Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Н І М Е Ц Ь К А Т Р А У Р Н А П О Г Р Е Б А Л Ь Н А М У З И К А Л Ю Т Е Р А Н С Ь К О Ї Т Р А Д И Ц І Ї Я К Ф Е Н О М Е Н Є В Р О П Е Й С Ь К О Ї К У Л Ь Т У Р И X V I I - X X С Т О Л І Т Ь

Н І М Е Ц Ь К А Т Р А У Р Н А П О Г Р Е Б А Л Ь Н А М У З И К А Л Ю Т Е Р А Н С Ь К О Ї Т Р А Д И Ц І Ї Я К Ф Е Н О М Е Н Є В Р О П Е Й С Ь К О Ї К У Л Ь Т У Р И X V I I - X X С Т О Л І Т Ь

Назва:
Н І М Е Ц Ь К А Т Р А У Р Н А П О Г Р Е Б А Л Ь Н А М У З И К А Л Ю Т Е Р А Н С Ь К О Ї Т Р А Д И Ц І Ї Я К Ф Е Н О М Е Н Є В Р О П Е Й С Ь К О Ї К У Л Ь Т У Р И X V I I - X X С Т О Л І Т Ь
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,97 KB
Завантажень:
259
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ОДЕСЬКА ДЕРЖАВНА МУЗИЧНА АКАДЕМІЯ
ІМЕНІ А.В. НЕЖДАНОВОЇ
МУРАВСЬКА Ольга Вiкторiвна
УДК 783+783. 29(430)
Н І М Е Ц Ь К А Т Р А У Р Н А П О Г Р Е Б А Л Ь Н А М У З И К А
Л Ю Т Е Р А Н С Ь К О Ї Т Р А Д И Ц І Ї
Я К Ф Е Н О М Е Н Є В Р О П Е Й С Ь К О Ї К У Л Ь Т У Р И
X V I I - X X С Т О Л І Т Ь
Спеціальність 17.00.03 – Музичне мистецтво
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства
Одеса – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі сучасної музики та музичної культурології
Одеської державної музичної академії імені А.В.Нежданової
Міністерства культури і мистецтв України
Науковий керівник: МАРКОВА Олена Миколаївна,
зав. кафедрою сучасної музики та музичної
культурології, доктор мистецтвознавства,
професор Одеської державної музичної
академії імені А.В. Нежданової
Офіційні опоненти: ЗІНЬКЕВИЧ Олена Сергіївна,
доктор мистецтвознавства, професор,
зав. кафедрою історії музики, етнографії
та музичної критики Національної музичної
академії України ім. П.І. Чайковського
САМОЙЛЕНКО Олександра Іванівна,
доктор мистецтвознавства, в. о. професора
кафедри історії музики та музичної
етнографії Одеської державної музичної
академії імені А.В. Нежданової
Провідна установа: Інститут мистецтвознавства, фольклористики та
етнології імені М.Т. Рильського НАН України,
відділи музикознавства і культурології, м. Київ
Захист відбудеться 20 лютого 2004 р. о 14 годині
на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.857.07 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата мистецтвознавства в Одеській державній музичній академії імені А.В.Нежданової за адресою: 65020, м.Одеса, вул. Новосельського, 63, Малий зал.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Одеської державної музичної академії імені А.В. Нежданової за адресою: 65020, м.Одеса, вул. Новосельського, 63.
Автореферат розіслано 19 січня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат мистецтвознавства,
в. о. професора Н.С. Довгаленко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЇ
Актуальність дослідження, присвяченого проблемі духовних музичних жанрів, визначається культурною сутністю питань жанрової типології у мистецтві, що стала у цій якості предметом наукових розробок в останні десятиріччя. Особливе місце у цій проблематиці займає траурна заупокійна музика, що викликає пильний інтерес у авторів минулого і сучасності. Жанрово-типологічні показники цієї сфери духовної музики, а також її меморіальні позацерковні аналоги орієнтовані на такі важливі питання Буття, як смерть та життя у всій різноманітності аспектів їх усвідомлення. Водночас, еволюція заупокійних жанрів в історії музичної культури ХVII - XX ст., мало висвітлена у вітчизняному музикознавстві, фокусує у собі культурно-релігійні, світоглядні "злами" у численних проявах віросповідних, філософських ідей. Без усвідомлення цих факторів в органіці їх культурної взаємодії неможливе досить повне розуміння значних періодів історії розвитку європейської культури минулого та сучасності.
Зв'язок дослідження з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана на кафедрі сучасної музики та музичної культурології Одеської державної музичної академії імені А.В.Нежданової у відповідності з кафедральною науково-дослідною програмою "Сучасна музика в системі міжпредметних зв'язків гуманітарних дисциплін" (№8 Перспективного тематичного плану науково-дослідної діяльності ОДМА імені А.В. Нежданової (2000 – 2006)).
Об'єкт роботи – християнська заупокійна музика різних конфесій як складова частина європейської музичної культури.
Предмет дослідження – культурно-музична типологія німецької лютеранської траурної погребальної музики як варіант конкретно конфесіональної реалізації християнського уявлення про смерть; специфіка етапів її еволюції у руслі європейського історико-культурного процесу XVII – XX ст.
Матеріалом дослідження стали різноманітні музичні джерела з оригінальними текстами. Це збірник "Evangelisch Kirchengesangbuch" ("Євангельські церковні співи") німецької протестантської церкви, а також твори композиторів, що так чи інакше були орієнтовані у творчості на традиції німецького лютеранства.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: Н І М Е Ц Ь К А Т Р А У Р Н А П О Г Р Е Б А Л Ь Н А М У З И К А Л Ю Т Е Р А Н С Ь К О Ї Т Р А Д И Ц І Ї Я К Ф Е Н О М Е Н Є В Р О П Е Й С Ь К О Ї К У Л Ь Т У Р И X V I I - X X С Т О Л І Т Ь

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок