Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ КУЛЬТУРИ ПРОФЕСІЙНОГО МОВЛЕННЯ МАЙБУТНІХ ПРАЦІВНИКІВ ОРГАНІВ ВНУТРІШНІХ СПРАВ

ФОРМУВАННЯ КУЛЬТУРИ ПРОФЕСІЙНОГО МОВЛЕННЯ МАЙБУТНІХ ПРАЦІВНИКІВ ОРГАНІВ ВНУТРІШНІХ СПРАВ

Назва:
ФОРМУВАННЯ КУЛЬТУРИ ПРОФЕСІЙНОГО МОВЛЕННЯ МАЙБУТНІХ ПРАЦІВНИКІВ ОРГАНІВ ВНУТРІШНІХ СПРАВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,76 KB
Завантажень:
100
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Національна академія Державної прикордонної служби України
імені Богдана Хмельницького
Гороховська Тетяна Володимирівна
УДК 351:355:37 (477)
ФОРМУВАННЯ КУЛЬТУРИ
ПРОФЕСІЙНОГО МОВЛЕННЯ МАЙБУТНІХ ПРАЦІВНИКІВ
ОРГАНІВ ВНУТРІШНІХ СПРАВ
Спеціальність 13.00.04
„Теорія і методика професійної освіти”
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Хмельницький - 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Київському національному університеті внутрішніх справ Міністерства внутрішніх справ України.
Науковий керівник – доктор педагогічних наук, професор
ПОМЕТУН Олена Іванівна,
Інститут педагогіки АПН України,
лабораторія суспільствознавчої освіти,
завідувач лабораторії.
Офіційні опоненти:
доктор педагогічних наук, професор ГРЯЗНОВ Ігор Олександрович, Національна академія Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького, докторантура, начальник докторантури.
кандидат педагогічних наук, доцент СИМОНЕНКО Тетяна Володимирівна, Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького, кафедра методики викладання та культури української мови, доцент кафедри.
Захист відбудеться “ 18 ” жовтня 2007 р. о 11.45 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .705.03 Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького за адресою: вул. Шевченка, 46, м. Хмельницький, 29003.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького (вул. Шевченка, 46, м. Хмельницький, 29003).
Автореферат розіслано “ 05 ” вересня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат педагогічних наук,
старший науковий співробітник О. В. Торічний


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У процесі розвитку демократичних основ українського суспільства посилюється роль правоохоронної діяльності, спрямованої на забезпечення прав і свобод громадян та здійснення боротьби зі злочинністю. Органи внутрішніх справ (ОВС) в Україні виконують функції, що мають на меті зміцнення правових основ суспільства. У зв’язку з цим сьогодні приділяється особлива увага питанням підвищення ефективності та вдосконалення професійної підготовки майбутніх працівників ОВС, формування у них професійної культури та культури професійного мовлення (КПМ) зокрема.
Посилення уваги державних органів і широкої громадськості до питань формування мовленнєвої культури у майбутніх працівників органів внутрішніх справ зумовлене соціально-правовими, культурологічними та науково-педагогічними чинниками, адже культура професійного мовлення працівників ОВС безпосередньо впливає на характер вирішення багатьох соціально-правових проблем, створює сприятливі умови для налагодження ефективних зв’язків з різними категоріями населення.
Культуру мовлення досліджували відомі науковці (І Білодід, І. Голуб, Т. Панько, О. Пономарів, Д. Розенталь та ін.) і методисти (М. Вашуленко, Т. Ладиженська, В. Капінос, М. Пентилюк, М. Соловейчик та ін.), у працях яких висвітлюються теоретичні засади розуміння поняття „мовленнєва культура”, її основні риси та характеристики, прийоми і засоби формування.
Проблемам мовленнєвої комунікативної підготовки майбутніх працівників органів внутрішніх справ присвячені праці О. Бандурки, І. Кириченка, В. Лукашевича, В. Синьова, В. Шакуна та ін. Психолого-педагогічні аспекти професійної підготовки працівників ОВС розглядали В. Галузинський, Г. Яворська. Як важливий елемент професійної діяльності працівника ОВС досліджувала культуру мовлення В. Клименко.
Проте аналіз лінгвістичної та психолого-педагогічної літератури і педагогічної практики з питань культури професійного мовлення майбутніх фахівців свідчить про наявність таких суперечностей: 1) між існуючим рівнем культури професійного мовлення та державними вимогами до неї; 2) між вимогами освітньо-кваліфікаційної характеристики спеціаліста МВС України до культури професійного мовлення і рівнем готовності науково-педагогічного складу до її формування; 3) між індивідуальними внутрішніми світоглядними позиціями курсантів, з якими вони прийшли до вищого навчального закладу, і загальними установками науково-педагогічного складу, який намагається організувати роботу з курсантами відповідно до виконання вимог освітньо-кваліфікаційної характеристики працівника ОВС МВС України.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ КУЛЬТУРИ ПРОФЕСІЙНОГО МОВЛЕННЯ МАЙБУТНІХ ПРАЦІВНИКІВ ОРГАНІВ ВНУТРІШНІХ СПРАВ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок