Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат: ВПЛИВ БІОТИЧНИХ ТА АБІОТИЧНИХ ФАКТОРІВ НА ПЕРСИСТЕНЦІЮ ТА БІОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ЗБУДНИКА ДИФТЕРІЇ

Загрузка...

ВПЛИВ БІОТИЧНИХ ТА АБІОТИЧНИХ ФАКТОРІВ НА ПЕРСИСТЕНЦІЮ ТА БІОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ЗБУДНИКА ДИФТЕРІЇ / сторінка 2

Назва:
ВПЛИВ БІОТИЧНИХ ТА АБІОТИЧНИХ ФАКТОРІВ НА ПЕРСИСТЕНЦІЮ ТА БІОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ЗБУДНИКА ДИФТЕРІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,79 KB
Завантажень:
280
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 

Актуальним напрямком дослідження залишається мінливість збудника дифтерії під впливом факторів зовнішнього середовища. Із них в останні роки все більше уваги приділяють фізичним чинникам, які широко застосовуються в медицині, зокрема дії електромагнітних хвиль на мікробний світ (Бецкий О.В., Девятков Н.Д. та ін., 2000). Наявність у C. diphtheriae біологічних ознак, що міняються в залежності від умов зовнішнього середовища (окремі біохімічні властивості, чутливість до антибіотиків, та тощо), диктує необхідність вивчення ролі абіотичних факторів у формуванні популяцій патогенних коринебактерій з вираженими селективними властивостями (Бірюкова С.В., Маніна Ж.М. та ін.,1999).
Захворюваність на дифтерію та летальність серед повноцінно щеплених осіб вимагає звернутися до уточнення деяких антигенних властивостей збудника. На сьогоднішній день все частіше відстоюється точка зору, що поширення інфекції регулюється не тільки антитоксичним, а і протибактеріальним імунітетом (Шмельова Е.А., 1989; Щетиніна В.М., Верезуб Л.Г. та ін., 1999). Проте визначення його та характеристика по кількісним параметрам у інфікованих осіб ускладнюється відсутністю специфічних інформативних діагностичних препаратів. Внаслідок вказаного, нині діюча система імунологічного нагляду за дифтерійною інфекцією обмежена визначенням лише напруженості антитоксичного імунітету у вакцинованих і не надає надійної інформації щодо інтенсивності циркуляції збудника серед населення.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана згідно рекомендацій МОЗ України по проведенню науково – дослідних робіт за програмою “Тактика та стратегія боротьби з дифтерією в Україні”; НДР ХНДІМІ ім. І.І. Мечникова МОЗ України ЦФ 7.5.96 № держреєстрації 0197U014757 “Регулятори формування гетерогенних популяцій за токсигенною, ферментативною та серологічною ознаками коринебактерій дифтерії та бордетелла пертусіс”; НДР ХНДІМІ ім. І.І. Мечникова МОЗ України ЦФ 20.97 № держреєстрації 0197U019330 “Вивчення властивостей соматичних антигенів збудників дифтерії, кашлюку та менінгіту з метою подальшого використання для удосконалення вакцинних та діагностичних препаратів”; НДР ХНДІМІ ім. І.І. Мечникова МОЗ України ЦФ 4.32.99 № держреєстрації 0199U003173 “Розробка імуногенних ентеральних форм анатоксинів та соматичних антигенів для створення непарентеральних вакцин проти дифтерії, кашлюку і менінгококової інфекції”. Дисертант є виконавцем окремих фрагментів вказаних науково–дослідних робіт.
Мета і завдання дослідження. Мета - визначити підходи до створення препаратів, направлених проти персистенції збудника дифтерії на слизових оболонках інфікованих осіб та організації серологічного контролю за циркуляцією патогенних коринебактерій.
Для досягнення мети поставлені такі завдання:
· Охарактеризувати взаємовідносини коринебактерій дифтерії з домінуючими представниками мікробіоценозу мигдаликів.
· Вивчити вплив лазерного, ультрафіолетового та електронного опромінення на біологічні властивості патогенних коринебактерій.
· Вдосконалити схему виділення соматичних антигенів, вивчити їх хімічний склад та токсичні властивості клітинних компонентів, одержаних із неопромінених штамів і мікробної маси після дії електронним пучком.
· Вивчити чутливість та специфічність еритроцитарних діагностикумів, приготовлених на основі одержаних антигенів.
Об’єкт дослідження: збудник дифтерії, представники мікробіоценозу, лабораторні тварини, соматичні антигени.
Предмет дослідження: міжмікробні взаємовідносини, ферментативна активність Corynebacterium diphtheriae, продукція токсину, чутливість до антибіотиків, імуногенні властивості антигенів.
Методи дослідження: мікробіологічні, біохімічні, фізичні, математико-статистичні.
Наукова новизна одержаних результатів. Визначено представників мікробіоценозів, що впливають на тривалість перебування збудника дифтерії на слизових оболонках мигдаликів; встановлено режими опромінення лазерним та ультрафіолетовим променями, при яких відбувається стимуляція чи пригнічення токсиносинтезуючої функції tox+ штамів C.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: ВПЛИВ БІОТИЧНИХ ТА АБІОТИЧНИХ ФАКТОРІВ НА ПЕРСИСТЕНЦІЮ ТА БІОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ЗБУДНИКА ДИФТЕРІЇ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок