Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> змочування та контактна взаємодія матеріалів на основі діоксиду цирконію з металевими розплавами

змочування та контактна взаємодія матеріалів на основі діоксиду цирконію з металевими розплавами

Назва:
змочування та контактна взаємодія матеріалів на основі діоксиду цирконію з металевими розплавами
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,55 KB
Завантажень:
156
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Національна академія наук України
Інститут проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича
Дуров Олексій Вікторович
УДК 621.791.3
змочування та контактна взаємодія матеріалів на основі діоксиду цирконію з металевими розплавами
Спеціальність: 02.00.21 – хімія твердого тіла
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Київ – 2005


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича НАН України
Науковий керівник: академік НАНУ, доктор технічних наук, професор
Найдіч Юрій Володимирович,
Інститут проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича НАН України, зав. відділом контактних явищ та паяння неметалевих матеріалів.
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук
Ніженко Валентин Іванович,
Інститут проблем матеріалознавства НАН України, провідний науковий співробітник відділу фізики процесів фазоутворення в технології порошкових матеріалів;
кандидат хімічних наук
Городов Володимир Сатурнович
Національний технічний університет України “КПІ”, доцент кафедри хімічної технології кераміки та скла.
Провідна установа: Київський національний університет імені Тараса Шевченка, хімічний факультет, кафедра фізичної хімії, м. Київ.
Захист відбудеться 06.10. 2005 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.207.02 в Інституті проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича НАН України за адресою: 03680, м. Київ – 142, вул. Кржижанівського 3.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича НАН України (03680, м. Київ-142, вул. Кржижанівського 3).
Автореферат розісланий 12.05. 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
д.х.н Куліков Л.М.


загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Діоксид цирконію є достатньо складним та цікавим об’єктом фізико-хімічних досліджень як оксид перехідного металу (з недобудованою d-оболонкою). Особливості електронної та кристалічної будови обумовлюють характерні властивості ZrO2, зокрема при відпаленні у вакуумі або відновлювальному середовищі діоксид цирконію втрачає кисень, утворюючи нестехіометричні з’єднання ZrO2-х; для діоксиду цирконію характерна висока рухливість кисневих аніонів, завдяки чому він має значну електропровідність при високих температурах.
Матеріали на основі діоксиду цирконію мають унікальні властивості і тому знаходять все більше застосування у різних областях техніки: завдяки хімічній інертності та тугоплавкості їх застосовують для виготовлення вогнетривів у металургії, скловарінні, конструкціях печей, аномальна високотемпературна електропровідність дозволяє застосовувати ZrO2-кераміку як високотемпературні електронагрівачі та тверді електроліти (паливні елементи, датчики кисню, електролізери), щільна кераміка з ZrO2 завдяки високій міцності використовується як конструкційний матеріал. Хімічна інертність, низький коефіцієнт тертя, низька теплопровідність обумовлює використання ZrO2-кераміки у машинобудуванні (деталі двигунів внутрішнього згорання, насосів для абразивних рідин, лопатки турбін та ін.), хірургії, електронній промисловості. У багатьох з цих застосувань потрібно з’єднувати ZrO2 з металом: електроди нагрівачів та електрохімічних приладів, металічні частини машинобудівних деталей та ріжучого інструменту та ін. Один з найкращих способів з’єднання, це паяння металевим припоєм. Найважливішою вимогою до припою є його висока змочувальна здатність по відношенню до з’єднуваних матеріалів.
Таким чином, дослідження змочування діоксиду цирконію металевими розплавами та його закономірностей, процесів, що відбуваються на міжфазній межі ZrO2-металевий розплав становлять як науковий, так і практичний інтерес.
Для діоксиду цирконію ці питання вивчені мало у порівнянні з такими матеріалами, як Al2O3 чи Si3N4, в літературі наведено мало даних щодо міжфазних процесів на межі ZrO2 – метал. У різних роботах склад та структура матеріалів з ZrO2, умови експериментів були різними, що ускладнює порівняння результатів.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: змочування та контактна взаємодія матеріалів на основі діоксиду цирконію з металевими розплавами

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок