Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВПЛИВ БІОТИЧНИХ ТА АБІОТИЧНИХ ФАКТОРІВ НА ПЕРСИСТЕНЦІЮ ТА БІОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ЗБУДНИКА ДИФТЕРІЇ

ВПЛИВ БІОТИЧНИХ ТА АБІОТИЧНИХ ФАКТОРІВ НА ПЕРСИСТЕНЦІЮ ТА БІОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ЗБУДНИКА ДИФТЕРІЇ

Назва:
ВПЛИВ БІОТИЧНИХ ТА АБІОТИЧНИХ ФАКТОРІВ НА ПЕРСИСТЕНЦІЮ ТА БІОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ЗБУДНИКА ДИФТЕРІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,79 KB
Завантажень:
280
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
АКАДЕМІЯ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ МІКРОБІОЛОГІЇ ТА ІМУНОЛОГІЇ ІМ. І.І. МЕЧНИКОВА
ЖДАМАРОВА ЛАРИСА АНАТОЛІЇВНА
УДК 579.61 + 57.042: 579. 871.1 (043)
ВПЛИВ БІОТИЧНИХ ТА АБІОТИЧНИХ ФАКТОРІВ
НА ПЕРСИСТЕНЦІЮ ТА БІОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ
ЗБУДНИКА ДИФТЕРІЇ
03.00.07 - мікробіологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата медичних наук
Харків - 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті мікробіології та імунології ім. І.І.Мечникова
АМН України
Науковий керівник: | доктор медичних наук, професор Бабич Євген Михайлович, завідувач лабораторії специфічної профілактики краплинних інфекцій, Інститут мікробіології та імунології ім. І.І. Мечникова АМН України
Офіційні опоненти: | доктор медичних наук, професор Дикий Ігор Леонідович, завідувач кафедри мікробіології, вірусології та імунології, Національний фармацевтичний університет МОЗ України |
доктор медичних наук, професор Кременчуцький Геннадій Миколайович, завідувач кафедри мікробіології, вірусології та імунології, Дніпропетровська державна медична академія МОЗ України |
Провідна установа: Інститут епідеміології та інфекційних хвороб
ім Л.В. Громашевського АМН України
Захист відбудеться “ 19 ” лютого 2004 р. о 13.00 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 64.618.01 при Інституті мікробіології та імунології ім. І.І.Мечникова АМН України (61057, м. Харків, вул. Пушкінська, 14).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту мікробіології та імунології ім. І.І. Мечникова АМН України (61057, м. Харків, вул. Пушкінська, 14).
Автореферат розісланий “ 15 ” січня 2004 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради Д 64.618.01 Бруснік С.В.


Актуальність теми. Остання епідемія дифтерії на території України визначила ряд питань, що вимагають з’ясування причин інтенсивного поширення даної інфекції (Деміховська О.В., Чудна Л.М., 1999). До факторів, що спричинили погіршення епідситуації насамперед відносять зниження напруженості колективного імунітету проти збудника дифтерії. Проте підвищення рівня захворюваності в 1991 – 2001рр. проходило на тлі значних показників щепленості та високої частки вакцинованих серед захворівших, а саме: дітей 74,68 %, підлітків – 86,61 %, а дорослих – 43,61 %. Навіть особи, які щеплені повноцінно, хворіли на клінічно виражені та токсичні форми дифтерії. Більш того, за період розвитку епідемії зареєстровано 690 летальних випадків від дифтерійної інфекції, серед яких 196 дорослих і 97 дітей були щеплені (Колесников М.М., Петрусевич Т.В., 2002).
Аналіз даних літератури свідчить, що захворюваність на дифтерію обумовлена не тільки зниженням напруженості протидифтерійного колективного імунітету, а в значній мірі і адаптаційною мінливістю дифтерійного мікроба, що пов’язано, очевидно, з процесами циркуляції патогенних коринебактерій серед вакцинованого населення (Педенко А.И.,1965; Онищенко Т.Є., Мірошниченко В.П., 2002).
До уваги слід прийняти, що реалізація епідемічного процесу дифтерійної інфекції проходить в основному у вигляді бактеріоносійства, яке мало регулюється антитоксичним імунітетом (Гоц Ю.Д., Колесников М.М. та ін., 2002; Крамарів С.О., Тріскова Л.О. та ін., 1995). В значній мірі носійство коринебактерій залежить від неспецифічних факторів захисту організму людини та особливостей формування гетерогенних (по токсиноутворенню) популяцій C. diphtheriae (Біляков В.Д., 1987).
До основних питань резистентності людей відносно заселення збудником біологічної ніші відносять також мікробіоценози верхніх дихальних шляхів. Саме вони, згідно даним літератури, часто визначають тривалість перебування збудника на слизових оболонках (Крамарів С.О., Тріскова Л.О., та ін.,1995). Асоціативні міжмікробні зв’язки при дифтерійній інфекції майже не вивчені. Так, не визначені особливості персистенції збудника в умовах взаємодії його з різними представниками мікрофлори верхніх дихальних шляхів, відсутні дані відносно позитивних симбіонтів та активних природних конкурентів, що має важливе прикладне значення.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: ВПЛИВ БІОТИЧНИХ ТА АБІОТИЧНИХ ФАКТОРІВ НА ПЕРСИСТЕНЦІЮ ТА БІОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ЗБУДНИКА ДИФТЕРІЇ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок