Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ РЕГУЛЮВАННЯ ЕКОЛОГІЗАЦІЇ ВИРОБНИЦТВА (НА ПРИКЛАДІ ЛІСОВОГО КОМПЛЕКСУ)

ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ РЕГУЛЮВАННЯ ЕКОЛОГІЗАЦІЇ ВИРОБНИЦТВА (НА ПРИКЛАДІ ЛІСОВОГО КОМПЛЕКСУ)

Назва:
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ РЕГУЛЮВАННЯ ЕКОЛОГІЗАЦІЇ ВИРОБНИЦТВА (НА ПРИКЛАДІ ЛІСОВОГО КОМПЛЕКСУ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,11 KB
Завантажень:
497
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
РАДА ПО ВИВЧЕННЮ ПРОДУКТИВНИХ СИЛ УКРАЇНИ
БАБИЧ РОМАН БОРИСОВИЧ
УДК: 630.6: 504.062
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ РЕГУЛЮВАННЯ ЕКОЛОГІЗАЦІЇ ВИРОБНИЦТВА (НА ПРИКЛАДІ ЛІСОВОГО КОМПЛЕКСУ)
Спеціальність 08.08.01 – Економіка природокористування
і охорони навколишнього середовища
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Раді по вивченню продуктивних сил України Національної Академії наук України.
Науковий керівник:
доктор економічних наук, професор,
Коваль Ярослав Васильович,
Рада по вивченню продуктивних сил України НАН України,
завідувач відділу проблем використання і охорони
лісових ресурсів.
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Бистряков Ігор Костянтинович, Рада по вивченню продуктивних сил України НАН України, завідувач відділу проблем використання і охорони земельних ресурсів;
кандидат економічних наук, старший науковий співробітник
Леонець Володимир Олександрович, Державне підприємство “Головний науково–дослідний та проектний інститут землеустрою” Держкомітету земельних ресурсів України, завідувач відділу проблем землеустрою.
Провідна установа:
Науково-дослідний економічний інститут Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України, відділ проблем лісового господарства та природокористування, м. Київ.
Захист відбудеться “14” лютого 2005 р. об 1100 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.160.01 Ради по вивченню продуктивних сил України НАН України за адресою 01032, м. Київ – 32, бульвар Тараса Шевченка, 60.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Ради по вивченню
продуктивних сил України НАН України за адресою:
01032, м. Київ – 32, бульвар Тараса Шевченка, 60.
Автореферат розісланий “13” січня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор економічних наук, професор Бандур С.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Екологічні проблеми економічного розвитку нашої держави, належать до числа особливо актуальних, що вимагають невідкладного вирішення. В умовах переходу до ринкових відносин, приватизовані підприємства одержують практично повну фінансово-господарську самостійність і орієнтуються у своїй діяльності переважно на отримання швидкого прибутку, нерідко впливаючи негативно на навколишнє середовище. Погіршення екологічної ситуації стає особливо відчутним в умовах продовження кризового стану економіки.
Ріст забруднення навколишнього середовища, значні обсяги споживання природних ресурсів та недосконалість технологій виробництва значною мірою порушили самовідновлювальні механізми екосистем, знизили асиміляційний потенціал довкілля, що у свою чергу негативно відбилося на соціально-економічному розвитку суспільства. Залишаються низькими, через відсутність необхідних коштів, темпи лісовідновлення і лісорозведення, не виконуються заходи з інтенсифікації лісовирощування.
Ситуація потребує посилення уваги до вирішення проблем еколого-економічної безпеки, формування міжгалузевої політики з цього питання, обгрунтування напрямків збереження, використання та відтворення лісів на засадах сталого розвитку, визначених на конференціях ООН з навколишнього середовища (РІО-1992, РІО-92+5, РІО-95+10, Лісабон – 1998). За такого перебігу подій, важливого значення набуває розробка заходів з питань державного регулювання процесами використання природно–ресурсного потенціалу у поєднанні з ринковими механізмами. Вказане сприятиме переходу народногосподарських комплексів, галузей та регіонів на засади екологічно-збалансованого розвитку. Екологічні проблеми повинні складати важливу частку у сфері нових суспільних, виробничих (в тому числі лісових) відносин, поступової структурної перебудови лісового комплексу, визначати темпи й пропорції економічного зростання. Тому важливо всебічно і ретельно вивчити причинно-наслідкові зв'язки між економікою й екологією стосовно до окремих галузей лісового комплексу і його окремих виробництв.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ РЕГУЛЮВАННЯ ЕКОЛОГІЗАЦІЇ ВИРОБНИЦТВА (НА ПРИКЛАДІ ЛІСОВОГО КОМПЛЕКСУ)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок