Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Соціокультурні орієнтації студентської молоді трансформаційного суспільства: сутність та динаміка. (На матеріалах життєтворчості сучасного українського студентства )

Загрузка...

Соціокультурні орієнтації студентської молоді трансформаційного суспільства: сутність та динаміка. (На матеріалах життєтворчості сучасного українського студентства )

Назва:
Соціокультурні орієнтації студентської молоді трансформаційного суспільства: сутність та динаміка. (На матеріалах життєтворчості сучасного українського студентства )
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,08 KB
Завантажень:
411
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Академія педагогічних наук України
ІНСТИТУТ ВИЩОЇ ОСВІТИ
УДК…17.022.1(043)….
 
Похресник
Анатолій Костянтинович
Соціокультурні орієнтації
студентської молоді трансформаційного
суспільства: сутність та динаміка.
(На матеріалах життєтворчості сучасного
українського студентства )
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук.
Спеціальність – 09.00.03 –
соціальна філософія та філософія історії.
Київ - 2002 р.
Дисертація є рукопис
Робота виконана в Інституті вищої освіти АПН України
Науковий керівник - член-кореспондент АПН України, доктор
філософських наук. Професор, заслужений діяч
науки і техніки України
Андрущенко Віктор Петрович, директор
Інституту вищої освіти АПН України
 
Офіційні опоненти - доктор соціологічних наук, професор,
заслужений діяч науки і техніки України
Бакіров Віль Савбанович, ректор Харківського
національного університету ім. В.Н. Каразіна,
Міністерства освіти і науки України
кандидат філософських наук. Доцент,
Чекаль Людмила Анатоліївна,
Київський національний університет
технологій і дизайну, Міністерства освіти
і науки України
 
Провідна установа - Київський національний технічний
університет (КПІ), Міністерства освіти
і науки України
Захист відбудеться “26.” грудня 2002 року о 14.00 на засіданні спеціалізованої вченої ради К.26.456.01 в Інституті вищої освіти АПН України за адресою: 01014, м. Київ, вул. Бастіонна, 9.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту вищої освіти АПН України за адресою: 01014, м. Київ, вул. Бастіонна, 9.
Автореферат розісланий “25” листопада 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої кандидат філософських наук
вченої ради Горбунова Л.С.
Актуальність теми дослідження. В період відродження і зміцнення Української держави, утвердження культурно-історичних цінностей українського народу, його традицій і звичаїв, гармонійного взаємозв'язку національного і загальнолюдського відбуваються складні, неоднозначні процеси в свідомості як окремої особистості, так і всього суспільства.
Досвід десятирічного розвитку засвідчує що суспільство, зокрема, його найбільш динамічна частина - молодь, прагне продовжувати волелюбні заповіти батьків і дідів, їхні подвижницькі діяння, героїчні традиції, інтелектуальні пошуки, практичні справи в ім'я підвищення добробуту народу, будівництва демократичної, правової держави.
У процесі демократизації та гуманізації громадського життя, утвердження свободи особистості і нації, розвитку просвітницької діяльності, національної системи освіти і виховання складаються сприятливі умови для формування у молоді наукового, гуманістичного світогляду.
З іншого боку, наше суспільство переживає період, коли виявляється ілюзорність відживших переконань, ідеалів, світоглядних позицій. Руйнація останніх спричиняє бродіння умів, почуттів, переконань і принципів. У моду входить своєрідна безпринципність особистості. Утверджується стиль життя “за сленгом”. Виникає загроза знецінення моральних, гуманістичних вартостей, зростання правопорушень і злочинності серед молоді. До того ж, в духовному і культурному середовищі масове розповсюдження отримують псевдокультурні і псевдоморальні цінності - “масова культура” в її агресивному, людиноруйнівному вияві.
Особливої уваги держави і громадськості потребує студентська молодь, яка через кілька років становитиме "ядро" української національної інтелігенції. Сьогоднішні студенти - це майбутні працівники владних структур, державні діячі, організатори виробництв, керівники колективів, фахівці, від професійної компетенції, моральності і громадянської позиції яких багато в чому буде залежати вигляд того суспільства, в якому ми маємо жити вже через 10 - 15 років. Ми бачимо його ринково орієнтованим, забезпеченим, демократичним, громадянським, миротворчим, морально і духовно-культурно багатим. Як цього досягти? Якими шляхами рухатись? Які фактори в механізмах розвитку є визначальними? Відповіддю на ці запитання можуть бути пропозиції щодо підготовки майбутньої еліти – фахівців, здатних взяти на себе відповідальність, сформувати нову систему цінностей, утвердити її в суспільній свідомості (ідеології і психології) народу, зреалізувати в практичній діяльності.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: Соціокультурні орієнтації студентської молоді трансформаційного суспільства: сутність та динаміка. (На матеріалах життєтворчості сучасного українського студентства )

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок