Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МІЖНАРОДНІ ДОГОВОРИ УКРАЇНИ ПРО ПРАВОВУ ДОПОМОГУ В ЦИВІЛЬНИХ СПРАВАХ І ВНУТРІШНЄ ЗАКОНОДАВСТВО

МІЖНАРОДНІ ДОГОВОРИ УКРАЇНИ ПРО ПРАВОВУ ДОПОМОГУ В ЦИВІЛЬНИХ СПРАВАХ І ВНУТРІШНЄ ЗАКОНОДАВСТВО

Назва:
МІЖНАРОДНІ ДОГОВОРИ УКРАЇНИ ПРО ПРАВОВУ ДОПОМОГУ В ЦИВІЛЬНИХ СПРАВАХ І ВНУТРІШНЄ ЗАКОНОДАВСТВО
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,24 KB
Завантажень:
168
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ГАЛУЩЕНКО ГЕРМАН ВАЛЕРІЙОВИЧ
УДК 341.94
МІЖНАРОДНІ ДОГОВОРИ УКРАЇНИ ПРО ПРАВОВУ
ДОПОМОГУ В ЦИВІЛЬНИХ СПРАВАХ І ВНУТРІШНЄ
ЗАКОНОДАВСТВО
Спеціальність 12.00.03 - цивільне право і цивільний процес;
сімейне право; міжнародне приватне право
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
КИЇВ -2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі міжнародного приватного та митного права Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник : кандидат юридичних наук, доцент
КИСІЛЬ ВАСИЛЬ ІВАНОВИЧ Інститут міжнародних відносин,
Київського національного університету імені Тараса Шевченка,
доцент кафедри міжнародного приватного і митного права
Офіційні опоненти : - доктор юридичних наук, професор, академік Академії правових
наук України ШЕВЧЕНКО Ярославна Миколаївна -
Інститут держави і права імені В.М.Корецького, завідувач відділу
цивільного, підприємницького та трудового права
- кандидат юридичних наук, доцент ПРИТИКА Юрій Дмитрович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
юридичний факультет, доцент кафедри цивільного права
Провідна установа Львівський національний університет імені Івана Франка
Міністерства освіти і науки України
Захист відбудеться “13” грудня 2001 року о 10 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.06 в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою 01017 м. Київ, вул. Володимирська, 60.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58, к.10.
Автореферат розіслано “8” листопада 2001 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Боднар Т.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Світове співтовариство увійшло в нове тисячоліття, характерною ознакою якого є бурхливий розвиток інтеграційних процесів. Все більш важливу роль у вирішенні різноманітних проблем політичного, економічного та культурного характеру, покликані відігравати міжнародне публічне та міжнародне приватне право.
Розбіжності принципів і систем права різних держав, які ведуть до розбіжностей щодо врегулювання відносин, зокрема, в галузі цивільного права, обумовлюють необхідність існування певних узгоджених колізійних положень, що знаходять своє втілення в договорах про правову допомогу.
З огляду на широту проблеми договорів про правову допомогу предметом дисертаційного дослідження обрані лише питання цивільно-правового характеру, у відносинах України з іноземними державами. Такий вибір обумовлений тим, що сьогодні в Україні склалась ціла система норм власних міжнародних договорів про правову допомогу, які регулюють відносини ускладнені іноземним елементом і не досліджувались в науці. Відповідні наукові праці радянських, а пізніше українських вчених, предметно розглядали лише цивільно-правові питання договорів про правову допомогу колишнього СРСР.
З урахуванням цього актуальним є дослідження теоретичних та практичних аспектів, пов’язаних з розробкою, укладенням та застосуванням положень міжнародних договорів України у сфері правової допомоги в цивільних справах, їх співвідношення з нормами внутрішнього законодавства.
Ці аспекти включають, по-перше, аналіз існуючої нормативної бази договорів, їх структури, змісту та тенденцій розвитку договірних відносин України у цій сфері, по-друге, вивчення колізійних норм договорів про правову допомогу та внутрішнього законодавства, по-третє, дослідження проблеми співвідношення та узгодженості відповідних норм, і на основі цього вироблення рекомендацій щодо удосконалення норм договорів України про правову допомогу в цивільних справах.
Практична реалізація Україною міжнародної правосуб’єктності та нові завдання, що стоять перед державою зокрема, необхідність входження до європейського правового простору, вимагають врегулювання правових відносин ускладнених іноземним елементом на якісно новому рівні, який би відповідав світовим та європейським стандартам.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: МІЖНАРОДНІ ДОГОВОРИ УКРАЇНИ ПРО ПРАВОВУ ДОПОМОГУ В ЦИВІЛЬНИХ СПРАВАХ І ВНУТРІШНЄ ЗАКОНОДАВСТВО

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок