Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВЗАЄМОДІЯ ОСОБИСТІСНОЇ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ (СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ)

Загрузка...

ВЗАЄМОДІЯ ОСОБИСТІСНОЇ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ (СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ)

Назва:
ВЗАЄМОДІЯ ОСОБИСТІСНОЇ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ (СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,25 KB
Завантажень:
230
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ХАРКІВСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ ПОВІТРЯНИХ СИЛ
ЗУБЕНКО Алла Сергіївна
УДК 141.5.:316.613
ВЗАЄМОДІЯ ОСОБИСТІСНОЇ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ
(СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ)
09.00.03 - соціальна філософія та філософія історії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Харків - 2005


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі філософії і політології Харківського національного автомобільно-дорожнього університету, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: | доктор філософських наук, професор Чаплигін Олександр Костянтинович, Харківський національний автомобільно-дорожній університет,
завідувач кафедри філософії і політології.
Офіційні опоненти: |
доктор філософських наук, професор Степаненко Ірина Володимирівна, Харківський національний педагогічний університет ім. Г.С. Сковороди,
професор кафедри філософії;
кандидат філософських наук, доцент Карпенко Катерина Іванівна,
Харківський державний медичний університет,
доцент кафедри філософії, соціології і релігієзнавства.
Провідна установа: |
Національний технічний університет України „Київський політехнічний інститут”, кафедра філософії, Міністерство освіти і науки України,
м. Київ.
Захист відбудеться „24” лютого 2005 року о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .702.05 при Харківському університеті Повітряних Сил за адресою: 61043, м. Харків, вул. Динамівська, 6, ауд. Д-606.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Харківського університету Повітряних Сил за адресою: 61064, м. Харків, вул. Володарського, 46.
Автореферат розісланий „ 19 ” січня 2005 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат філософських наук, професор Мануйлов Є. М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКа РОБОТИ
Актуальність теми. В сучасному світі проблема людини нерідко розглядається крізь призму процесу набуття нею ідентичності, тому що цей процес тісно пов’язаний з формуванням особистості, її моральних якостей, поведінки і здатності до саморозвитку. Ідентичність дозволяє людині чітко зафіксувати самототожність свідомості і себе як особистість і, таким чином, захистити внутрішній світ від стресових впливів.
Разом з тим, докорінні зрушення в сучасній цивілізації значною мірою руйнують традиційні форми ідентичності, роблять їх несталими, рухливими. Людина потрапляє в досить складну ситуацію, в якій з одного боку, набування свого, а не нав’язаного „Я” ускладнюється, розмиваються межі обов’язків та відповідальності, з іншого роль особистості, наявності у неї творчих здібностей і здатності гнучко реагувати на зміни, зберігаючи і розширяючи свою ідентичність, зростає.
Процес ідентифікації ускладнюється і внаслідок розмивання меж інституалізації у суспільстві. В результаті глобалізації та інформатизації змінюються способи впливу соціального на становлення самості людини.
Отже, в умовах соціокультурних та парадигмальних трансформацій проблема особистісної та соціальної ідентичності надзвичайно актуалізується і виявляє себе в формі кризи ідентичності, проблемності збереження цілісного „Я” в мінливому, мозаїчному світі, інтерпретації якого, так само, як і інтерпретації самої людини, постійно чисельно зростають.
Особливо гостро проблема ідентичності постає для нашої держави. Україна знаходиться в силовому полі суперечливих суспільно-цивілізаційних тенденцій – глобалізації і національно-етнічного, державного уособлення, модернізації і постмодернізації, орієнтації на Захід чи на Схід. Все це створює ситуацію „системної кризи суспільства”, частиною якого є проблематичність державної, соціальної і ідеологічної ідентичності. Основу цієї кризи становить неясність перспектив українського соціуму в цілому та його окремих прошарків, коли різні соціальні суб’єкти перебувають ніби в різних соціальних реальностях, живуть за різними соціальними нормами. Подолання таких дезорієнтуючих ідентифікацію факторів є нагальною теоретичною і практичною проблемою.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: ВЗАЄМОДІЯ ОСОБИСТІСНОЇ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ (СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок