Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Безкоштовно реферат скачати: ВПЛИВ БІОТИЧНИХ ТА АБІОТИЧНИХ ФАКТОРІВ НА ПЕРСИСТЕНЦІЮ ТА БІОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ЗБУДНИКА ДИФТЕРІЇ

Загрузка...

ВПЛИВ БІОТИЧНИХ ТА АБІОТИЧНИХ ФАКТОРІВ НА ПЕРСИСТЕНЦІЮ ТА БІОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ЗБУДНИКА ДИФТЕРІЇ / сторінка 9

Назва:
ВПЛИВ БІОТИЧНИХ ТА АБІОТИЧНИХ ФАКТОРІВ НА ПЕРСИСТЕНЦІЮ ТА БІОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ЗБУДНИКА ДИФТЕРІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,79 KB
Завантажень:
280
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
diphtheriae, що дозволило запропонувати нові підходи до створення засобів підвищення резистентності до заселення збудником слизових оболонок верхніх дихальних шляхів, та розробити технологію приготування еритроцитарного діагностикуму для серологічного контролю за циркуляцією штамів C. diphtheriae серед населення.
2. При обстеженні 247 інфікованих осіб показано, що у транзиторних бактеріоносіїв із місць заселення патогену в 2,1 рази частіше виділялась псевдодифтерійна паличка, та в 4,5 рази – гемолітичні стрептококи. Короткочасне та тривале (до одного місяця) перебування C. diphtheriae на слизових оболонках відмічено в (52,5 ± 3,4) % випадків проти (6,7 ± 2,1) % при транзиторному заселенні в разі сумісного находження їх в асоціаціях з епідермальним стафілококом.
3. Встановлено, що короткочасне лазерне опромінення впродовж 15 – 30 хвилин (довжина хвилі 515 нм при потужності 15 – 36 МВт та 630 нм і 15 МВт) не впливало на кінетику росту та чисельність життєздатних бактерій збудника, тоді як тривала дія фізичного чинника (8 – 24 години) сприяла зниженню в 1,7 разів кількості колонієутворюючих клітин.
Вивчення токсиноутворюючої функції 170 ізолятів показало, що тридцятихвилинне застосування променів привело в (33,3 ± 6,0) % випадків до більш інтенсивного синтезу екзотоксину, а трьохразове опромінення по 30 хвилин з інтервалом 15 хвилин спричиняло у (73,4 ± 5,7) % тест – культур уповільнення продукції даного фактора патогенності.
Визначено, що короткочасна дія лазерного чинника не впливала на вихідні властивості реагування тест–культур відносно протимікробних препаратів, а при експозиції опромінення до 24 годин питома вага чутливих варіантів зростала в 1,8 разів (р 0,05).
4. Показано, що ультрафіолетове опромінення (в режимі п’яти короткохвильових імпульсів з енергією розряду 60 Дж, середньою потужністю 60 W) не змінювало кінетику росту C. diphtheriae, проте стимулювало токсиноутворюючу функцію в (70,5 ± 4,9) % ізолятів проти (31,6 ± 4,3) % вихідних субпопуляцій.
5. Показано, що електронний пучок при поглинаючих дозах 1,0 – 2,2 кГр обумовлює пригнічення росту та зниження токсиносинтезуючої функції тест–культур, також сприяє підвищенню в 1,7 рази питомої ваги чутливих до протимікробних препаратів ізолятів, а опромінення в режимі 3,0 кГр приводить до гибелі майже всієї популяції (зменшення життєздатних клітин спостерігалося в 19 разів).
6. Показано, що послідовна екстракція фізіологічним розчином та ЕДТА-Na2 мікробної маси C.diphtheriae дозволяє одержувати білкові клітинні компоненти, в склад яких входять також субстанції екзотоксину.
Включення в технологію вилучення клітинних структур опромінених електронним пучком токсинсинтезуючих коринебактерій дає можливість зменшити вихід білка за рахунок зниження питомої ваги екзотоксину.
7. Встановлено, що еритроцитарний діагностикум з антигеном одержаним за допомогою ЕДТА-Na2 проявив більш високу чутливість (2 - 4рази) порівняно з діагностикумом – прототипом, як з преципітуючою антитоксичною, так і з дифтерійною аглютинуючою сироватками і дозволив визначати антитіла в більш високих (2 рази) титрах.
Список опублікованих праць за темою дисертації
1. Соматичний антиген корінебактерій дифтерії та його біологічна активність / Щетиніна В.М., Верезуб Л.Г., Бабич Є.М., Колоколова О.Б., Мироненко Л.Г., Ждамарова Л.А., Гринь В.В. // Експериментальна і клінічна медицина. – 1999. - №2. – С.92 - 95. (Ждамарова Л.А. – вивчала токсичність соматичних антигенів та приймала участь в аналізі).
2. Ждамарова Л.А. Вплив електромагнітного випромінювання на біологічні властивості збудника дифтерії // Дитячі інфекції, Укр. Міжвідомча збірка. – Київ, 2001. – В. 28. – С.32-37. (Ждамарова Л.А. – провела мікробіологічні дослідження та аналіз).
3. Вивчення токсинвмісних фільтратів із культуральних рідин клінічних штамів Corynebacterium diphtheriae / Щетиніна В.М., Шинкаренко А.О., Москаленко В.М.,
Верезуб Л.Г., Маніна Ж.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: ВПЛИВ БІОТИЧНИХ ТА АБІОТИЧНИХ ФАКТОРІВ НА ПЕРСИСТЕНЦІЮ ТА БІОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ЗБУДНИКА ДИФТЕРІЇ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок