Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УДОСКОНАЛЕННЯ ПІДГОТОВКИ КВАЛІФІКОВАНИХ КАДРІВ НА РЕГІОНАЛЬНОМУ РІВНІ (на прикладі Кіровоградської області України)

УДОСКОНАЛЕННЯ ПІДГОТОВКИ КВАЛІФІКОВАНИХ КАДРІВ НА РЕГІОНАЛЬНОМУ РІВНІ (на прикладі Кіровоградської області України)

Назва:
УДОСКОНАЛЕННЯ ПІДГОТОВКИ КВАЛІФІКОВАНИХ КАДРІВ НА РЕГІОНАЛЬНОМУ РІВНІ (на прикладі Кіровоградської області України)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,20 KB
Завантажень:
372
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
РАДА ПО ВИВЧЕННЮ ПРОДУКТИВНИХ СИЛ УКРАЇНИ
КОМАРОВА ОЛЬГА АЛЬБЕРТІВНА
УДК 331.024
УДОСКОНАЛЕННЯ ПІДГОТОВКИ
КВАЛІФІКОВАНИХ КАДРІВ НА
РЕГІОНАЛЬНОМУ РІВНІ
(на прикладі Кіровоградської області України)
Спеціальність 08.09.01 — Демографія, економіка праці,
соціальна економіка і політика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ –2000
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Кіровоградському державному технічному університеті Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник
кандидат економічних наук, старший науковий
співробітник, член-кореспондент АЕН України
Гудсков АнатолІй КостЯнтиновиЧ, Кіровоградський державний технічний університет, доцент економічного факультету
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Куценко ВІра ІванІвна, Рада по вивченню продуктивних сил України НАН України, завідуюча відділом дослідження проблем розвитку і розміщення галузей соціальної сфери
кандидат економічних наук Євтушенко Ганна ІванІвна, Академія державної податкової служби України, доцент кафедри економіки підприємства
Провідна установа
Інститут економіки НАН України, відділ соціальної сфери, доходів і рівня життя населення, м. Київ
Захист відбудеться “2” жовтня 2000 року о 143030 год.
на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.160.01 Ради по вивченню продуктивних сил України НАН України за адресою:
01032, м. Київ-32, бульвар Т. Шевченка, 60.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Ради по вивченню продуктивних сил України НАН України за адресою:
01032, м. Київ-32, бульвар Т. Шевченка, 60.
Автореферат розісланий “18” липня 2000 року.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
доктор економічних наук, професор С.І.Бандур
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЙНОЇ РОБОТИ
Актуальність теми. На сучасному етапі ринкової трансформації економіки України важливим фактором її стабілізації та подальшого зростання є науково-практичне обґрунтування питань підготовки кваліфікованих кадрів з урахуванням регіональних особливостей. У цьому зв'язку актуальність теми дослідження визначається широким спектром досі невирішених науково-практичних проблем щодо категорій "кадри" і "кваліфікована робоча сила" та визначення шляхів удосконалення їх підготовки.
Складність дослідження зазначених проблем зумовлюється тим, що вітчизняна наукова думка тільки нещодавно в повному обсязі визнала товарний характер робочої сили та її конкурентоспроможність, а дослідження зарубіжних авторів присвячені в основному проблемам підготовки кваліфікованих кадрів у економічно розвинених країнах і не враховують специфіки соціально-економічного розвитку України.
Особливо актуальна проблема полягає в тому, що нові ринково-конкурентні умови включення в систему суспільного виробництва визначають жорсткі вимоги до адаптаційних здібностей людини та її характеристик як працівника. Сучасному працівникові мають бути притаманні високий професійний, загальноосвітній і культурний рівень, поліфункціональність і динамізм кваліфікації, різнобічний розвиток особистості. Тому особливого значення набувають гуманітарні, особистісні якості людини: ініціативність, творчість, відповідальність, самостійність, прагнення до саморозвитку. Усе це ставить завдання побудови ефективної та гармонійної системи безперервної освіти.
Методологічним і методичним проблемам підготовки кваліфікованих кадрів в умовах складних процесів ринкової трансформації суспільства у вітчизняній науковій літературі присвячено небагато праць. Недостатньо уваги приділяється також вивченню особливостей підготовки кадрів в окремих регіонах, тому постає нагальна потреба розробки регіональних програм соціального розвитку.
Не менш важливою, але досі ще не дослідженою є проблема розробки регіонального механізму управління підготовкою кадрів та його інформаційного забезпечення, що особливо актуально, ураховуючи диференціацію процесів відтворення кваліфікованої робочої сили за окремими територіями.
Отже, відсутність концептуально цілісного й обґрунтованого теоретико-методологічного дослідження зазначених вище проблем зумовлює актуальність комплексного аналізу загальних питань підготовки кваліфікованих кадрів з урахуванням територіальних особливостей розвитку окремих регіонів України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: УДОСКОНАЛЕННЯ ПІДГОТОВКИ КВАЛІФІКОВАНИХ КАДРІВ НА РЕГІОНАЛЬНОМУ РІВНІ (на прикладі Кіровоградської області України)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок