Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРАВЛЯЧА ПОЛІТИЧНА ЕЛІТА УКРАЇНИ: СУТЬ ТА ЕТАПИ СТАНОВЛЕННЯ

ПРАВЛЯЧА ПОЛІТИЧНА ЕЛІТА УКРАЇНИ: СУТЬ ТА ЕТАПИ СТАНОВЛЕННЯ

Назва:
ПРАВЛЯЧА ПОЛІТИЧНА ЕЛІТА УКРАЇНИ: СУТЬ ТА ЕТАПИ СТАНОВЛЕННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,04 KB
Завантажень:
426
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА
МАНДЗІЙ ЛЮБОМИРА СТЕПАНІВНА
УДК 323.39
ПРАВЛЯЧА ПОЛІТИЧНА ЕЛІТА УКРАЇНИ:
СУТЬ ТА ЕТАПИ СТАНОВЛЕННЯ
Спеціальність: 23.00.02 - політичні інститути і процеси
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
ЛЬВІВ - 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі політології Львівського національного університету імені Івана Франка.
Науковий керівник: кандидат філософських наук, доцент
Поліщук Микола Васильович,
Львівський національний університет імені Івана Франка,
завідувач кафедри політології
Офіційні опоненти: доктор політичних наук, професор
Ярош Богдан Олексійович,
Волинський державний університет
імені Лесі Українки, кафедра політології;
кандидат політичних наук, доцент
Вдовичин Ігор Ярославович,
Львівська комерційна академія.
Провідна установа: Київський національний університет
імені Тараса Шевченка
Захист відбудеться "10" жовтня 2003 р. о _15_годині на засіданні спеціалізованої вченої ради
Д 35.051.02 Львівського національного університету імені Івана Франка за адресою: 79000, м.Львів, вул. Університетська, 1, ауд.301.
З дисертацією можна ознайомитися у Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка за адресою: м.Львів, вул.Драгоманова, 5.
Автореферат розісланий " 9 " вересня 2003 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор політичних наук, професор В.М.Денисенко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Роль правлячої політичної еліти надзвичайно важлива в будь-якій державі й особливо актуалізується на етапах становлення або трансформації тієї чи іншої системи. Саме тому дослідження правлячої політичної еліти особливо цінне в Україні, відносно молодій державі, яка переживає перші етапи розвитку власних політичних інститутів. Поняття "правляча політична еліта" значною мірою втратило свою самозначимість тому, що його концептуальне наповнення розчинилося в ширших термінах та поняттях (особливо в таких, як "політична еліта" та "правляча еліта").
Незважаючи на численні наукові роботи, присвячені аналізу політичної еліти України, дослідження чинників, що визначають її виміри та функції, здебільшого залишаються поза увагою вчених. Разом з тим, вони відрізняються у стабільних, сформованих і тривалий час існуючих системах та у таких системах, що проходять етапи трансформації. В Україні, виходячи з особливостей її історичного розвитку, традицій, низки проблем та суперечностей, що накопичилися впродовж довгого часу, сформувався власний набір чинників, які вказують на параметри правлячої політичної еліти і, звісно, потребують детальнішого аналізу. Інтегральне поєднання дії всіх чинників призвело до можливості констатації правлячої політичної еліти України як певного системоутворюючого ядра політичної еліти і політичної системи загалом. Дослідження цього ядра та оцінка його значущості є ключовими для оцінки стану державності України і, на нашу думку, ще не отримали належного розгляду. У науковій літературі ще не висвітлені повною мірою як сама суть того, що таке правляча політична еліта України у досліджуваний період, так і етапи її становлення, розвитку та чинники, що її визначили.
Сьогодні в Україні переважають дослідження конкретико-теоретичного та загально-філософського типів аналізу, у той час як існує потреба ще й в узагальнених дослідженнях на рівні емпіричного пізнання. Порівняно незначна кількість таких досліджень, особливо стосовно другої половини 90-х років, вказує на те, що ця проблема гостро актуальна й порівняно мало досліджена, особливо на новому історичному матеріалі.
Рівень наукового опрацювання проблеми. Проблему еліт у політичній науці давно й всебічно розглядають різні автори. Ідеї політичного елітизму висловлювали ще Конфуцій, Платон, Н.Макіавеллі, Ф.Ніцше та інші.
У першій третині ХХ сторіччя розрізнені ідеї елітарності систематизували й узагальнили відомі соціологи Г.Моска та В.Парето, яких вважають засновниками науки елітології. Її основоположниками також вважають Р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: ПРАВЛЯЧА ПОЛІТИЧНА ЕЛІТА УКРАЇНИ: СУТЬ ТА ЕТАПИ СТАНОВЛЕННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок