Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СИСТЕМНА ЕНЗИМОТЕРАПІЯ НА САНАТОРНОМУ ЕТАПІ РЕАБІЛІТАЦІЇ ХВОРИХ, ЯКІ ПЕРЕНЕСЛИ НЕСТАБІЛЬНУ СТЕНОКАРДІЮ

СИСТЕМНА ЕНЗИМОТЕРАПІЯ НА САНАТОРНОМУ ЕТАПІ РЕАБІЛІТАЦІЇ ХВОРИХ, ЯКІ ПЕРЕНЕСЛИ НЕСТАБІЛЬНУ СТЕНОКАРДІЮ

Назва:
СИСТЕМНА ЕНЗИМОТЕРАПІЯ НА САНАТОРНОМУ ЕТАПІ РЕАБІЛІТАЦІЇ ХВОРИХ, ЯКІ ПЕРЕНЕСЛИ НЕСТАБІЛЬНУ СТЕНОКАРДІЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,76 KB
Завантажень:
140
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
АКАДЕМІЯ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ КАРДІОЛОГІЇ
ІМ. АКАДЕМІКА М. Д. СТРАЖЕСКА
БАБОВА ІРИНА КОСТЯНТИНІВНА
УДК 616.12-009.72-036.82.3.838
СИСТЕМНА ЕНЗИМОТЕРАПІЯ НА САНАТОРНОМУ ЕТАПІ РЕАБІЛІТАЦІЇ ХВОРИХ, ЯКІ ПЕРЕНЕСЛИ
НЕСТАБІЛЬНУ СТЕНОКАРДІЮ
 
14.01.11 – Кардіологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
КИЇВ - 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Одеському державному медичному університеті МОЗ України та в клінічному санаторії “Лермонтовський” (Філія Одеського дочірнього підприємства Закритого акціонерного товариства лікувально-оздоровчих закладів профспілок України “Укрпрофоздоровниця”)
Науковий керівник:
Доктор медичних наук, професор Юрлов Владислав Михайлович, завідуючий кафедрою госпітальної терапії Одеського державного медичного університету МОЗ України (м. Одеса).
Офіційні опоненти:
Доктор медичних наук, професор Воронков Леонід Георгійович, завідуючий відділом серцевої недостатності Інституту кардіології ім.акад. М.Д. Стражеска АМН України (м. Київ).
Доктор медичних наук, доцент Стаднюк Леонід Антонович, завідувач кафедри терапії і геріатрії Київської медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика МОЗ України (м. Київ).
Провідна установа: Дніпропетровська державна медична академія МОЗ України, кафедра госпітальної терапії та професійної патології
Захист відбудеться 11 червня 2002 року о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради
Д 26.616.01 при Інституті кардіології ім.акад. М.Д. Стражеска АМН України (03680, м. Київ, вул. Народного ополчення 5).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту кардіології ім.акад. М.Д. Стражеска АМН України за адресою: 03680, м. Київ, вул. Народного ополчення 5.
Автореферат розісланий 30 квітня 2002 року.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Деяк С.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. За останні три роки захворюваність від хвороб системи кровообігу зросла на 39%, розповсюдженість – на 21%, а смертність – на 7% (Возіанов О.Ф., 2000). На долю ішемічної хвороби серця (ІХС) у 1996 р. приходилося 61,1% померлих від захворювань системи кровообігу, а в 1999 р. – 63,4%. Розповсюдженість ІХС як нозологічної форми у 1996 р. складала 10594,1, а в 1999 р. – 12932,9 на 100 тис. населення (Москаленко В.Ф., Коваленко В.М., 2001). Це зумовлює необхідність удосконалення як невідкладної допомоги, так і пошуку ефективних методів реабілітації хворих на різні форми ІХС, зокрема тих, які перенесли гострі форми ІХС.
Обов’язковим етапом лікування ІХС є реабілітація в спеціалізованих відділеннях санаторіїв із застосуванням як медикаментозних, так і немедикаментозних чинників. При цьому, у хворих на ІХС підвищується толерантність до фізичного навантаження (ТФН), поліпшується якість життя, скорочується термін непрацездатності (Следзевская И.К., 2000). Особливо важливий санаторний етап відновлювального лікування для хворих, які перенесли нестабільну стенокардію (НС), тому що він є заключним перед поверненням до трудової діяльності. Це обумовлює необхідність ретельного аналізу ефективності відновлювального лікування хворих, які перенесли НС, на санаторному етапі за комплексом клініко-функціональних та лабораторних показників, які відображають ланки патогенезу ІХС, з метою пошуку оптимальних методів відновлювального лікування та запобігання трансформації НС у інфаркт міокарда (ІМ).
До теперішнього часу відсутня комплексна клініко-функціональна та лабораторна характеристика протікання санаторного періоду реабілітації у хворих, які перенесли НС. Є лише поодинокі праці, що стосуються, головним чином, опису клініко-функціонального стану хворих на даному етапі (Лук’янова І.С., 1995).
Сучасна комплексна терапія хворих на ІХС повинна відповідати наступним вимогам: забезпечувати усунення основних патогенетичних ланок та клінічних симптомів захворювання, попереджувати можливість дестабілізації перебігу хвороби, а також поліпшувати якість життя хворих, що здебільшого визначається рівнем працездатності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: СИСТЕМНА ЕНЗИМОТЕРАПІЯ НА САНАТОРНОМУ ЕТАПІ РЕАБІЛІТАЦІЇ ХВОРИХ, ЯКІ ПЕРЕНЕСЛИ НЕСТАБІЛЬНУ СТЕНОКАРДІЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок