Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат на тему: УДОСКОНАЛЕННЯ СИСТЕМ ОПАЛЕННЯ ШЛЯХОМ ВИКОРИСТАННЯ ПАСИВНОГО СОНЯЧНОГО ТЕПЛОНАДХОДЖЕННЯ

УДОСКОНАЛЕННЯ СИСТЕМ ОПАЛЕННЯ ШЛЯХОМ ВИКОРИСТАННЯ ПАСИВНОГО СОНЯЧНОГО ТЕПЛОНАДХОДЖЕННЯ / сторінка 3

Назва:
УДОСКОНАЛЕННЯ СИСТЕМ ОПАЛЕННЯ ШЛЯХОМ ВИКОРИСТАННЯ ПАСИВНОГО СОНЯЧНОГО ТЕПЛОНАДХОДЖЕННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,37 KB
Завантажень:
174
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Основна концепція проектування енергоефективних будинків полягає в наступному: енергоресурси можуть бути використані більш ефективно шляхом застосування технічних заходів, обґрунтованих економічно, а також з екологічної і соціальної точок зору, тобто таких, що викликають мінімум змін звичного способу життя.
Проект першого енергоефективного будинку здійснили архітектори Nicholas Isaak і Andrew С. Isaak у Манчестері, штат Нью-Хемпшир, США. Аналогічний проект реалізовано у Фінляндії в м. Отаніємі при будівництві "EKONO-house". Найбільш раціональний проект енергоефективного будинку здійснив Sir Norman Foster при будівництві "Commerz bank" у Франкфурті-на-Майні, Німеччина.
Використання теплоти сонячної радіації в будинку "EKONO-house" забезпечується установкою на даху будівлі сонячних колекторів. Тепло сонячної радіації за допомогою проміжного рідкого теплоносія через теплообмінник передається до зовнішнього замкнутого контуру, що нагріває масивну основу, що служить акумулятором теплоти. Накопичене тепло використовується в системі вентиляції для підігріву припливного повітря. Особливістю кліматизації будинку "EKONO-house" є вікна спеціальної конструкції, так звані " вікна, що вентилюються".
Пасивна система сонячного опалення виконана так: південний фасад будинку покрито прозорими теплоізоляційними панелями, що утворюють конструкцію площею 178 м2. Зовнішнє повітря надходить у будинок через повітряний проміжок між огороджуючими конструкціями і прозорими панелями "сонячна стіна". У дванадцять квартир південної сторони будинку надходить підігріте повітря. Внесок сонячної радіації на підігрів припливного повітря складає 105 кВт-г на 1 м2 конструкції будинку. Конструкція "сонячна стіна" забезпечує теплоізоляцію будинку. Це дозволило відмовитися від додаткового утеплення зовнішніх стін.
При реконструкції багатоквартирного (167 квартир) житлового будинку у Фредеріксберзі (Данія) реалізовано проект "SUNVENT" із використанням низькопотенційного тепла сонячної радіації шляхом спорудження "Сонячних вентиляційних веж". "Сонячні вентиляційні вежі" - це шахти, прибудовані до зовнішньої стіни по обидва боки сходових кліток. Поверхня цих шахт виконана з перфорованих алюмінієвих пластин із темно-зеленим покриттям. Така конструкція забезпечує попередній нагрів припливного вентиляційного повітря. У деяких "Сонячних вентиляційних вежах" додатково застосовуються конструкції PV-VENT, у яких убудовані фотоелектричні модулі з PV-панелями, встановлені у верхній частині "Сонячної вежі" для електрозабезпечення вентиляторів системи вентиляції.
Концепція "Сонячних вентиляційних веж" має такі переваги:
· при конструюванні "Сонячних веж" можна поліпшити зовнішній архітектурний вигляд будинку;
· забезпечується підігрів припливного повітря;
· вентиляційні канали прокладаються поза будинком.
Застосування технології "SUNVENT" забезпечує зниження витрат на опалення до 40%.
Пасивні системи сонячного опалення (ПС) розподіляються на відкриті (вікна) і закриті (засклені веранди, лоджії, балкони, простір біля стіни Тромбу-Мішеля та інші). Завдяки збільшенню загального термічного опору огороджень (стіна будинку плюс огородження зі склом) тепловий потік може зменшуватися в 1.5+1.8 рази, що складає 30+40% економії енергії, однак для одноповерхових будівель та котеджів практично відсутні енергоефективні архітектурно-будівельні рішення.
В другому розділі приводиться опис експериментальної установки і методики експериментальних досліджень. Складність процесів теплопереносу у огороджуючих світлопрозорих конструкціях обумовила необхідність проведення експериментальних досліджень. Метою досліджень було оцінити фактичні теплові потоки, що проникають через склопакети технології Heat Mirror і Heat Mirror+ у залежності від температури навколишнього повітря і щільності сонячного випромінювання в період опалювального сезону.
Установка містить оребрений сонячний колектор, через який у замкнутому контурі циркулює теплоносій (водяний розчин етиленгліколю). Циркуляцію теплоносія забезпечує насос Grundfos - 25/80.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему: УДОСКОНАЛЕННЯ СИСТЕМ ОПАЛЕННЯ ШЛЯХОМ ВИКОРИСТАННЯ ПАСИВНОГО СОНЯЧНОГО ТЕПЛОНАДХОДЖЕННЯ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок