Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СИСТЕМА РЕФОРМУВАННЯ ЦІНОУТВОРЕННЯ У БУДІВНИЦТВІ УКРАЇНИ

Загрузка...

СИСТЕМА РЕФОРМУВАННЯ ЦІНОУТВОРЕННЯ У БУДІВНИЦТВІ УКРАЇНИ

Назва:
СИСТЕМА РЕФОРМУВАННЯ ЦІНОУТВОРЕННЯ У БУДІВНИЦТВІ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,09 KB
Завантажень:
91
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БУДІВНИЦТВА І АРХІТЕКТУРИ
Беркута Анатолій Всеволодович
УДК 69.003.13:3385
СИСТЕМА РЕФОРМУВАННЯ ЦІНОУТВОРЕННЯ
У БУДІВНИЦТВІ УКРАЇНИ
Спеціальність 08.07.03 – Економіка будівництва
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Київському національному університеті будівництва і архітектури Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: | -
доктор економічних наук, професор
Міхельс Володимир Олександрович,
Київський національний університет будівництва і архітектури, професор кафедри економіки будівництва.
Офіційні опоненти: |
-
доктор економічних наук, професор
Ушацький Сергій Андрійович,
Київський національний університет будівництва і архітектури,
зав. кафедри організації і управління будівництва;
- кандидат економічних наук
Закорко Олена Павлівна,
Державний інститут управління та економіки водних ресурсів,
проректор з навчально-методичної роботи
Провідна установа: | - Науково-дослідний економічний інститут (відділ проблем цінової політики) Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України, м. Київ.
Захист відбудеться “___”__________ 2002 р. о ___год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.056.10 у Київському національному університеті будівництва і архітектури за адресою: 03037, м. Київ, Повітрофлотський пр., 31.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету будівництва і архітектури за адресою: 03037, м. Київ, Повітрофлотський пр., 31.
Автореферат розісланий “___”_________ 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д26.056.10,
кандидат економічних наук, доцент Погорєльцев В.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Реалізація курсу України на розвиток ринкової економіки вимагає переосмислення ролі ціни. У ринкових умовах ціна виступає основним об’єктом конкуренції, а конкуренція є головним регулятором економіки.
Посилена увага до ціни, врахування об’єктивних закономірностей, які вона відображає, є особливо актуальними для будівництва. Для народного господарства в цілому та окремих його галузей важливо сформувати та використовувати економічно обґрунтовані ціни на будівельну продукцію. Від їх рівня залежать пропорції розподілу національного доходу на фонди споживання та накопичення, темпи оновлення основних фондів, рівень цін на інші товари та послуги, ефективність інвестицій тощо.
Слід враховувати і те, що як ціна, так і система ціноутворення в будівництві мають суттєві відмінності, притаманні цій галузі, зумовлені особливостями виробництва та купівлі-продажу будівельної продукції. Їх необхідно взяти до уваги в процесі ринкової трансформації системи ціноутворення. Не менш актуальним є усунення наявних тут до останнього часу значних недоліків, в числі яких звернемо увагу на нормативний характер ціноутворення у будівництві і пов’язану з цим надмірну його централізацію, відірваність кошторисних нормативів від реальних умов будівництва, недостатню обґрунтованість методів розрахунку окремих складових вартості, відсутність конкуренції при визначенні ціни, монополізм виробників тощо.
Перелічені та інші недоліки ціноутворення у будівництві стали особливо помітними в умовах гіперінфляції. Вони почали стримувати ринковий розвиток галузі та народного господарства в цілому, посилився їх негативний вплив на ефективність капітальних вкладень, інвестиційний клімат у державі.
Все це зумовлює важливість реформування ціни та системи ціноутворення у будівництві, забезпечення їх відповідності новій економічній ситуації. Розв’язання цієї задачі - процес досить тривалий та складний і неможливий без системного підходу. Він потребує визначення напрямів реформування системи ціноутворення, обґрунтування нових методів розрахунків вартості будівництва, зміни підходів до її нормативної бази, запровадження принципів конкуренції при визначенні договірних цін, відповідного правового, організаційного та інформаційного забезпечення, вдосконалення інших елементів системи ціноутворення.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Реферат на тему: СИСТЕМА РЕФОРМУВАННЯ ЦІНОУТВОРЕННЯ У БУДІВНИЦТВІ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок