Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> протипригарні покриття на основі пірофіліту для лиття алюмінієвих сплавів за моделями, що газифікуються

Загрузка...

протипригарні покриття на основі пірофіліту для лиття алюмінієвих сплавів за моделями, що газифікуються

Назва:
протипригарні покриття на основі пірофіліту для лиття алюмінієвих сплавів за моделями, що газифікуються
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,28 KB
Завантажень:
328
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
національна академія наук України
фізико-технологічний інститут металів та сплавів

ліпецька юлія анатоліївна
УДК 674.74.045:673.3
протипригарні покриття на основі пірофіліту
для лиття алюмінієвих сплавів за моделями,
що газифікуються
Спеціальність 05.16.04 – Ливарне виробництво
автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
 
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Фізико-технологічному інституті металів та сплавів НАН України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Шинський Олег Йосипович.
Фізико-технологічний інститут металів та сплавів НАН України,
заступник директора з наукової роботи
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор,
член-кореспондент НАН України,
Борисов Георгій Павлович.
Фізико-технологічний інститут металів та сплавів НАН України,
завідувач відділу
кандидат технічних наук
Андерсон Валерій Августович.
ВАТ “КАМЕТ - ТАС”,
завідувач відділу
Провідна організація: Національний технічний університет України
“Київський політехнічний інститут” Міністерства
освіти і науки України, кафедра ливарного виробництва, м. Київ
Захист відбудеться " 21 " грудня 2006 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.232.01 при Фізико-технологічному інституті металів та сплавів НАН України за адресою:
03680, МСП м. Київ-142, б-р. Вернадського, 34/1.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Фізико-технологічного інституту металів та сплавів НАН України за адресою: 03680, МСП м. Київ-142, б-р. Вернадського, 34/1.
Автореферат розіслано 19.11.2006 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Д 26.232.01
доктор технічних наук М.І. Тарасевич
1
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Однією з основних задач ливарного виробництва є забезпечення машинобудівного комплексу литими виробами, які мають високу надійність в експлуатації та низьку металоємність. У зв'язку з цим в світовій ливарній практиці і машинобудуванні широко використовуються литі вироби з алюмінієвих сплавів, річний об'єм світового виробництва і споживання яких досяг вже 17 млн. тонн, а в Україні – 40 тис. тон. Зростання обсягів виробництва та споживання виливків з алюмінієвих сплавів до світового рівня в промисловості України можливе лише при застосуванні сучасних методів лиття, до яких відноситься і різновиди лиття за моделями, що газифікуються. Використовування цього методу дозволяє підвищити розмірну точність та понизити шорсткість поверхні складних крупногабаритних виливків з алюмінієвих сплавів, які особливо широко використовуються в авіації, автомобіле- і тракторобудуванні та військовій техніці.
Саме противопригарне покриття (ПП) грає головну роль у формуванні якості поверхні виливків з алюмінієвих сплавів, отриманих за моделями, що газифікуються, оскільки воно не тільки зменшує ступінь пригару виливок та формує шорсткість його поверхні, а також застерігає утворення дефектів поверхні, які формуються під впливом взаємодії металу з продуктами термодеструкції полістиролу.
Проблема зменшення шорсткості, дефектів поверхні, підвищення розмірної точності виливків, при отриманні їх у вакуумованих формах при литті за моделями, що газифікуються, може бути вирішена шляхом створення нових протипригарних покриттів для пінополістиролових моделей.
Тому дослідження закономірностей взаємодії металу з протипригарним покриттям в процесі заливання та тверднення, формування якісної поверхні виливків з алюмінієвих сплавів і створення на цій основі покриттів з
використовуванням сировинної бази України є важливою та актуальною задачею
для теорії і практики ливарних процесів.
2
Роботу виконано відповідно до держбюджетних науково-дослідницьких програм НАН України, як: тема №480 “Розробити методи оптимізації та управління процесами структуроутворення і якістю виливків на базі методів імплантації модифікуючих, легуючих та армуючих компонентів у форму з піномоделлю, що газифікуюється” (РК №0101И004583), тема №485 “Розробка технології виробництва виливків з алюмінієвих сплавів литтям під комбінованим електромагнітним та пневматичним тиском” (РК №0102И002162), тема №501 “Створення теоретичних основ та технологічних методів підвищення об’ємних і поверхневих властивостей литих виробів з чорних та кольорових сплавів” (РК №0102И006822) та в обсязі науково-технічної програми Держкомітету з науки і інтелектуальної власності України “Ресурсозбережувальні технології в металургії”.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему: протипригарні покриття на основі пірофіліту для лиття алюмінієвих сплавів за моделями, що газифікуються

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок