Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОПТИМІЗАЦІЯ ТА ПРОГНОЗУВАННЯ ХАРАКТЕРИСТИК МЕТАЛУРГІЙНИХ ПРОЦЕСІВ АДАПТИВНИМИ СИНЕРГІРОВАНИМИ І ГІБРИДНИМИ МОДЕЛЯМИ

ОПТИМІЗАЦІЯ ТА ПРОГНОЗУВАННЯ ХАРАКТЕРИСТИК МЕТАЛУРГІЙНИХ ПРОЦЕСІВ АДАПТИВНИМИ СИНЕРГІРОВАНИМИ І ГІБРИДНИМИ МОДЕЛЯМИ

Назва:
ОПТИМІЗАЦІЯ ТА ПРОГНОЗУВАННЯ ХАРАКТЕРИСТИК МЕТАЛУРГІЙНИХ ПРОЦЕСІВ АДАПТИВНИМИ СИНЕРГІРОВАНИМИ І ГІБРИДНИМИ МОДЕЛЯМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,99 KB
Завантажень:
276
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНА МЕТАЛУРГІЙНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ
Лиса Наталія Вікторівна
УДК 004.942 : 681.518.25
ОПТИМІЗАЦІЯ ТА ПРОГНОЗУВАННЯ
ХАРАКТЕРИСТИК МЕТАЛУРГІЙНИХ ПРОЦЕСІВ
АДАПТИВНИМИ СИНЕРГІРОВАНИМИ І
ГІБРИДНИМИ МОДЕЛЯМИ
01.05.02 – Математичне моделювання та обчислювальні методи
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Дніпропетровськ – 2005


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національній металургійній академії України Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник доктор технічних наук, професор
Михальов Олександр Ілліч,
Національна металургійна академія України,
завідувач кафедрою інформаційних технологій
та систем.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Бідюк Петро Іванович,
інститут прикладного системного аналізу
(Національний технічний університет
України “КПІ”);
 
кандидат технічних наук,
Колодяжний Віталій Володимирович,
проблемна науково-дослідна лабораторія автоматизованих систем управління (Харківський національний університет радіоелектроніки).
Провідна установа Вінницький національний технічний університет України, м. Вінниця.
Захист відбудеться “ 9 ” лютого 2005 р. о 12.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.084.01 у Національній металургійній академії України за адресою: 49635, м.Дніпропетровськ, пр.Гагаріна, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної металургійної академії України за адресою: 49635, м.Дніпропетровськ, пр.Гагаріна, 4.
Автореферат розісланий “ 6 ” січня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Дерев’янко О.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Сучасний етап експлуатації та обслуговування систем в різних сферах життєдіяльності характеризується потребою забезпечити відповідні вимоги до їх використання в умовах істотного обмеження на виділені ресурси. В рамках цієї суперечності на перший план виходить проблема розробки та впровадження ресурсозберігаючих технологій в системах експлуатації та обслуговування. В цей же час багато технологічних процесів характеризуються невизначеністю щодо своєї структури та параметрів і водночас мають нелінійні статичні та динамічні характеристики. Актуальність розв‘язання задач оптимізації характеристик таких процесів і прогнозування їх поведінки визначається ступенем зменшення ризику при ухваленні рішень в таких, наприклад, областях, як управління сталеплавильним процесом, процесами виплавки феросплавів та інші.
Актуальність теми. На цей час існує безліч інтелектуальних прогнозуючих систем, зокрема поширені останнім часом нейромережеві моделі для обробки інформації, системи, які засновані на методах нечіткої логіки, фаззі-нейро системи. Слід відзначити, що звичні широко використовувані алгоритми прогнозування (Бокса-Дженкінса, Брауна) грунтуються на знанні досить великого обсягу апріорної інформації про структуру об’єкту та характеристики впливаючих на нього збурень. Разом з тим, хоча для нечітких нейромережевих (гібридних) моделей, які характеризуються високим рівнем нелінійності та “збуреності”, знання апріорної інформації про об’єкт не є настільки актуальним, вони вимагають деяких витрат часу на навчання. При цьому зазвичай використовуються процедури навчання нечітких нейромереж, засновані на алгоритмі зворотнього розповсюдження помилки, який характеризується невисокою швидкістю збіжності та не є глобальним, що обмежує їх застосування, особливо у реальному часі. У зв'язку з цим актуальною є задача розробки методів оптимізації та прогнозування показників виробничих процесів, здатних функціонувати в умовах апріорної невизначеності відносно структури та параметрів процесу, які б мали підвищені швидкість навчання та якість прогнозу, зокрема, у області феросплавного та сталеплавильного виробництва.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконувалась у рамках:
- державної науково-технічної програми 04.14 “Екологічно чисті технології видобутку, переробки, транспортування та використання рудних та нерудних корисних копалин: проект 04.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: ОПТИМІЗАЦІЯ ТА ПРОГНОЗУВАННЯ ХАРАКТЕРИСТИК МЕТАЛУРГІЙНИХ ПРОЦЕСІВ АДАПТИВНИМИ СИНЕРГІРОВАНИМИ І ГІБРИДНИМИ МОДЕЛЯМИ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок