Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат: ВПЛИВ БІОТИЧНИХ ТА АБІОТИЧНИХ ФАКТОРІВ НА ПЕРСИСТЕНЦІЮ ТА БІОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ЗБУДНИКА ДИФТЕРІЇ

ВПЛИВ БІОТИЧНИХ ТА АБІОТИЧНИХ ФАКТОРІВ НА ПЕРСИСТЕНЦІЮ ТА БІОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ЗБУДНИКА ДИФТЕРІЇ / сторінка 4

Назва:
ВПЛИВ БІОТИЧНИХ ТА АБІОТИЧНИХ ФАКТОРІВ НА ПЕРСИСТЕНЦІЮ ТА БІОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ЗБУДНИКА ДИФТЕРІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,79 KB
Завантажень:
280
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 

Вплив фізичних факторів (лазерні та ультрафіолетові промені, електронний пучок) на ростові властивості, токсиноутворюючу функцію, чутливість до протимікробних препаратів визначено за допомогою 17 штамів C. diphtheriae. Проведено вивчення хімічного складу та імуногенних властивостей 10 серій соматичних дифтерійних антигенів. Токсичність виділених клітинних компонентів C. diphtheriae встановлено на 146 морських свинках.
Дослідження специфічності та чутливості еритроцитарного діагностикуму проведено в 49 експериментах.
Виділення та ідентифікацію мікробів проводили у відповідності наказів №192 від 03.08.1999 МОЗ України, №535 від 22.04.1985 МОЗ СРСР, та ГОСТу 10.444. 1 – 84 (СТСЄВ 3833 - 82).
Міжмікробні взаємовідносини вивчено за допомогою загальноприйнятих методів відстроченого антагонізму, теста серійних розведень, визначення кількості колонієутворюючих бактерій та наукових праць (Ваксман З.А. 1947, Єгоров Н.С., 1965).
Чутливість тест–культур до протимікробних препаратів вивчали згідно методичним вказівкам “Антибіотикограма: диско – дифузійний метод. Інтерпретація результатів”, Київ, 1999 р.
Визначення токсигенних властивостей збудника дифтерії проводили з врахуванням Методичних рекомендацій Ю.Г.Фельдмана та співавт. (1988 р.) та за допомогою живильного середовища, розробленого в співавторстві (Патент 20495 А Україна. МКИ С12 №1/20.)
При визначенні антибактеріальних та антитоксичних антитіл проти збудника дифтерії керувались Інструкцією по застосуванню дифтерійного еритроцитарного діагностикуму від 29. 12. 1989 МОЗ СРСР.
Отриманий цифровий матеріал оброблено методом варіаційної статистики на ІВМ РС PENTIUM з використанням пакету програм “Excel – 97”, вірогідність розходження визначали за t-критерієм Ст’юдента.
ОБГОВОРЕННЯ РЕЗУЛЬТАТІВ ДОСЛІДЖЕНЬ
В третьому розділі власних досліджень показано, що безсимптомна циркуляція штамів патогенних коринебактерій серед населення визначає інтенсивність розвитку епідемічного процесу дифтерії. З одного боку носії коринебактерій дифтерії є основним резервуаром даної інфекції, а з другого – на сьогодні медицина не має високоефективних препаратів для санації інфікованих осіб та профілактики повторних заражень.
Можна припустити, що персистенція збудника на слизових оболонках мигдаликів в певній мірі залежить від впливу співчленів мікробних суспільств носоглотки, в яких мешкає дифтерійний патоген. Вони можуть діяти як інгібітори або як стимулятори на розвиток коринебактерій дифтерії, регулюючи тим самим чисельність популяції.
Вищевикладене підтверджується даними бактеріологічного дослідження 247 інфікованих осіб. Встановлено, що у транзиторних коринебактеріоносіїв в більшості випадків (95,6 %) перебування коринебактерій дифтерії на слизових оболонках мигдаликів спостерігалось сумісно з одним або двома видами супутньої мікрофлори. Дещо іншою була структура мікробних суспільств при обстеженні осіб з короткочасним та з середньою тривалістю бактеріоносійством. У них мікроценози частіше складались із двохкомпонентних асоціацій, а трьохкомпонентні, як і монокультури, зустрічались з однаковою частотою.
Показано, що характер формування мікроценозів за участю коринебактерій дифтерії багато в чому залежить від конкурентних властивостей мікрофлори носоглотки.
Так, у осіб з транзиторним перебуванням збудника при співставленні їх з короткочасними та тривалими носіями на слизових мигдаликів в 2,1 рази частіше виділялась псевдодифтерійна паличка (р >95) та в 4,5 рази б – гемолітичний стрептокок та Str. pyogenes (р > 95). Короткочасна та більш тривала персистенція C. diphtheriae відмічена в 52,5 % випадків (проти 6,7 % при транзиторному перебуванні патогену) в асоціаціяї з епідермальним стафілококом. Решта вивчених асоціантів (S. aureus, б – гемолітичний стрептокок, E.faecium) виділялись у інфікованих осіб обох груп з однаковою частотою.
При вивченні взаємовідносин C. diphtheriae з представниками мікроценозу було встановлено, що інгібіція росту тест–культур збудника спостерігалась тільки в присутності популяцій певних видів бактерій.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: ВПЛИВ БІОТИЧНИХ ТА АБІОТИЧНИХ ФАКТОРІВ НА ПЕРСИСТЕНЦІЮ ТА БІОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ЗБУДНИКА ДИФТЕРІЇ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок