Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат українською: ЮРИДИЧНИЙ КОМПРОМІС ЯК ФАКТОР ОПТИМІЗАЦІЇ МЕХАНІЗМУ ПРАВОВОГО РЕГУЛЮВАННЯ

ЮРИДИЧНИЙ КОМПРОМІС ЯК ФАКТОР ОПТИМІЗАЦІЇ МЕХАНІЗМУ ПРАВОВОГО РЕГУЛЮВАННЯ / сторінка 5

Назва:
ЮРИДИЧНИЙ КОМПРОМІС ЯК ФАКТОР ОПТИМІЗАЦІЇ МЕХАНІЗМУ ПРАВОВОГО РЕГУЛЮВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,53 KB
Завантажень:
302
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 

У роботі здійснено аналіз впливу авторитарного та автономного методів правового регулювання на правовідносини через стимули та обмеження, розкрито їх вплив на особу як суб’єкта правовідносин. Визнано, що структурні елементи МПР містять елементи компромісу, які юридично закріплюються в нормах для регулювання суспільних відносин. Дані компромісні елементи знаходять свій прояв також на всіх стадіях правового регулювання що призводить до синтезу повноважень і зобов’язань, має інтеграційний характер у правовідносинах, визначає єдність вольового аспекту змодельованої в нормах соціально корисної поведінки суб’єктів права.
В результаті доведено, що юридичний компроміс в МПР використовується як стимулюючо-обмежуючий фактор його мобільності (швидкості дії). Він сприяє одночасному застосуванню стимулів й обмежень як способів авторитарного та диспозитивного методів для утворення добровільної та поступливої поведінки суб’єктів права, які спільно задовольняють свої інтереси. Таким чином можна передбачити, що юридичне забезпечення компромісу в МПР як стимулюючо-обмежуючого фактору впливу на суб’єктів права поряд зі способами правового регулювання – забороною, зобов’язанням, дозволом, може призвести до таких позитивних наслідків: зниження психологічної напруги суб’єктів права на основі забезпечення в нормах права варіативності моделі правової поведінки та свободи їх вибору; прискорення процесу функціонування МПР на основі поліпшення взаємодії всіх його структурних компонентів.
У підрозділі 1.2. “Юридичний компроміс – природний чинник правомобільності МПР” схарактеризоване поняття правомобільності як міри рухомості, гнучкості, динамічної взаємодії структурних компонентів МПР у процесі його функціонування, результатом якого є вірогідніша стабілізація суспільних відносин на стимулюючо-обмежуючих засадах компромісу. З метою обґрунтування умов, що стимулюють правомобільність МПР, здійснено аналіз явища “компроміс”, визначено його поняття та ознаки.
У підрозділі схарактеризовані структурно-функціональні елементи юридичного компромісу, до яких відненсено: наявність конфліктної ситуації, що вимагає розв’язання; мету; ініціатора компромісної угоди; визначення критерію того моменту, коли подальша непоступливість, відмова від взаємного обговорення варіантів виходу із ситуації веде до значних особистих матеріальних і моральних втрат; психологічна та інтелектуальна готовність до співробітництва на умовах компромісу; добровільність прийняття компромісного рішення; підготовка до компромісного рішення та визначення суті компромісної угоди з обговоренням змісту поступок; самостійність обрання варіанту прийняття рішення сторонами; укладання компромісної угоди; створення умов щодо неможливості ухилення від виконання компромісної угоди; отримання позитивних наслідків як кінцевого результату компромісу у вигляді бажаного інтересу, позитивного морально-психологічного стану. Визначені елементи компромісу взаємопов’язані, мають свою логіку взаємодії та по суті складають специфічний дієвий регулятивний, народжений в практиці людської життєдіяльності, механізм. Цей механізм має структуру лінійного типу, що відповідає логіці: від цілеполягання до найскорішого досягнення мети з найменшими втратами – психологічними, матеріальними, часовими тощо.
На підставі аналізу правових норм різних галузей права, які містять елементи юридичного компромісу, зроблено висновок про те, що досліджувані правокомпромісні норми, групуючись в галузеві та міжгалузеві способи і матеріалізуючись в засоби, фактично можуть претендувати на статус субсидіарного (лат. subsidiarius – резервний, допоміжний), правокомпромісного методу регулювання суспільних відносин, яким одночасно використовуються стимули та обмеження.
У підрозділі 1.3. “Модуль “ЮК” у механізмі юридичного компромісу” закцентовано, що носієм специфіки субсидіарного правокомпромісного методу виступає модус “ЮК”. Він є способом субсидіарного правокомпромісного методу, який складається з прийомів (стимулу - “основна частина інтересу” та обмеження – “поступки”), що застосовуються одночасно як елементи юридичного компромісу в МПР для відкриття нових юридичних каналів спільного задоволення інтересів суб’єктів права, усунення конфліктів, спрямовуючи їх правомірну поведінку на конструктивну співпрацю і гармонізацію суспільних відносин.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: ЮРИДИЧНИЙ КОМПРОМІС ЯК ФАКТОР ОПТИМІЗАЦІЇ МЕХАНІЗМУ ПРАВОВОГО РЕГУЛЮВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок