Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДИНАМІКА СМИСЛОВИХ СТРУКТУР ОСІБ, ЗАЛЕЖНИХ ВІД ПСИХОАКТИВНИХ РЕЧОВИН, В ПРОЦЕСІ ПСИХОЛОГІЧНОЇ РЕАБІЛІТАЦІЇ

ДИНАМІКА СМИСЛОВИХ СТРУКТУР ОСІБ, ЗАЛЕЖНИХ ВІД ПСИХОАКТИВНИХ РЕЧОВИН, В ПРОЦЕСІ ПСИХОЛОГІЧНОЇ РЕАБІЛІТАЦІЇ

Назва:
ДИНАМІКА СМИСЛОВИХ СТРУКТУР ОСІБ, ЗАЛЕЖНИХ ВІД ПСИХОАКТИВНИХ РЕЧОВИН, В ПРОЦЕСІ ПСИХОЛОГІЧНОЇ РЕАБІЛІТАЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,22 KB
Завантажень:
53
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Київський національний університет імені Тараса Шевченка
Щербина Людмила Францівна
УДК 159.97:61
ДИНАМІКА СМИСЛОВИХ СТРУКТУР ОСІБ, ЗАЛЕЖНИХ ВІД ПСИХОАКТИВНИХ РЕЧОВИН, В ПРОЦЕСІ ПСИХОЛОГІЧНОЇ
РЕАБІЛІТАЦІЇ
19.00.04 – медична психологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ – 2004


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка
Науковий керівник:
кандидат психологічних наук, доцент
Кудріна Тетяна Семенівна,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
доцент кафедри психодіагностики та медичної психології.
Офіційні опоненти:
доктор психологічних наук, професор Кочарян Олександр Суренович, Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна, професор кафедри прикладної психології
кандидат психологічних наук, старший науковий співробітник Манілов Ігор Феліксович, Інститут психології ім. Г.С. Костюка АПН України, лабораторія психології соціально дезадаптованих неповнолітніх.
Провідна установа:
Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика МОЗ України, кафедра дитячої, соціальної і судової психіатрії, МОЗ України, м. Київ.
Захист відбудеться “10” червня 2004 р. об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.001.26 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033 Київ, вул. Володимирська, 60, тел.: 221 02 94
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка (м. Київ, вул. Володимирська, 58)
Автореферат розісланий “7 ” травня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Коваленко А.Б.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Проблема залежності від психоактивних речовин є однією з ключових проблем сучасної України. Вона пронизує всі рівні функціонування суспільства, оскільки ставить під загрозу фізичне здоровя нації, призводить до редукції її інтелектуального потенціалу, порушення соціальних відносин та духовного занепаду. За даними центру медичної статистики МОЗ України, поширеність психічних та поведінкових розладів внаслідок вживання психоактивних речовин протягом 2001-2003 років зросла майже на 7%. Ще кілька десятиріч назад В. Франкл помітив, що на перший план у проблематиці сучасної людини виходить фрустрація екзистенціальних потреб, глибинне відчуття втрати смислу життя. Сьогодні людина часто недостатньо усвідомлює свої потреби й цінності, не відчуває себе відповідальною за їх реалізацію. Цінності, які формуються сучасним способом життя, входять у протиріччя з глибинними прагненнями людини. Вживання наркотичних речовин та алкоголю є одним із проявів прагнення людини відчути повноту існування, минаючи здійснення смислу.
Залежність від психоактивних речовин (надалі – ПАР) нині є соціальною та медико-психологічною проблемою, яка потребує адекватного розвязання. Високий рівень захисної поведінки осіб, залежних від ПАР, є серйозним барєром для усвідомлення існуючої проблеми із зловживанням, а відтак і для появи достатнього рівня вмотивованості для того, щоб розпочати процес змін (В.Ю. Зав’ялов, 1988, І.П. Лисенко, 1999, Н.Ю. Максимова, ). Звернення за медичною допомогою осіб, залежних від ПАР, обумовлено, як правило, бажанням позбавитися ознак стану відміни. Мотив позбавлення явищ залежності у цілому має непостійний характер і слабшає в міру редукції явищ абстинентного синдрому. Спроби знайти спосіб підвищення рівня мотивації до лікування осіб, залежних від ПАР, у вітчизняній літературі представлені незначною кількістю публікацій (І.П. Лисенко, 2000, Т.Н. Дудко, В.А. Пузієнко, Л.А. Котельникова, 2002, Д.С. Лебєдєв, ).
У зарубіжних дослідженнях розроблено цілу низку підходів, реабілітаційних програм, спрямованих на допомогу особам, залежним від ПАР (J.M.Satterfield, 1994, S.T.Higgins, K.Silverman, 1999, R.P. Marlattand, J.1999). Серед них – когнітивно-біхевіоральний підхід, терапія на основі Програми 12 кроків, терапія мотиваційного посилення, психоаналітичний підхід тощо.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ДИНАМІКА СМИСЛОВИХ СТРУКТУР ОСІБ, ЗАЛЕЖНИХ ВІД ПСИХОАКТИВНИХ РЕЧОВИН, В ПРОЦЕСІ ПСИХОЛОГІЧНОЇ РЕАБІЛІТАЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок