Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЮРИДИЧНИЙ КОМПРОМІС ЯК ФАКТОР ОПТИМІЗАЦІЇ МЕХАНІЗМУ ПРАВОВОГО РЕГУЛЮВАННЯ

ЮРИДИЧНИЙ КОМПРОМІС ЯК ФАКТОР ОПТИМІЗАЦІЇ МЕХАНІЗМУ ПРАВОВОГО РЕГУЛЮВАННЯ

Назва:
ЮРИДИЧНИЙ КОМПРОМІС ЯК ФАКТОР ОПТИМІЗАЦІЇ МЕХАНІЗМУ ПРАВОВОГО РЕГУЛЮВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,53 KB
Завантажень:
302
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ВНУТРІШНІХ СПРАВ
Новікова Марія Миколаївна
УДК 340: 321.01
ЮРИДИЧНИЙ КОМПРОМІС ЯК ФАКТОР
ОПТИМІЗАЦІЇ МЕХАНІЗМУ ПРАВОВОГО РЕГУЛЮВАННЯ
Спеціальність 12.00.01 – теорія та історія держави і права;
історія політичних і правових вчень
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Харків – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Харківському національному університеті внутрішніх справ, МВС України.
Науковий керівник
| кандидат юридичних наук, доцент
Погрібний Ігор Митрофанович,
Харківський національний університет внутрішніх справ, начальник кафедри теорії і історії держави та права | Офіційні опоненти –
| доктор юридичних наук, професор,
Заєць Анатолій Павлович,
Державне агентство України
з інвестицій та інновацій, перший заступник Голови;
кандидат юридичних наук, доцент
Бенедик Іван Васильович,
Інститут підготовки кадрів
для органів прокуратури України Національної юридичної академії України ім. Я. Мудрого, директор | Захист відбудеться “ 07 ” грудня 2007 року о 10.00 годині на засіданні cпеціалізованої вченої ради К.64700.02 Харківського національного університету внутрішніх справ за адресою: 61080, м. Харків, пр. річчя СРСР, 27.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського національного університету внутрішніх справ України за адресою: 61080, м. Харків, пр. річчя СРСР, 27.
Вчений секретар
cпеціалізованої
вченої ради |
В. Є. Кириченко |
Автореферат розісланий “ 6 ” листопада 2007 року.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасний стан розбудови правової держави і формування правової системи характеризується утвердженням пріоритету загальнолюдських цінностей як рушійної сили розвитку соціальних зв’язків на основі компромісу, який завжди сприяв удосконаленню держави і права, відтворенню збалансованого механізму правового регулювання (далі – МПР).
Протягом людського життя склалося так, що узгодженість інтересів окремих індивідів та груп населення у суспільстві забезпечувалася з допомогою об’єктивно існуючого компромісу. На ідеях компромісу історично ґрунтується і своєрідний суспільний договір, який був предметом дослідження багатьох філософів минулого (Т. Гобс, Дж. Локк, Ж.-Ж. Руссо, І. Кант, Г. Гегель та інші). Поступово окремі елементи компромісу набували нормативного статусу.
В юридичній літературі наголошується, що компроміс у суспільних відносинах сприяє їх позитивній синергетиці та стабілізації громадянського суспільства, розповсюдженню демократії, зміцненню законності та правопорядку.
Активно розвиваючись, елементи правового компромісу починають втілюватися в юриспруденції різних країн світу (Англія, Німеччина, США тощо). В Україні юридичний компроміс проявляється дещо обмежено і по суті знайшов своє відображення в кримінальному праві та кримінальному процесі (М. Акімов, Б. Толчинський, Г. Усатий, С. Туркота) та частково у податковому праві.
Комплексно як феномен правової дійсності юридичний компроміс ще не досліджувався: відсутнє обґрунтування його значення у механізмі правового регулювання; не визначені закономірності, принципи, сфери та форми його прояву; не з’ясована повною мірою його роль у забезпеченні інтересів суб’єктів права. У науковій літературі практично не існує фундаментальних досліджень щодо вирішення проблеми вдосконалення функціонування механізму правового регулювання (далі – МПР) шляхом впровадження юридичного компромісу.
Дослідження соціальної цінності та дієвості МПР засвідчило значні прогалини у вивченні психологічно-правових закономірностей його функціонування, від яких залежить динаміка юридичних відносин, швидкість та гнучкість процесу їх регулювання через трансформацію волі суб’єктів права. Нерозкритою залишається роль компромісу в елементній частині МПР, яка представлена певним чином у практиці правового регулювання без належного обґрунтування її об’єктивності, системності та прогностичного впливу на юридичний результат.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: ЮРИДИЧНИЙ КОМПРОМІС ЯК ФАКТОР ОПТИМІЗАЦІЇ МЕХАНІЗМУ ПРАВОВОГО РЕГУЛЮВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок