Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Правове регулювання охорони праці в умовах ринкової економіки

Правове регулювання охорони праці в умовах ринкової економіки

Назва:
Правове регулювання охорони праці в умовах ринкової економіки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,79 KB
Завантажень:
354
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ВНУТРІШНІХ СПРАВ
 
ІЗУЇТА ПЕТРО ОЛЕКСАНДРОВИЧ
УДК 349. 243: 331.45
Правове регулювання охорони праці в умовах ринкової економіки
Спеціальність 12.00.05 – трудове право;
право соціального забезпечення
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
ХАРКІВ – 2008


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Харківському національному університеті внутрішніх справ, Міністерства внутрішніх справ України.
Науковий керівник - кандидат юридичних наук, старший науковий співробітник Мельник Костянтин Юрійович, Харківський національний університет внутрішніх справ, провідний науковий співробітник науково-дослідної лабораторії з проблем кадрового забезпечення органів внутрішніх справ
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, старший науковий співробітник Іншин Микола Іванович, Харківський національний університет внутрішніх справ, начальник науково-дослідної лабораторії з проблем кадрового забезпечення органів внутрішніх справ
кандидат юридичних наук, доцент
Прудивус Олег Васильович,
Запорізький окружний адміністративний суд, суддя.
Захист відбудеться 25.04.2008 року о «15» годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.700.02 Харківського національного університету внутрішніх справ (61080, м. Харків, проспект 50 річчя СРСР, 27).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Харківського національного університету внутрішніх справ (61080, м. Харків, проспект 50 річчя СРСР, 27).
Автореферат розісланий 22.03. 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.Є. Кириченко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасний поступ України як правової держави, яка бажає бути повноправним членом Європейського Союзу, безпосередньо пов’язаний з удосконаленням національного законодавства у розрізі європейських цінностей. Національне законодавство потребує свого удосконалення і з огляду на посилення ринкових процесів в житті держави та суспільства. Зокрема ринкові перетворення в Україні потребують якнайшвидшого підвищення конкурентоспроможності вітчизняної продукції, розвитку трудового потенціалу держави, створення надійного і досконалого механізму захисту трудових прав громадян. В цьому контексті особлива увага повинна приділятися питанням охорони праці. Так, існуюча сьогодні велика кількість нещасних випадків і професійних захворювань на виробництві не сприяє розвитку економічних показників та викликає суттєві економічні втрати не тільки кожного окремого підприємства, а й держави в цілому. Погані умови праці досить негативно відбиваються на її продуктивності, ефективності виробництва, що спричиняє зменшення прибутку та зниження валового внутрішнього продукту країни. Зокрема названі негативні фактори впливатимуть на конкурентоспроможність та рентабельність підприємств, а також на собівартість та якість продукції.
Сьогодні в Україні створено доволі розгалужену нормативну базу в сфері охорони праці. Однак їй притаманні певні недоліки. Так, відносини в сфері охорони праці регламентують два комплексних закони: Закон України «Про охорону праці» та Кодекс законів про працю України. Це породжує проблему розпорошеності та подвійності законодавства, а також знижує значення Кодексу законів про працю України як основного нормативно–правового акта в системі трудового законодавства. Крім цього, нормативна база в сфері охорони праці дещо застаріла та має невпорядкований вигляд. Як відомо, кількість нормативно–правових актів, яку зафіксував Державний реєстр нормативно–правових актів з питань охорони праці, перевищила дві тисячі. Це, безумовно, є однією з причин того, що підприємства, особливо ті, що організували багатогалузеве виробництво, не виконують більшість з цих норм, правил та стандартів, бо розібратися в них зовсім не виявляється можливим.
Вищезазначене актуалізує тематику даного дослідження, яке покликане допомогти удосконаленню законодавства у сфері охорони праці та сприяти вирішенню окремих теоретичних і практичних проблем інституту охорони праці.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: Правове регулювання охорони праці в умовах ринкової економіки

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок