Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат українською мовою: ТЕПЛОМАСООБМІН ТА ГІДРОДИНАМІКА В ПАРОРІДИННИХ ДИСПЕРСНИХ СЕРЕДОВИЩАХ. ТЕПЛОФІЗИЧНІ ОСНОВИ ДИСКРЕТНО-ІМПУЛЬСНОГО ВВЕДЕННЯ ЕНЕРГІЇ

ТЕПЛОМАСООБМІН ТА ГІДРОДИНАМІКА В ПАРОРІДИННИХ ДИСПЕРСНИХ СЕРЕДОВИЩАХ. ТЕПЛОФІЗИЧНІ ОСНОВИ ДИСКРЕТНО-ІМПУЛЬСНОГО ВВЕДЕННЯ ЕНЕРГІЇ / сторінка 13

Назва:
ТЕПЛОМАСООБМІН ТА ГІДРОДИНАМІКА В ПАРОРІДИННИХ ДИСПЕРСНИХ СЕРЕДОВИЩАХ. ТЕПЛОФІЗИЧНІ ОСНОВИ ДИСКРЕТНО-ІМПУЛЬСНОГО ВВЕДЕННЯ ЕНЕРГІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
33,88 KB
Завантажень:
392
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
В роботі наведено результати розрахунків полей швидкості і тиску в тривимірних полідисперсних ансамблях з числом елементів від 10 до 1500.
На рис.13 стрілками показано напрямок швидкості мікротечій в площині, що проходить через центр тривимірного ансамблю, який складається з 30 бульбашок різного розміру. Поле швидкостей має коміркову структуру і поблизу кожної бульбашки вектори швидкості співпадають із радіальним напрямком. При віддаленні від бульбашок картина мікротечій в рідині ускладнюється і на границях взаємодії бульбашок вектори швидкості різко змінюються за величиною і напрямком, що супроводжується виникненням аномально великих значень градієнтів швидкостей і тиску у цих зонах. Як показує аналіз, це сприяє створенню в міжбульбашковому просторі потужного механізму зсувних напружень, який може спричинити руйнування дисперсних частинок в емульсіях та суспензіях.
У сьомому розділі досліджено процеси стаціонарного і нестаціонарного витікання скипаючої рідини через канали. Проведено аналіз стану проблеми, показано її актуальність, наукове і практичне значення, розглянуто основні труднощі, які виникають при її вирішенні. Обговорюються питання, що стосуються методів моделювання парорідинних потоків. Дослідження двофазних потоків і розробку методів їх розрахунку проводять переважно на основі нерівноважних моделей, котрі базуються на рівняннях збереження маси, імпульсу та енергії для кожної фази. Вважається, що лише точне урахування усіх нерівноважних факторів може гарантувати задовільне відображення цього неординарного явища.
На основі аналізу відомих нерівноважних моделей, що описують парорідинні потоки, відзначено основні недоліки цих моделей. 1) Моделі по суті не можна розлядати як нерівноважні, оскільки в них постулюється умови термічної рівноваги пари з оточуючою рідиною, рівність тисків, а іноді й швидкостей руху обох фаз. 2) Апріорно прийняті припущення про квазірівноважність виключають принципову можливість застосування таких моделей для аналізу динамічних ефектів в скипаючих потоках. 3) Для розрахунку витратних характеристик потоку в кожному випадку необхідно проведення попередніх дослідів для одержання необхідної інформації. 4) В моделі парорідинних потоків формально і необгрунтовано вводять відомі положення газодинамічних моделей, які описують однофазні потоки. 5) Деякі закономірності, притаманні скипаючим потокам, не витікають із самих моделей, а вводяться в них заздалегідь.
Запропоновано принципово новий підхід до побудови нерівноважної моделі, який враховує ці недоліки і забезпечує більш коректне застосування початкових припущень. Модель АСП, що описує стаціонарне і нестаціонарне витікання адіабатно скипаючої рідини, базується на рівняннях моделей ДОБ і ДБА. Потік скипаючої рідини в каналі можна трактувати як ансамбль бульбашок у процесі його релаксації до стану термодинамічної рівноваги у відповідності до розглянутого у попередньому розділі взаємозв’язку між інтенсивністю зростання об’єму парової фази і тиском у рідинній фазі , причому в даному випадку змінення відбувається не тільки в часових, але й в просторових координатах.
Нестаціонарне витікання скипаючої рідини з каналу розглянуто в такій постановці. Закритий з обох кінців канал заповнено рідиною з температурою у стані насичення (). Рідина суттєво перегріта відносно зовнішнього тиску (). В момент =0 відбувається розгерметизація каналу на одному з його кінців і в шар рідини, який межує з газовим середовищем, передається зовнішній тиск . Це спричинює формування та зростання бульбашок у цьому шарі і, у відповідності з розглянутою вище схемою, веде до встановлення там величини тиску . Це значення , в свою чергу, визначає швидкість наростання парової фази в сусідньому шарі у напрямку до закритого кінця каналу і поточну величину тиску у цьому шарі.
Канал поділено по довжині на однакових зон з фіксованими границями, а нумерація зон починається з відкритого кінця каналу. Для кожної -ї зони одночасно вирішується система рівнянь моделі ДБА і визначається своє значення .

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
Реферат на тему: ТЕПЛОМАСООБМІН ТА ГІДРОДИНАМІКА В ПАРОРІДИННИХ ДИСПЕРСНИХ СЕРЕДОВИЩАХ. ТЕПЛОФІЗИЧНІ ОСНОВИ ДИСКРЕТНО-ІМПУЛЬСНОГО ВВЕДЕННЯ ЕНЕРГІЇ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок