Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> сульфатна технологія електролітичного відокремлення компонентів мідно-срібних сплавів

сульфатна технологія електролітичного відокремлення компонентів мідно-срібних сплавів

Назва:
сульфатна технологія електролітичного відокремлення компонентів мідно-срібних сплавів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,31 KB
Завантажень:
201
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Національний технічний університет“
Харківський політехнічний інститут”
Чернюк Олег Валентинович
удк 621.357.9
сульфатна технологія електролітичного відокремлення компонентів мідно-срібних сплавів
Спеціальність 05.17.03 - технічна електрохімія
автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Українському державному хіміко-технологічному університеті (м.Дніпропетровськ) Міністерства освіти і науки України та Донецькому інституті кольорових металів (м.Донецьк) Міністерства промислової політики України.
Науковий керівник: доктор хімічних наук, професор Кошель Микола Дмитрович, Український державний хіміко-технологічний університет, м. Дніпропетровськ, завідувач кафедри технології електрохімічних виробництв;
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор Горбачов Анатолій Кузьмич, Національний технічний університет “Харківський політехнічний інститут”, м. Харків, професор кафедри технічної електрохімії;
доктор технічних наук, с.н.с Донченко Маргарита Іванівна, Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут”, м. Київ, провідний науковий співробітник кафедри технології електрохімічних виробництв
Провідна установа: Інститут загальної та неорганічної хімії НАН України, м. Київ, відділ електрохімії водних розчинів
Захист відбудеться “ 7 ” лютого 2002 р. о “12” годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д64.050.03 у Національному технічному університеті “Харківський політехнічний інститут” за адресою м. Харків, вул. Фрунзе, 21.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Національного технічного університету “ Харківський політехнічний інститут”.
Автореферат розісланий “26” грудня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Сахненко М.Д.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В кінці ХХ століття у зв,язку зі скороченням арсеналів військової техніки, зупинкою та ліквідацією багатьох нерентабельних виробництв в Україні, промисловість якої на 80% була орієнтована на потреби ВПК СРСР, виникли великі запаси вторинної сировини (ВС), в тому числі матеріалів, які вміщують дорогоцінні метали (ДМ). Це браковані і морально застарілі елементи електронної і електротехнічної апаратури, побутові відходи ювелірної промисловості, відпрацьовані каталізатори хімічної і нафтохімічної промисловості, автокаталізатори і т.п. Накопичена маса техногенної вторинної сировини наносить велику шкоду навколишньому середовищу, і одночасно є цінним ресурсом, який часто перевищує за вмістом корисних компонентів їх природні джерела.
Через дуже велику різноманітність умов переробки і типів ВСДМ виникає також і відповідна необхідність у створенні та поліпшенні окремих технологій переробки, орієнтованих на сировину окремих груп.
В технологіях переробки сировини, яка вміщує мідь і срібло, використовується азотна кислота. Внаслідок цього на окремих стадіях процесу утворюються токсичні оксиди азоту, які потрібно знешкоджувати, а нітратний електроліт в стадії електрорафінування мідно-срібних сплавів потрібно регенерувати, компенсуючи витрати кислоти. Сульфатна електролітична технологія переробки дала б можливість повністю ліквідувати ці проблеми.
Зв,язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконувалась згідно з наказом Міністерства промисловості України №8 від 11.05.1993 р. “Відповідно спеціалізації науково – дослідних та проєктних інстітутів металургії” та додатку №2 до нього, а також спільним наказом Мінпрому та Мінфіну України №334/100 від 19.10.1994 р. “Відповідно забеспеченню якості готової продукції в виробництві дорогоційних металів”, згідно з якими Донецький інститут кольорових металів затверджено головним інститутом в галузі підготовки та переробці брухту та відходів, що залучують дорогоцінні метали. Тема роботи затверджена на засіданні науково - технічної ради Донецького інститута кольорових металів 16.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: сульфатна технологія електролітичного відокремлення компонентів мідно-срібних сплавів

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок