Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Безкоштовно реферат на тему: ТЕПЛОМАСООБМІН ТА ГІДРОДИНАМІКА В ПАРОРІДИННИХ ДИСПЕРСНИХ СЕРЕДОВИЩАХ. ТЕПЛОФІЗИЧНІ ОСНОВИ ДИСКРЕТНО-ІМПУЛЬСНОГО ВВЕДЕННЯ ЕНЕРГІЇ

ТЕПЛОМАСООБМІН ТА ГІДРОДИНАМІКА В ПАРОРІДИННИХ ДИСПЕРСНИХ СЕРЕДОВИЩАХ. ТЕПЛОФІЗИЧНІ ОСНОВИ ДИСКРЕТНО-ІМПУЛЬСНОГО ВВЕДЕННЯ ЕНЕРГІЇ / сторінка 11

Назва:
ТЕПЛОМАСООБМІН ТА ГІДРОДИНАМІКА В ПАРОРІДИННИХ ДИСПЕРСНИХ СЕРЕДОВИЩАХ. ТЕПЛОФІЗИЧНІ ОСНОВИ ДИСКРЕТНО-ІМПУЛЬСНОГО ВВЕДЕННЯ ЕНЕРГІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
33,88 KB
Завантажень:
392
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 

Зовсім по іншому процеси акустичної кавітації протікають в холодній рідині. Під дією поля парові бульбашки можуть як завгодно довго пульсувати з малою амплітудою при постійному значенні середнього розміру , якщо їх початковий радіус не перевищує певне критичне значення , яке залежить від величини інтенсивності поля, або акустичного тиску . При процес стрибком переходить у режим розвиненої кавітації і супроводжується явищами сонолюмінесценції, кавітаційної ерозії, диспергуючої активності та іншими динамічними ефектами. Такі бульбашки зростають і захлопуються вже в першому періоді коливань з утворенням великої кількості мікроскопічних бульбашок з . Можливість точної оцінки порогових значень і , які визначають початок розвиненої кавітації в акустичних полях, є однією з трудних, але важливих прикладних задач.
Застосування моделі ДОБ дозволяє уточнити механізм виникнення акустичної кавітації і провести точну оцінку її порогових значень. На рис.9(а) видно, що при =const і 11 мкм амплітуда стабільних пульсацій бульбашок плавно підвищується із зростанням , але як тільки , ріст і захлопування бульбашки відбувається миттєво. Для заданих параметрів поля і теплофізичних властивостей рідини початок розвиненої кавітації за допомогою моделі можна прогнозувати зазделегідь.
Руйнування великих бульбашок з вже в першому періоді коливань з утворенням натомість слабо пульсуючих мікробульбашок виключає, здавалося б, можливість тривалого існування режиму розвиненої кавітації. Проте відомо, що такий режим безперервно підтримується за рахунок взаємного зближення пульсуючих бульбашок, наступної їх коагуляції і укрупнення завдяки ефекту Бйоркнеса. Дві бульбашки з радіусами , що пульсують в одній фазі, зближаються під дією сили Бйоркнеса , де - поточна відстань між центрами бульбашок.
Порівняння розрахунків по моделі ДОБ з результатами відомих досліджень по зближенню бульбашок в у/з полі показало, що модель адекватно відтворює результати експериментів і здатна деталізувати специфічні особливості цього ефекту. Разом з тим в ході проведення обчислювального експерименту вперше було виявлено, що у певному інтервалі розмірів , де , пульсуючі бульбашки докритичного розміру всупереч закону Бйоркнеса не зближуються, а розходяться.
На рис.10(а) показано, як змінюється з часом відстань між пульсуючими в у/з полі бульбашками одного розміру в залежності від радіусу цих бульбашок. Видно, що за умов обчислювального експерименту бульбашки з =3,98 мкм розходяться всупереч закону Бйоркнеса, а при - зближуються. Доведено, що гранична величина зростає із зменшенням , так що за певних умов виявлений ефект можна спостерігати і для порівняно великих бульбашок. На рис.10(б) показано, як буде змінюватися швидкість взаємного руху двох бульбашок на фіксованій відстані між ними в залежності від для невисоких значень . За таких умов порушення закону Бйоркнеса відбувається, якщо радіус бульбашок 125,4 мкм, що може бути зафіксовано візуально.
В заключній частині розділу розглянуто можливий механізм руйнування кавітаційних бульбашок на стадії їх максимального стиснення. Детальний аналіз результатів багатьох експериментів по дослідженню різних типів кавітації дозволяє запропонувати як основну причину руйнування бульбашок термічну нестійкість міжфазної поверхні за той короткий проміжок часу, коли температура пари і стінки бульбашки суттєво перевищують критичну температуру і рідина на границі із стінкою бульбашки переходить в закритичну область температур. Аналіз експериментів в рамках моделі ДОБ показує, що руйнування кавітаційної бульбашки відбувається лише у випадках, коли . З рис.9 видно, що у режимі стабільних пульсацій в у/з полі бульбашки докритичного розміру (10,5 мкм) температура її поверхні завжди менша, ніж критична температура води (=647 К). Але як тільки амплітудні значення перевищують (рис.9(б)), бульбашка стає нестійкою і руйнується, що водночас визначає початок процесу розвиненої кавітації (рис.9(а)). На підставі аналізу запропоновано гіпотезу термічної нестабільності міжфазної поверхні, правомірність якої підтверджується багатьма розглянутими у роботі прикладами.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
Реферат на тему: ТЕПЛОМАСООБМІН ТА ГІДРОДИНАМІКА В ПАРОРІДИННИХ ДИСПЕРСНИХ СЕРЕДОВИЩАХ. ТЕПЛОФІЗИЧНІ ОСНОВИ ДИСКРЕТНО-ІМПУЛЬСНОГО ВВЕДЕННЯ ЕНЕРГІЇ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок