Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОМЕНЕВА ДІАГНОСТИКА ГОСТРОГО БРОНХІТУ І БРОНХІОЛІТУ У ДІТЕЙ ПЕРШИХ РОКІВ ЖИТТЯ

ПРОМЕНЕВА ДІАГНОСТИКА ГОСТРОГО БРОНХІТУ І БРОНХІОЛІТУ У ДІТЕЙ ПЕРШИХ РОКІВ ЖИТТЯ

Назва:
ПРОМЕНЕВА ДІАГНОСТИКА ГОСТРОГО БРОНХІТУ І БРОНХІОЛІТУ У ДІТЕЙ ПЕРШИХ РОКІВ ЖИТТЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,16 KB
Завантажень:
199
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
АКАДЕМІЯ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ОНКОЛОГІЇ
БОРТНИЙ Микола Олександрович
УДК: 616.235 – 002 – 053.2 – 073.75
ПРОМЕНЕВА ДІАГНОСТИКА ГОСТРОГО
БРОНХІТУ І БРОНХІОЛІТУ
У ДІТЕЙ ПЕРШИХ РОКІВ ЖИТТЯ
14. 01. 23 – ПРОМЕНЕВА ДІАГНОСТИКА, ПРОМЕНЕВА ТЕРАПІЯ
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ - 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківській медичній академії післядипломної освіти МОЗ України
НАУКОВИЙ КЕРІВНИК: доктор медичних наук, професор КІНОШЕНКО Юліан Тодосійович, завідувач кафедри рентгенології Харківської медичної академії післядипломної освіти МОЗ України.
ОФІЦІЙНІ ОПОНЕНТИ:
доктор медичних наук, професор ПОЗМОГОВ Анатолій Іванович – головний науковий співробітник-консультант відділу променевої діагностики та інтервенційної радіології Інституту онкології АМН України;
доктор медичних наук, професор БАБКО Софія Олександрівна – завідувачка відділення функціональної діагностики Інституту педіатрії, акушерства та гінекології АМН України.
ПРОВІДНА УСТАНОВА:
Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика МОЗ України
Захист відбудеться 16.01.2002 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.560.01 при Інституті онкології АМН України (03022, м. Київ, вул. Ломоносова, 33/43).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту онкології АМН України (03022, м. Київ, вул. Ломоносова 33/43).
Автореферат розіслано 15.12.2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради, Б.Ф.Синюта
докт. мед. наук
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Проблема гострих запальних захворювань органів дихання у дітей раннього віку є однією з найактуальніших у педіатрії в зв'зку зі значною поширеністю їх, а також високою летальністю (Р.Г.Артамонов та ін., 1990; О.Ф.Лукіна, В.С.Реутова, Н.В.Дорохова, 1990 і інш., О.Є.Абатуров, О.М.Герасименко, 1995).
Незважаючи на те, що проблеми етіології, клініки та патогенезу цієї поширеної патології відносно вивчені, нині продовжується дослідження більшості аспектів: імунологічного, впливу лікування на перебіг хвороби, гемодинаміки названих захворювань і інш. (В.И.Блажко, Л.С.Воейкова, В.В.Ефимов, 1994; С.С.Левенец та ін., 1997; Donald R.K., Sven L., 1995; Bramson R.T. et al., 1996).
Клінічна симптоматологія гострого бронхіту і бронхіоліту є досить дослідженою, але в деяких випадках виникають труднощі при диференціальній діагностиці останніх і гострою пневмонією, для виключення якої проводять рентгенологічне дослідження цієї патології, багато питань застосування його залишаються недостатньо вивченими. До теперішнього часу багато лікарів повністю виключають можливість застосування рентгенологічного методу для підтвердження або виключення гострого бронхіту у дітей; інші трактують зміни на рентгенограмах як “периваскулярну або перибронхіальну інфільтрацію”, що може бути тільки ознакою пневмонії; треті допускають наявність на рентгенограмах при бронхіоліті запальних тіней і таке ін., що і викликало необхідність проведення цього дослідження для підтвердження або спростування вищезгаданих положень.
Таке довільне трактування змін на рентгенограмах ніяк не сприяє покращанню своєчасної рентгенодіагностики і, як наслідок, лікуванню дітей і нерідко приводить або до невиправданого призначення антибіотиків, або переходу захворювання в хронічну форму (Ю.Л.Мизерницкий, 1992; О.І.Безкоровайна,1994; С.О.Бабко, О.І.Сельська,1997; Begue P., Astrul J., 1995; Doern G., 1998; A.C.Nyquist et al., 1998; Pissitelli et al., 1992).
Зовсім невивченим за допомогою УЗД та рентгенологічного методів дослідження при гострому бронхіті і бронхіоліті є стан судин малого кола кровообігу і серцево-судинної системи. В останні десятиріччя все більшу поширеність отримує можливість оцінки стану гемоциркуляції в залежності від величини серцевого викиду з урахуванням скорочувальної функції міокарду, центральної та периферичної гемоциркуляції, ступеню серцевої недостатності. Відомо, що дихальна та серцево-судинна система є функціонально взаємозалежними і патологічні зміни в одній з них приводять до функціональних і морфологічних порушень в іншій.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: ПРОМЕНЕВА ДІАГНОСТИКА ГОСТРОГО БРОНХІТУ І БРОНХІОЛІТУ У ДІТЕЙ ПЕРШИХ РОКІВ ЖИТТЯ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок