою учнів у школі, де змістом навчально-виховної роботи повинна бути технічна творчість, а не існуючі нині репродуктивні методи навчання.
Актуальність зазначеного визначається й тим, що розробку теоретичних і прикладних основ трудової підготовки учнів підтримано рядом державних документів реформи освітньої галузі. Серед них державна національна програма “Освіта” (Україна ХХІ століття), яка визначила стратегічну мету розвитку системи навчання і виховання учнівської молоді, загальні рекомендації щодо реформування системи освіти, які розроблені МОН України, Концепція загальної середньої освіти (12-річна школа), Державний стандарт базової і повної загальної середньої освіти, “Закон про позашкільну освіту”, який вказав на значення позашкільних закладів у загальній системі освіти і трудової підготовки учнівської молоді.
Реформування освітньої галузі “Технологія” як одної із форм трудової підготовки учнів стане дієвим при умові здійснення теоретичного аналізу, який, у свою чергу, повинен спиратися на ретроспективний аналіз системи трудової підготовки, однією з форм якої була технічна творчість учнів у позашкільних закладах освіти. Вагомим внеском у розробку теоретичної бази позашкільної роботи, де творча праця учнів розглядалася як одна із форм трудової підготовки, стали роботи видатних педагогів Н.К.Крупської, А.С.Макаренка, С.Ф.Русової, В.О.Сухомлинського, К.Д.Ушинського, С.Т.Шацького та інших. Історико-педагогічний аспект проблем трудової підготовки учнів розкрито у наукових працях А.В.Вихруща, В.О.Дідуха, С.П.Дем’янчука, М.В.Кухарського, М.В.Левківського, І.Л.Лікарчука, В.М.Мадзігона, Г.В.Терещука. Але вказані праці не розглядали технічну творчість учнів як форму трудової підготовки. Сучасні праці П.Н.Андріанова, І.Д.Беха, Л.П.Вовк, Д.М.Комського, М.Б.Коваля, Н.Г.Ничкало, О.В.Сухомлинської, Т.І.Сущенко, В.Л.Якубовського присвячені розробці теоретико-методологічної бази позашкільної та позакласної роботи учнів у трудовому вихованні. Теорію позашкільного навчально-виховного процесу, де розвиток творчих здібностей сприяє соціалізації учнів, розробляли А.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: РОЗВИТОК ТЕХНІЧНОЇ ТВОРЧОСТІ УЧНІВ У ПОЗАШКІЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ ОСВІТИ УКРАЇНИ (20-30 рр. ХХ ст.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок