Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Стилістика символізму в модифікації фортепіанних жанрів прелюдії та етюду в ХІХ - початку ХХ століть

Стилістика символізму в модифікації фортепіанних жанрів прелюдії та етюду в ХІХ - початку ХХ століть

Назва:
Стилістика символізму в модифікації фортепіанних жанрів прелюдії та етюду в ХІХ - початку ХХ століть
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,27 KB
Завантажень:
45
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ОДЕСЬКА ДЕРЖАВНА МУЗИЧНА АКАДЕМІЯ
ім. А.В.НЕЖДАНОВОЇ
 
Бордонюк Володимир Іванович
УДК 78.03
Стилістика символізму в модифікації фортепіанних жанрів прелюдії та етюду в ХІХ - початку ХХ століть
Спеціальність 17.00.03 – Музичне мистецтво
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства
Одеса-2008


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі сучасної музики і музичної культурології Одеської державної музичної академії імені А.В.Нежданової Міністерства культури і туризму України
Науковий керівник: доктор мистецтвознавства, професор
Маркова Олена Миколаївна,
Одеська державна музична академія
імені А.В. Нежданової,
зав. кафедрою сучасної музики
і музичної культурології
Офіційні опоненти: доктор мистецтвознавства, професор
Шульгіна Валерія Дмитрівна,
Державна академія керівних кадрів
культури та мистецтв,
зав. кафедрою музикології
кандидат мистецтвознавства, професор
Бутенко Леонід Михайлович,
Одеська державна музична академія
імені А.В. Нежданової,
кафедра хорового диригування
Захист відбудеться „21” травня 2008 року о 12.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.857.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата мистецтвознавства в Одеській державній музичній академії імені А.В.Нежданової за адресою: 65023, м. Одеса, вул. Новосельського, 63, Малий зал.
 
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Одеської державної музичної академії імені А.В.Нежданової, за адресою: 65023, м. Одеса, вул. Новосельського, 63.
Автореферат розіслано “_17_” квітня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат мистецтвознавства, доцент А. Д. Черноіваненко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Ідея символізму як світобачення, сформульована А. Білим на початку ХХ століття, знайшла знов актуальний сенс в 2000-і роки в аспекті категоричного “згущування” символістських установок початку минулого століття. Забутий європоцентристським суспільством Нового часу креаціонізм середньовічної культури відроджується на тлі тотального театралізування суспільства “пост- сучасного” типу, – символізм розуміється як цінність релігійної філософії і літератури (Т. Лірі), встановлюється уявлення про цінності культури як “символічні системи” (у розвиток концепції Е. Касирера).
Нарешті, в музичній творчості одержують визнання твори авторів, що або не “помічалися” аж до 1970-х років (І. Вишнєградський), або начисто забуті від початку ХХ століття (О. Цемлинський, Ф. Шрекер). Відносно до них в 1980-1990-і роки встановилися характеристики “відродження Цемлинського”, “ренесанс Шрекера”, адже вони об'єктивно представляли символістську художню концепцію в своїх композиціях. Значущість символістського “образу думки” для творчості Ф. Шопена та романтиків у цілому піднята в працях З. Лісси – і ці останні складають істотне методологічне джерело даного дослідження.
Актуальність теми дослідження зумовлена сучасним усвідомленням символістського світобачення як методологічного і стилістичного аспекту художнього мислення, який утворює одну з центральних проблем сучасної дослідницької проблематики. І в числі актуальних питань цієї проблеми – тема даного дисертаційного дослідження, присвячена символістським стилістичним витокам жанрів фортепіанного етюду та прелюдії. Крім того, концепція дисертації складається в актуальному ракурсі виконавського музикознавства, оскільки вказані проблеми жанру-стилю розглядаються на творах видатних авторів, що були в одній особі композиторами і виконавцями-піаністами (Ф. Шопен, О. Скрябін, К. Дебюссі). Також саме поняття твору трактується як єдність композиції і конкретики виконавського озвучування – в традиціях робіт Б. Асаф’єва та праць польського дослідника Р. Інгардена.
Об'єктом дослідження виступає символізм в музиці.
Предмет – буття жанрів фортепіанної прелюдії та етюду в обумовленості їх взаємовпливу установками естетики символізму.
Метою роботи є апробація в стилістичних аналізах ідеї обумовленості символістським підходом жанрової типології етюду і прелюдії в ХІХ столітті – на прикладі творів Ф.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: Стилістика символізму в модифікації фортепіанних жанрів прелюдії та етюду в ХІХ - початку ХХ століть

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок