Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТоК МЕЛІОРАТИВНИХ РОБІТ НА ВОЛИНІ В ОСТАННІЙ ЧВЕРТІ XIX – 80-х роках XX СТОЛІТТя: історико-економічний аспект

Загрузка...

РОЗВИТоК МЕЛІОРАТИВНИХ РОБІТ НА ВОЛИНІ В ОСТАННІЙ ЧВЕРТІ XIX – 80-х роках XX СТОЛІТТя: історико-економічний аспект

Назва:
РОЗВИТоК МЕЛІОРАТИВНИХ РОБІТ НА ВОЛИНІ В ОСТАННІЙ ЧВЕРТІ XIX – 80-х роках XX СТОЛІТТя: історико-економічний аспект
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,84 KB
Завантажень:
480
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича
СЕМЕЩУК Віра Мелетіївна
УДК 94 (477,82)
РОЗВИТоК МЕЛІОРАТИВНИХ РОБІТ НА ВОЛИНІ В ОСТАННІЙ ЧВЕРТІ XIX – 80-х роках XX СТОЛІТТя:
історико-економічний аспект
07.00.01 – історія України
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата історичних наук
Чернівці – 2005
Дисертацією
є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії України Рівненського державного гуманітарного університету, МОН України.
Науковий керівник: кандидат історичних наук, професор
завідувач кафедрою історії України
Гайбонюк Володимир Дорофійович,
Рівненський державний гуманітарний університет.
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
завідувач кафедрою історії України
Ботушанський Василь Мефодійович,
Чернівецький національний університет імені
Юрія Федьковича;
кандидат історичних наук, доцент
кафедра давньої та нової історії України
Шабала Ярослав Миколайович,
Волинський державний університет імені Лесі
Українки.
Провідна установа:
Львівський національний університет імені Івана Франка, кафедра новітньої історії України, (м. Львів).
Захист відбудеться 27.05.2005 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 76.051.06 Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича за адресою: 58012, м. Чернівці, вул. Кафедральна, , корп. , ауд. .
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича за адресою: 58012, м. Чернівці, вул. Лесі Українки, 23.
Автореферат розісланий 26.04.2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Т.Я. Лупул
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Україна увійшла в третє тисячоліття як цивілізована європейська держава. Це визначається не лише географічним положенням, але й здобутками країни у політичній та економічній сферах. В умовах входження української держави до європейського та світового співтовариства важливого значення набувають питання історичного минулого України. Серед них можна виокремити періодичні реформування сільськогосподарського виробництва. Як в минулому, так і сьогодні вони тісно пов’язані з процесами меліорації перезволожених регіонів, зокрема, Волині. За підрахунками авторки на кінець ХХ ст. у Волинській, Рівненській та Житомирській областях було осушено близько 1,2 млн. га боліт і перезволожених земель.
Великомасштабна меліорація змінила зовнішній вигляд Волинського Полісся, спричинила кардинальні зміни у системі ведення сільського господарства, вплинула на навколишнє середовище. Викликана певними історичними причинами, вона позначилась на екології краю, його економіці, демографічній ситуації, соціально-культурному розвиткові. Усе це внесло специфічні моменти у суспільно-політичне життя та історичний розвиток Волині впродовж досліджуваного періоду. У той же час вплив процесів меліорації на Волині не обмежується тільки цим регіоном. Обіймаючи переважну більшість території басейну Прип’яті, Волинь дає значну частку стоку Дніпра, що, у свою чергу, забезпечує водою сільськогосподарські та промислові райони півдня України. Не завжди продумане осушення волинських боліт, які раніше відігравали роль акумуляторів води на літній період, було однією із причин спорудження каскаду дніпровських водосховищ, що нині відіграють таку ж роль.
Великі меліоративні роботи на Волині розпочались у 70-х роках XIX ст. Західною експедицією по осушенню боліт під керівництвом Й.І. Жилінського. Їх початок саме в цей час не був випадковим. У Російській імперії після ліквідації кріпосного права швидкими темпами розвивався капіталізм, у тому числі й у сільському господарстві, що передбачало спеціалізацію окремих її регіонів за певними видами виробництва. Оскільки зернові, вирощені на бідних ґрунтах Полісся, не могли конкурувати з південноукраїнськими, на Волині перспективним шляхом був розвиток тваринництва. Останнє потребувало міцної кормової бази, забезпечити яку в той час можна було шляхом осушення боліт і перетворення їх у високопродуктивні луки.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: РОЗВИТоК МЕЛІОРАТИВНИХ РОБІТ НА ВОЛИНІ В ОСТАННІЙ ЧВЕРТІ XIX – 80-х роках XX СТОЛІТТя: історико-економічний аспект

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок