Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Проблема художнього конфлікту у романі Ф.М. Достоєвского "Брати Карамазови"

Проблема художнього конфлікту у романі Ф.М. Достоєвского "Брати Карамазови"

Назва:
Проблема художнього конфлікту у романі Ф.М. Достоєвского "Брати Карамазови"
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,11 KB
Завантажень:
107
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Таврійський національний університет
ім. в.і. Вернадського
Чупріна Ірина Іванівна
УДК 882
Проблема художнього конфлікту
у романі Ф.М. Достоєвского
"Брати Карамазови"
Спеціальність 10.01.02 – Російська література
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
сімферополь – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі російської літератури Донецького національного університету, Міністерство освіти і науки України, м.Донецьк.
Науковий керівник доктор філологічних наук, професор
Федоров Володимир Вікторович, завідувач кафедри російської літератури Донецького національного університету
Офіційні опоненти:
доктор філологічних наук, професор Теплінський Марк Веніамінович, Прикарпатський університет ім. Василя Стефаника, професор кафедри світової літератури;
кандидат філологічних наук, доцент Зябрева Галина Олександрівна, Таврійський національний університет ім. В.І. Вернадського, доцент кафедри російської та зарубіжної літератури.
Провідна установа:
Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна, кафедра історії російської літератури, Міністерство освіти і науки України, м. Харків.
Захист відбудеться 05.09. 2001 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 52.051.05 Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського за адресою:
95007, м. Сімферополь, вул. Ялтинська, 4.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського: 95007, м. Сімферополь, вул. Ялтинська, 4, корпус "А".
Автореферат розісланий 05.08.2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Лавров В.В.
Загальна характеристика роботи
Ф.М. Достоєвський - явище надзвичайно складне в історії російської культури. Він не тільки видатний письменник, художник, але і філософ і психолог. Ідеолог, проповідник, пророк, мудрець; все – в одному. Багатоплановість духовної діяльності письменника зумовлює таку ж багатоплановість в дослідженні його творчої спадщини.
Вражаюча здатність бачити і розуміти життя зразу в декількох різноманітних аспектах , явищах і при цьому – у всій його повноті і глибині, вміння відкрити і показати саму сутність явища/події – особливий дар Федора Михайловича Достоєвського, який вирізняє його з-поміж інших і зумовлює незгаслу у всі часи зацікавленість до його творчості з боку дослідників різних спеціальностей, напрямів: літературознавців, філософів, богословів, соціологів, психологів і навіть-криміналістів. Незважаючи на те, що історія достоєвськознавства багатоаспектна, - у наш час – час осмислення, переосмислення життєвих цінностей та підведення підсумків – відкриваються нові можливості дослідження тих аспектів творчості письменника, про які не прийнято було говорити (частіше через ряд політичних, ідеологічних чинників).
Актуальність теми. За останні десятиліття стали доступними праці літературознавців, релігійних філософів, богословів, імена яких були широко відомими та популярними як в дореволюційній Росії, так і за кордоном. У контексті сучасності праці М.О. Бердяєва, Б.П. Вишеславцева, Л.П. Карсавіна, С.Л. Франка, Л.І. Шестова та інш. не втратили своєї актуальності та значення. Неможливо переоцінити вклад у достоєвськознавство М.М. Бахтіна, праці якого і в радянський період залишались найбільш популярними та впливали не на одне покоління літературознавців. Актуальними є і інші дослідження – В.Є. Ветловської, І. Волгіна, Л.П. Гроссмана, О.С. Долініна, Ю.Ф. Карякіна, Ю.Г. Кудрявцева, Л.І. Сараскіної, Ю.І. Селезньова, Г.М. Фрідлендера та ін., присвячені вивченню проблем поетики Ф.М. Достоєвського. Оскільки процес дослідження проблем творчості Достоєвського був тривалим та плідним, - неможливо оминути повз таку проблему, як конфлікт. Про нього говорили і говорять. Однак як спеціальна/самостійна літературознавча проблема художній конфлікт широко не розглядався. На наш погляд, до цього часу роль конфлікту оцінена недостатньо (до кінця не виявлено жанровотворчу функцію конфлікту).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Проблема художнього конфлікту у романі Ф.М. Достоєвского "Брати Карамазови"

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок