Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> типологія ТА художнЬО - СТИЛЬОВІ особливості українського екслібРИСА xvii - ПЕРШОЇ ТРЕТИНИ xx СТ.

Загрузка...

типологія ТА художнЬО - СТИЛЬОВІ особливості українського екслібРИСА xvii - ПЕРШОЇ ТРЕТИНИ xx СТ.

Назва:
типологія ТА художнЬО - СТИЛЬОВІ особливості українського екслібРИСА xvii - ПЕРШОЇ ТРЕТИНИ xx СТ.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
27,38 KB
Завантажень:
44
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ДЕРЖАВНА Академія керівних кадрів культури і мистецтв
НЕСТЕРЕНКО Петро Володимирович
УДК 76. 01(477)(048)
типологія ТА художнЬО - СТИЛЬОВІ особливості українського екслібРИСА xvii - ПЕРШОЇ ТРЕТИНИ xx СТ.
17.00.01 – теорія і історія культури
Автореферат
дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата мистецтвознавства
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Державній академії керівних кадрів культури і мистецтв
Науковий керівник: | доктор мистецтвознавства, доктор богословських наук, професор СТЕПОВИК Дмитро Власович,
Інститут мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т.Рильського НАН України, провідний науковий співробітник. | Офіційні опоненти: | доктор мистецтвознавства, професор
ГОЛУБЕЦЬ Орест Михайлович,
Львівська академія мистецтв, проректор з наукової роботи. |
кандидат мистецтвознавства, професор
БЕЛІЧКО Юрій Васильович,
Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури, професор кафедри теорії і історії мистецтв.
Провідна установа: | Київський Національний університет культури і мистецтв, Міністерство культури і туризму України, м. Київ |
Захист відбудеться: “30” травня 2006 р. о 14 годині
на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26. 850. 01 у Державній академії керівних кадрів культури і мистецтв (01015, м. Київ, вул. Січневого повстання, 21, корп.15).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Державної академії керівних кадрів культури і мистецтв (01015, м. Київ, вул. Січневого повстання, 21, корп.11).
Автореферат розісланий “29” квітня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Овчарук О.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Українська книга як складова національної культури здавна мала власницькі записи, а згодом - знаки, які позначалися латинським словом “еx libris”. Символічна образність українського екслібриса виражається через самобутність художньої мови національного мистецтва та уособлює риси, відмінні від інших художніх систем жанру. Втім суто українські надбання в галузі книжкового знаку тривалий час були вилучені з національного набутку і штучно “інтегровані” в культурний простір Росії, Литви, Польщі. Із розбудовою української держави стало можливим об‘єктивне і всебічне дослідження екслібриса. Розом з тим, потребує відтворення цілісна картина розвитку українського екслібриса, детермінованого динамікою становлення мистецтва малої графіки.
Перші наукові праці з питань розвитку національного екслібриса з‘являються на початку XX ст. у Львові (Ф.Яворський, Б.Януш). Становленню екслібриса на півдні України присвячене окреме видання С.Сильванського “Провінційні книжкові знаки”, яке вийшло з друку в Херсоні у 1927 році. Найдавніші українські екслібриси досліджували П.Клименко (1929) і В. Січинський (1930) на сторінках часопису “Бібліологічні вісті”. Підсумувала досягнення українських художників-екслібрисистів початку XX ст. колективна збірка “Екслібріс”, видана у Львові у 1932 році Асоціацією незалежних українських мистців, яка стала важливою подією в національному екслібрисному житті. У 1937 році у Львові був укладений каталог друкованого українського екслібриса XVIII ст. І.Крип‘якевичем.
Наприкінці XX - початку XXI ст. з‘явилися дослідження екслібрисів, що зберігаються у зібраннях бібіліотек Одеси (О.Барковська, С.Лущик, Г.Терещенко), Львова (Е.Столова), Тульчина (Л.Стрельнікова). У грунтовних працях О.Федорука і Д.Степовика - дослідників творчості М.Бутовича і Я.Гніздовського, окремі розділи присвячені екслібрису. У Києві екслібрис досліджували й пропагували А.В‘юник, Я.Бердичевський, П.Нестеренко, С.Булатова, О.Лагутенко, М.Грузов, А.Кончаковський.
Констатуючи інтерес науковців до вивчення вітчизняного екслібриса, все ж треба зазначити, що кількість наукових праць йому присвячених є незначною. Предметом досліджень ставав екслібрис окремих міст та регіонів, бібліотечних зібрань або книжкові знаки окремих бібліофілів чи художників. Проте, як правило, акцентуючи увагу на власниках екслібрисів, дослідники обминали питання типології, художньо-стильових особливостей екслібриса, специфіки його художнього вирішення, місця й ролі в системі українського мистецтва.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: типологія ТА художнЬО - СТИЛЬОВІ особливості українського екслібРИСА xvii - ПЕРШОЇ ТРЕТИНИ xx СТ.

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок