Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УДОСКОНАЛЕННЯ МЕТОДІВ ОБРОБКИ І КОНТРОЛЮ ЯКОСТІ СТІЧНИХ ВОД ГАЛЬВАНІЧНОГО ВИРОБНИЦТВА (стосовно підприємств по ремонту сільськогосподарської техніки)

УДОСКОНАЛЕННЯ МЕТОДІВ ОБРОБКИ І КОНТРОЛЮ ЯКОСТІ СТІЧНИХ ВОД ГАЛЬВАНІЧНОГО ВИРОБНИЦТВА (стосовно підприємств по ремонту сільськогосподарської техніки)

Назва:
УДОСКОНАЛЕННЯ МЕТОДІВ ОБРОБКИ І КОНТРОЛЮ ЯКОСТІ СТІЧНИХ ВОД ГАЛЬВАНІЧНОГО ВИРОБНИЦТВА (стосовно підприємств по ремонту сільськогосподарської техніки)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,37 KB
Завантажень:
499
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БУДІВНИЦТВА ТА АРХІТЕКТУРИ
МОВЧАН СЕРГІЙ ІВАНОВИЧ
УДК 628. 543. 563 : 681
УДОСКОНАЛЕННЯ МЕТОДІВ ОБРОБКИ І КОНТРОЛЮ ЯКОСТІ
СТІЧНИХ ВОД ГАЛЬВАНІЧНОГО ВИРОБНИЦТВА
(стосовно підприємств по ремонту сільськогосподарської техніки)
05. 23. 04 - водопостачання, каналізація
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
ХАРКІВ – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Таврійській державній агротехнічній академії (м. Мелітополь Запорізької обл.) на кафедрі “Гідравліка і теплотехніка”
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор,
завідувач кафедрою “Гідравліка і теплотехніка” ТДАТА
Дідур Володимир Аксентійович
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор , зав. кафедрою
Міського будівництва і господарства Донбаської
Академії будівництва і архитектури
Найманов Аубекир Ягопірович
кандидат технічних наук, начальник кафедри “Пожежної профілактики технологічних процесів виробництва”
Академії пожежної бепеки України Міністерства внутрішніх справ України
Андронов Володимир Анатолійович
Провідна установа: Одеська державна академія будівництва і архітектури
Захист відбудеться 11.06.2003 р. о 11 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64. 056. 03 при Харківському державному технічному університеті будівництва та архітектури за адресою: 61002, м. Харків, вул. Сумська, 40.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Харківського державного технічного університету будівництва та архітектури (61002, м. Харків, вул. Сум-ська, 40).
Автореферат розісланий 07.05. 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Колотило М. І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Стічні води гальванічного виробництва є одним з найбільш поширених різновидів промислових стічних вод як в Україні, так і за кордоном. Виробничі стічні води, які забруднені кислотами, лугами і солями важких металів, утворюються при хімічній і електрохімічній обробці металів та їх сплавів, а також при нанесенні гальванічних покриттів. Вказані виробництва знаходяться у експлуатації в Україні близько на 4000 підприємств машинобудування, приладобудування, металообробки, чорної та кольорової металургії та інших галузей виробництва. Орієнтовний об’єм стічних вод, що скидаються вказаними виробництвами, сягає в Україні 500 млн. м3 на рік.
Стічні води гальванічного виробництва (здебільшого недостатньо очищені) скидаються до міської каналізаційної мережі або у найближчі річки та водні об’єкти, що ускладнює роботу системи каналізації, забруднює ріки і водоймища, виключає можливість використання осадів міських стічних вод як добрива сільськогосподарських полів. В кінцевому підсумку, осади міських очисних споруд спрямовують на збезводнення на мулових майданчиках і складування, відводячи для цього значні земельні ділянки. Це призводить до інтенсивного забруднення повітряного басейну і підземних водних джерел у районах улаштування мулових майданчиків і може перетворитися у справжню екологічну катастрофу.
Сказане в повній мірі відноситься до всіх великих міст України, включаючи Київ, Харків, Дніпропетровськ, Запоріжжя та ін., в яких працюють сотні промислових підприємств машинобудівного профілю. Не менш суттєві задачі мають місце і в порівняно менших містах країни, наприклад, у Сімферополі, Мелітополі, Нікополі, Бердянську, де поряд з гальванічними виробництвами машинобудівної галузі працює велика кількість підприємств з ремонту сільськогосподарської техніки. Останні мають суттєві особливості, які потребують вивчення і врахування при розробці методів удосконалення водного господарства цих підприємств.
Це свідчить про істотний внесок гальванічних виробництв у незадовільний екологічний стан водних об’єктів країни і обумовлює актуальність розробки методів і способів, спрямованих на удосконалення очищення і знешкодження стічних вод гальванічного виробництва підприємств по ремонту сільськогосподарської техніки.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: УДОСКОНАЛЕННЯ МЕТОДІВ ОБРОБКИ І КОНТРОЛЮ ЯКОСТІ СТІЧНИХ ВОД ГАЛЬВАНІЧНОГО ВИРОБНИЦТВА (стосовно підприємств по ремонту сільськогосподарської техніки)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок