Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УКРАЇНСЬКЕ ТЕЛЕБАЧЕННЯ І ПРОБЛЕМИ ФОРМУВАННЯ ДУХОВНОСТІ МОЛОДІ

Загрузка...

УКРАЇНСЬКЕ ТЕЛЕБАЧЕННЯ І ПРОБЛЕМИ ФОРМУВАННЯ ДУХОВНОСТІ МОЛОДІ

Назва:
УКРАЇНСЬКЕ ТЕЛЕБАЧЕННЯ І ПРОБЛЕМИ ФОРМУВАННЯ ДУХОВНОСТІ МОЛОДІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,31 KB
Завантажень:
69
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Львівський національний університет імені Івана Франка
Темех Наталія Дмитрівна
УДК 070:7.097:130.122:316.346.32 – 053..6](477)
УКРАЇНСЬКЕ ТЕЛЕБАЧЕННЯ І ПРОБЛЕМИ
ФОРМУВАННЯ ДУХОВНОСТІ МОЛОДІ
10. 01.08 – журналістика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Львів – 2005


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі радіомовлення і телебачення факультету журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка.
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор Лизанчук Василь Васильович, факультет журналістики Львівського університету імені Івана Франка, завідувач кафедри радіомовлення і телебачення
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор Здоровега Володимир Йосипович, факультет журналістики Львівського університету імені Івана Франка, професор кафедри теорії та практики журналістики
кандидат філологічних наук, доцент Пенчук Інна Леонідівна,
доцент кафедри журналістики, видавничої справи та редагування Гуманітарного університету “Запорізький інститут державного та муніципального управління”
Провідна установа: Інститут журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Міністерство освіти і науки України
Захист відбудеться 30 вересня 2005 року о 16.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К. 35.051.16 у Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою: 79000, м. Львів, вул. Університетська, 1.
З дисертацією можна ознайомитися в Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка за адресою: 79005, м. Львів, вул. Драгоманова, 5.
Автореферат розіслано 29 серпня 2005 року
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат філологічних наук, доцент Т. Я. Лильо


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Зміцнення української державності, демократизація суспільства вимагають особливої уваги до духовного виховання молодого покоління. Адже донедавна суспільство розглядало молодь як об’єкт соціального впливу своїх виховних та ідеологічно-пропагандистських інститутів, вважаючи, що юнаки та дівчата повинні лише ретельно виконувати рішення, які приймаються “нагорі”. Тому від молоді очікували виявів ініціативи в суворо регламентованих формах, активності – в межах окреслених завдань, ентузіазму – в чітко визначеному просоціальному спрямуванні. Це призвело до зневіри молоді у власних силах, до зростання її байдужості, агресивності, а внаслідок цього й до поширення наркоманії, алкоголізму, до збільшення кількості різних кримінальних проявів у суспільстві тощо. І це закономірно, оскільки духовне виховання є важливим соціальним чинником. Воно виникає паралельно з розвитком суспільства й формується за законами суспільного розвитку. Ідеї, які скеровують соціальну практику духовного виховання й форми її організації, завжди обумовлені конкретними суспільними відносинами, що позначаються на особливостях систем моральності, які виникають в умовах різних суспільних формацій.
Одним з важливих чинників подолання негативних явищ, які виникли в молодіжному середовищі, є формування високоморальних загальнолюдських, християнських духовних цінностей передовсім у свідомості кожної молодої особи. Оскільки духовність є норморегулювальною властивістю поведінки, то усунення негативних наслідків, хиб у вихованні молоді, вихід її з “постгеноцидного стану” (Джеймс Мейс), утвердження справжньої свободи і демократії може гарантувати висока духовність молодих українських громадян. Тому духовне виховання молоді нині стало загальнодержавною проблемою, справою всього українського народу.
У вирішенні цього завдання важлива роль належить телебаченню, що випливає з його функцій: інформаційно-пізнавальної, ціннісно-орієнтаційної, комунікативно-естетичної, соціально-організаторської та ін. На жаль, інформація, яку отримує молодь під час перегляду телевізійних програм, не завжди сприяє утвердженню високих духовних і моральних цінностей, українських національних ідеалів, бо чимало телекомпаній пропонує молоді спримітизовані витвори, різні сурогати, видаючи їх за модерне мистецтво, пропагує “естетику зла”.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: УКРАЇНСЬКЕ ТЕЛЕБАЧЕННЯ І ПРОБЛЕМИ ФОРМУВАННЯ ДУХОВНОСТІ МОЛОДІ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок