Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ ПОСТВАКЦИНАЛЬНОГО ІМУНІТЕТУ ПРОТИ ДИФТЕРІЇ І КОРУ У ДІТЕЙ ТА ШЛЯХИ ЙОГО КОРЕКЦІЇ ЗА ДОПОМОГОЮ НЕСПЕЦИФІЧНОЇ ІМУННОЇ СТИМУЛЯЦІЇ

Загрузка...

ОСОБЛИВОСТІ ПОСТВАКЦИНАЛЬНОГО ІМУНІТЕТУ ПРОТИ ДИФТЕРІЇ І КОРУ У ДІТЕЙ ТА ШЛЯХИ ЙОГО КОРЕКЦІЇ ЗА ДОПОМОГОЮ НЕСПЕЦИФІЧНОЇ ІМУННОЇ СТИМУЛЯЦІЇ

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ ПОСТВАКЦИНАЛЬНОГО ІМУНІТЕТУ ПРОТИ ДИФТЕРІЇ І КОРУ У ДІТЕЙ ТА ШЛЯХИ ЙОГО КОРЕКЦІЇ ЗА ДОПОМОГОЮ НЕСПЕЦИФІЧНОЇ ІМУННОЇ СТИМУЛЯЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,09 KB
Завантажень:
291
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
IНСТИТУТ ПЕДIАТРІЇ, АКУШЕРСТВА ТА ГIНЕКОЛОГIЇ
АКАДЕМIЇ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
Якуніна Оксана Михайлівна
УДК 616-053.4/.5-084.32-02:612.017:(616.931+616.915):477.63/.64
ОСОБЛИВОСТІ ПОСТВАКЦИНАЛЬНОГО ІМУНІТЕТУ ПРОТИ ДИФТЕРІЇ І КОРУ У ДІТЕЙ ТА ШЛЯХИ ЙОГО КОРЕКЦІЇ ЗА ДОПОМОГОЮ НЕСПЕЦИФІЧНОЇ ІМУННОЇ СТИМУЛЯЦІЇ
14.01.10. – педіатрія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Дніпропетровській державній медичній академії МОЗ України.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор Шостакович-Корецька Людмила Романівна, Дніпропетровська державна медична академія МОЗ України, завідуюча кафедрою факультетської педіатрії та дитячих інфекційних хвороб.
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України Омельченко Людмила Іванівна, Інститут педіатрії, акушерства та гінекології АМН України, керівник відділення диференційної діагностики, профілактики та терапії захворювань внутрішніх органів у дітей.
доктор медичних наук, старший науковий співробітник Задорожна Вікторія Іванівна, Київський науково-дослідний інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім.Л.В.Громашевського МОЗ України, завідуюча лабораторією.
Провідна установа: Національний медичний університет ім.О.О.Богомольця МОЗ України, кафедра дитячих інфекційних хвороб.
Захист відбудеться “ 16 ” січня 2001 р. о 15.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.553.01 по захисту дисертацiй на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спецiальностями "Педiатрiя", "Акушерство i гiнекологiя" при Інститутi педiатрiї, акушерства та гiнекологiї АМН України (04050, м.Київ-50, вул.Мануїльського, 8).
З дисертацiєю можна ознайомитися в науковiй бiблiотецi Iнституту педiатрiї, акушерства та гiнекологiї АМН України (04050, м.Київ-50, вул.Мануїльського, 8).
Автореферат розісланий “ 19 ” квітня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.В.Квашніна
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Починаючи з 1990 року, на території України спостерігалось погіршення епідемічної ситуації з дифтерії. Кабінет Міністрів України 21.04. 1993 р. затвердив “Національну програму імунопрофілактики населення на 1993 - 2000 рр.”, у якій епідемічна ситуація з дифтерії була визначена надзвичайною. Сучасна епідемія дифтерійної інфекції загострила питання ефективності вакцинації у зв'язку зі значною питомою вагою серед захворівших на дифтерію людей, що мали щеплення. Разом з тим, в останні роки в Україні намітилася тенденція до зростання захворюваності на кір серед раніше щеплених живою коровою вакциною дітей.
Створенню не тільки широкого, але й стабільного імунного прошарку серед дитячого населення перешкоджає зростання з року у рік відсотку осіб, що мають змінену імунологічну реактивність. До такого контингенту, насамперед, відносяться діти, що часто хворіють (ЧХД), діти з патологією органів травлення, нирок, а також які проживають в екологічно несприятливих регіонах та на радіаційно контрольованих територіях. Постійне забруднення довкілля, вплив на організм хімічних і синтетичних речовин, безконтрольний прийом медикаментів і порушення термінів профілактичних щеплень, зміна характеру харчування – ось неповний перелік чинників, що стимулюють збільшення кількості цих захворювань. (Буковська С.Н., Невська Л.В., 1993; Златев С.П., Хайдушка И.А., 1993; Фролов В.М., Пересадін М. О., 1994).
В особливо несприятливих умовах знаходиться імунна система незрілого дитячого організму (Бутенко Г.М., 1993; Чернишов В.П., Слуквін І.І., 1994). Тому проблема регуляції реактивності та резистентності організму через вплив на імунну систему є пріоритетною для сучасної медицини. Одним із основних напрямків вирішення цієї проблеми є неспецифічна імуномодуляція, розробка та впровадження методологічних підходів для її проведення (Бережна Н.М. із співавт., 1990; Чернушенко Є.Ф. із співавт., 1994). Біогенні стимулятори, які є адаптогенами-біоактиваторами і реактиваторами, підвищують резистентність організму шляхом регулюючої дії на ферментні системи та імунологічну реактивність (Соловйова В.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ ПОСТВАКЦИНАЛЬНОГО ІМУНІТЕТУ ПРОТИ ДИФТЕРІЇ І КОРУ У ДІТЕЙ ТА ШЛЯХИ ЙОГО КОРЕКЦІЇ ЗА ДОПОМОГОЮ НЕСПЕЦИФІЧНОЇ ІМУННОЇ СТИМУЛЯЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок