Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТРАНСПОРТНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ КОМПЛЕКСНОГО РОЗВИТКУ ПРОДУКТИВНИХ СИЛ КАРПАТСЬКОГО РЕГІОНУ (на прикладі Львівської залізниці)

ТРАНСПОРТНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ КОМПЛЕКСНОГО РОЗВИТКУ ПРОДУКТИВНИХ СИЛ КАРПАТСЬКОГО РЕГІОНУ (на прикладі Львівської залізниці)

Назва:
ТРАНСПОРТНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ КОМПЛЕКСНОГО РОЗВИТКУ ПРОДУКТИВНИХ СИЛ КАРПАТСЬКОГО РЕГІОНУ (на прикладі Львівської залізниці)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,15 KB
Завантажень:
317
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
РАДА ПО ВИВЧЕННЮ ПРОДУКТИВНИХ СИЛ УКРАЇНИ
Орловська Олександра Володимирівна
УДК332.12.656.2
ТРАНСПОРТНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ КОМПЛЕКСНОГО РОЗВИТКУ ПРОДУКТИВНИХ СИЛ КАРПАТСЬКОГО РЕГІОНУ
(на прикладі Львівської залізниці)
Спеціальність 08.10.01 – Розміщення продуктивних сил і
регіональна економіка
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Раді по вивченню продуктивних сил України Національної академії наук України.
Науковий керівник:доктор економічних наук Пащенко Юрій Євгенович, Рада по вивченню продуктивних сил України Національної академії наук України, завідувач відділу проблем розвитку і розміщення транспорту та зв’язку.
Офіційні опоненти:доктор економічних наук, професор Кулаєв Юрій Федорович, Національний авіаційний університет, кафедра економіки; |
кандидат економічних наук Ярош Олег Михайлович, Рада по вивченню продуктивних сил України НАН України, провідний науковий співробітник
Провідна установа: |
Науково-дослідний економічний інститут Міністерства економіки України, відділ проблем регіональної політики, м. Київ |
Захист відбудеться 22 січня 2007 року о 14 год. 30 хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д. 26.160.01 Ради по вивченню продуктивних сил України Національної академії наук України за адресою: 01032, м. Київ, бульвар Тараса Шевченка, 60.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Ради по вивченню продуктивних сил України Національної академії наук України за адресою: 01032, м. Київ, бульвар Тараса Шевченка, 60.
Автореферат розісланий “20” грудня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор економічних наук, професор Я.В. Коваль
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Трансформаційні перетворення, що відбуваються сьогодні в економіці України, вимагають перегляду існуючих механізмів становлення економіки та удосконалення господарського механізму за допомогою комплексних досліджень розвитку регіону і розміщення продуктивних сил.
Зміни у національній економіці привели до необхідності пошуку нових шляхів регулювання та організації продуктивних сил, розробки нових напрямів раціонального використання природно–ресурсного потенціалу, створення умов для активізації соціально–економічного розвитку регіону.
Важливу роль у комплексному розвитку господарства регіонів відіграє транспорт, який забезпечує узгоджену і стабільну роботу всіх підрозділів господарських комплексів регіонів.
З переходом української економіки до ринкових форм господарювання суттєво зростає роль транспортного фактора у регіональному розвитку. З чотирьох форм свобод, що необхідні для входження економіки у відкритий ринковий простір, три з них забезпечує транспорт – свободу переміщення людей, товарів і послуг. Це говорить про значну роль транспорту в просторовому розвитку економіки.
Питанням комплексного розвитку господарств регіонів країни і ролі транспортного фактора у їх розвитку присвячено ряд наукових робіт зарубіжних і вітчизняних вчених, а саме: Е.Алаєва, П.Алампієва, С.Бандура, І.Бистрякова, П.Борщевського, В.Букіна, А.Вебера, О.Галабурди, О.Гранберга, О.Горленка, С.Дорогунцова, Б.Данилишина, М.Долішнього, У.Ізарда, С.Іщука, В.Кістанова, Д.Клинового, М.Колосовського, Ю.Кулаєва, П.Паламарчука, О.Паламарчука, Є.Сича, Ю.Пащенка, В.Руденка, Л.Чернюк, М.Фащевського, О.Яроша та інших.
Здобутки вчених мають певне теоретичне та практичне значення, вони є вагомим підґрунтям для подальших наукових пошуків щодо розвитку регіонів. Але дослідження питань щодо конкретної участі окремих видів транспорту, а саме залізничного в розвитку регіонів, у науково – методичній літературі не отримали достатньо повного висвітлення.
Необхідність пошуку нових шляхів раціоналізації та стабілізації розвитку залізничного транспорту, його адаптації до нових умов господарювання, визначення ступеня впливу залізничної галузі на функціонування виробничого комплексу і рівня розвитку продуктивних сил регіону, дають підстави до проведення дисертаційного дослідження.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ТРАНСПОРТНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ КОМПЛЕКСНОГО РОЗВИТКУ ПРОДУКТИВНИХ СИЛ КАРПАТСЬКОГО РЕГІОНУ (на прикладі Львівської залізниці)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок