Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Культурно-мистецька спадщина Житомирщини у вимірах українського духовного життя ХІХ – першої третини ХХ століття

Загрузка...

Культурно-мистецька спадщина Житомирщини у вимірах українського духовного життя ХІХ – першої третини ХХ століття

Назва:
Культурно-мистецька спадщина Житомирщини у вимірах українського духовного життя ХІХ – першої третини ХХ століття
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,40 KB
Завантажень:
36
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ДЕРЖАВНА АКАДЕМІЯ
КЕРІВНИХ КАДРІВ КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВ
ДАЦЕНКО Петро Харитонович
7.011.2 (447.42)
Культурно-мистецька спадщина Житомирщини
у вимірах українського духовного життя
ХІХ – першої третини ХХ століття
17. 00. 01 – теорія та історія культури
А в т о р е ф е р а т
Дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства
Київ-2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Державній академії керівних кадрів культури і мистецтв.
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор
УЛАНОВА Світлана Іванівна,
Державна академія керівних кадрів
культури і мистецтв,
професор кафедри теорії, історії та
практики культури
Офіційні опоненти: доктор мистецтвознавства, професор
ШАМАЄВА Кіра Іванівна,
Національна музична академія України
ім. П.І. Чайковського,
професор кафедри загального та
спеціалізованого фортепіано
кандидат мистецтвознавства, професор
ДАНЧУК Леонід Іванович,
Державний агроекологічний
університет, м. Житомир,
завідувач кафедри культури і мистецтв
Провідна установа: Харківська державна академія культури,
кафедра теорії і історії культури,
Міністерство культури і туризму України,
м. Київ
Захист відбудеться 31.01.2006 р. о__14__годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.850.01 у Державній академії керівних кадрів культури і мистецтв (01015, м. Київ, вул. Січневого повстання, 21, корп. 15).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Державної академії керівних кадрів культури і мистецтв (01015, м. Київ, вул. Січневого повстання, 21, корп. 11).
Автореферат розісланий 30.12.2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Овчарук О.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Кожна людина має свою “малу” батьківщину – місце, де вона народилася, виросла, де спочиває не одне покоління її предків. Любов до рідного краю матеріалізується лише через інтерес до його історії, культурних традицій, накопиченого нацією духовного досвіду, закумульованого у пам’ятках різних епох, літературних і мистецьких, а також діяльності тих науковців та громадських діячів, зусиллями яких була збережена і донесена до сьогодні культурно-мистецька спадщина українців етнічного регіону нашої держави.
Серед цих регіонів в історичному і культурному плані найбільш цікавим є житомирський край – специфічне територіальне утворення, де з сивої давнини разом проживали різні етнічні угрупування та національні меншини: російські, польські, білоруські, чеські, єврейські та інші, що визначило своєрідність тих тенденцій і закономірностей, які стали домінантними для історичного розвитку української культури в цілому. Ця своєрідність завжди спрямовувала вітчизняну історичну науку на пошук аргументів, необхідних для доведення самодостатності всього українського етносу за походженням та накопиченим в процесі еволюції культурним досвідом.
Започаткована такими відомими її представниками як М.Максимович, П.Куліш, М.Костомаров та інші, ця наука дала поштовх для розвитку українознавства ХІХ століття – це період, коли була закладена та оприлюднена численна кількість українських старожитностей, зібрані різноманітні етнографічні матеріали, проведені ґрунтовні археологічні дослідження, що сприяло становленню підходів до вивчення української історії і культури (В.Антонович, М.Грушевський, М.Грінченко, А.Кримський, П.Козицький, Ф.Колеса та інші).
Чималий внесок у цю справу зробили представники регіонального краєзнавства. Найбільш значним і цікавим він є на Житомирщині, культурні традиції якої постійно привертали до себе увагу не тільки науковців. Місцева влада постійно підтримувала засобами державних, громадських, церковних організацій, освітніх та мистецьких закладів суспільний інтерес до культурно-мистецької спадщини краю, постійно друкуючи на сторінках періодичної преси краєзнавчі матеріали. В Житомирі, який у ХІХ столітті перетворився у губернський центр, видавалися "Волынские губернские ведомости", "Волынь", "Волынские епархиальные ведомости", “Памятные книжки Волынской губернии” в яких перевага віддавалася публікаціям місцевого значення: описам старовинних пам’яток, обрядів та звичаїв, культурних традицій у побуті та прикладних ремеслах церковних старожитностей, важливих для регіону.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: Культурно-мистецька спадщина Житомирщини у вимірах українського духовного життя ХІХ – першої третини ХХ століття

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок