Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПЕРЕБІГ ВАГІТНОСТІ, СТАН ПЛОДА І ТИРЕОЇДНИЙ ГОМЕОСТАЗ У ВАГІТНИХ З ЦУКРОВИМ ДІАБЕТОМ 1 ТИПУ

Загрузка...

ПЕРЕБІГ ВАГІТНОСТІ, СТАН ПЛОДА І ТИРЕОЇДНИЙ ГОМЕОСТАЗ У ВАГІТНИХ З ЦУКРОВИМ ДІАБЕТОМ 1 ТИПУ

Назва:
ПЕРЕБІГ ВАГІТНОСТІ, СТАН ПЛОДА І ТИРЕОЇДНИЙ ГОМЕОСТАЗ У ВАГІТНИХ З ЦУКРОВИМ ДІАБЕТОМ 1 ТИПУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,12 KB
Завантажень:
121
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ІНСТИТУТ ПЕДІАТРІЇ, АКУШЕРСТВА ТА ГІНЕКОЛОГІЇ
АКАДЕМІЇ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
Данилко Вероніка Олександрівна
УДК:619.3: 616. 379 – 008. 64: 616. 441 – 002
ПЕРЕБІГ ВАГІТНОСТІ, СТАН ПЛОДА
І ТИРЕОЇДНИЙ ГОМЕОСТАЗ
У ВАГІТНИХ З ЦУКРОВИМ ДІАБЕТОМ 1 ТИПУ
14. 01. 01 – акушерство та гінекологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті педіатрії, акушерства та гінекології АМН України
Науковий керівник: доктор медичних наук
МЕДВЕДЬ ВОЛОДИМИР ІСАКОВИЧ
Інститут педіатрії, акушерства та гінекології АМН України (м.Київ), завідувач відділення внутрішньої патології вагітних
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор,
член-кореспондент АМН України ,
ВЕНЦКІВСЬКИЙ БОРИС МИХАЙЛОВИЧ,
Національний медичний університет ім.О.О.Богомольця МОЗ України (м.Київ), завідувач кафедри акушерства та гінекології № 1
 
доктор медичних наук
МАНЬКОВСЬКИЙ БОРИС МИКИТОВИЧ
Український науково-практичний центр ендокринної хірургії та трансплантології ендокринних органів і тканин МОЗ України (м.Київ), заступник директора з наукової роботи
Провідна установа: Одеський державний медичний університет МОЗ України, кафедра акушерства та гінекології
Захист дисертації відбудеться “ 20 ” грудня 2005 року о годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.553.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук за спеціальностями “Педіатрія”, “Акушерство та гінекологія” при Інституті педіатрії, акушерства та гінекології АМН України (04050, м. Київ, вул. Мануїльського, 8).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту педіатрії, акушерства та гінекології АМН України (04050, м. Київ, вул. Мануїльського, 8).
Автореферат розісланий “11 ” листопада 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.В.Квашніна
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Проблема цукрового діабету (ЦД) залишається однією з найважливіших у клініці екстрагенітальної патології вагітних. Це обумовлено, з одного боку, високими темпами зростання захворюваності на цукровий діабет, в тому числі жінок молодого та середнього віку (Балаболкин М.И., 2000; Дедов И.И., 2003; Williams R. et al., 2003) з іншого – вкрай несприятливим впливом хвороби на перебіг вагітності, стан плода та новонародженого (Солонець М.І., 1998; Медведь В.І., 2003; Kinalski M. et al., 2004; McElduff A. et al., 2005). Перинатальна захворюваність при ЦД 1 типу дотепер залишається близькою до 100%, а перинатальна смертність у 3-5 разів перевищує загальнопопуляційну (Федорова М.В. и др., 2001; , 2005; Malinowska-Polubiec A. et al., 2005).
Механізми несприятливого впливу ЦД на стан плода, які інтенсивно вивчались упродовж останніх десятиріч, пов’язані з глибокими порушеннями вуглеводного метаболізму (гіперглікемія, кетоацидоз) та інших видів обміну речовин, дисциркуляторними чинниками (недостатність матково-плацентарного і плацентарно-плодового кровотоку внаслідок діабетичного ураження судин), гормональним дисбалансом у фетоплацентарному комплексі (Солонець М.І., Медведь В.І., 2000; Johnstone F.D. et al., 2000; Tan A.E. et al., 2005). Разом з тим, сьогодні вже очевидно, що повна компенсація вуглеводного та інших видів обміну протягом усієї вагітності, корекція гемодинамічних і гормональних зрушень не запобігають повністю цьому несприятливому впливу, тобто не ведуть до народження здорового потомства. Це стимулює науковий пошук інших невідомих механізмів порушення стану плода при ЦД, а відтак розкриття нових шляхів поліпшення наслідків вагітності за цієї патології.
Оскільки діабет 1 типу, що найчастіше зустрічається у молодих, є автоімунним захворюванням і, на думку деяких авторів (Браверманн Л.И., 2000; Кэттайл В.М., Арки Р.А., 2001; Fernantez-Castaner et al., 1999) нерідко складає компонент полігландулярного автоімунного синдрому, можна припустити наявність супутньої тиреоїдної патології у вагітних, хворих на дитячий та юнацький діабет. Поодинокі дослідження функції щитовидної залози під час вагітності у жінок з ЦД, продемонстрували певні порушення (Ларичева И.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ПЕРЕБІГ ВАГІТНОСТІ, СТАН ПЛОДА І ТИРЕОЇДНИЙ ГОМЕОСТАЗ У ВАГІТНИХ З ЦУКРОВИМ ДІАБЕТОМ 1 ТИПУ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок