Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат на тему: ТЕПЛОМАСООБМІН ТА ГІДРОДИНАМІКА В ПАРОРІДИННИХ ДИСПЕРСНИХ СЕРЕДОВИЩАХ. ТЕПЛОФІЗИЧНІ ОСНОВИ ДИСКРЕТНО-ІМПУЛЬСНОГО ВВЕДЕННЯ ЕНЕРГІЇ

ТЕПЛОМАСООБМІН ТА ГІДРОДИНАМІКА В ПАРОРІДИННИХ ДИСПЕРСНИХ СЕРЕДОВИЩАХ. ТЕПЛОФІЗИЧНІ ОСНОВИ ДИСКРЕТНО-ІМПУЛЬСНОГО ВВЕДЕННЯ ЕНЕРГІЇ / сторінка 3

Назва:
ТЕПЛОМАСООБМІН ТА ГІДРОДИНАМІКА В ПАРОРІДИННИХ ДИСПЕРСНИХ СЕРЕДОВИЩАХ. ТЕПЛОФІЗИЧНІ ОСНОВИ ДИСКРЕТНО-ІМПУЛЬСНОГО ВВЕДЕННЯ ЕНЕРГІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
33,88 KB
Завантажень:
392
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
0193004494, 1993 р.).
Як відповідальний виконавець здобувач приймав участь у постановці задач, обговоренні концепцій, програм та методик комплексних досліджень, безпосередньо брав участь у розробці фізичних та математичних моделей і проведенні лабораторних і теоретичних досліджень, в аналізі та узагальненні одержаних результатів.
Мета і задачі дослідження. Метою дисертаційної роботи є розробка та обгрунтування нового підходу до вивчення закономірностей динаміки парорідинних систем бульбашкової структури у явищах кипіння, кавітації, в тому числі і в двофазних потоках. В рамках запропонованого підходу розроблено уніфіковані математичні моделі, котрі з єдиних позицій описують динаміку одиничної бульбашки (модель ДОБ), динаміку бульбашкового ансамблю (моделі ДБА і ПТША) і особливості витікання скипаючої рідини через канали (модель АСП). На базі моделей створено оригінальні комп'ютерні програми для вирішення конкретних задач, пов'язаних з динамікою бульбашкових систем, і одержання кількісних результатів.
Основна задача роботи полягає в створенні ефективного і надійного інструменту дослідження закономірностей поведінки парових бульбашок і бульбашкових структур у явищах кавітації та кипіння і отримання за його допомогою нової корисної інформації стосовно природи фізичних механізмів і процесів, які спричиняють виникнення динамічних ефектів, притаманних цим явищам.
Об'єктом дослідження є парорідинні системи бульбашкової структури, що динамічно розвиваються внаслідок дії зовнішніх факторів.
Предметом дослідження є тепломасообмінні і гідродинамічні процеси, зумовлені різноманітними факторами термодинамічної нерівноважності, котрі визначають динаміку парової бульбашки як одиничного елемента парорідинної системи і таким чином контролюють поведінку системи в цілому.
Для вирішення поставлених у роботі задач застосовано методи математичного моделювання. Моделі розроблялися на основі детального аналізу фізичних механізмів і явищ, що визначають динаміку бульбашки, з використанням інформації, яку отримано шляхом узагальнення результатів експериментальних і теоретичних досліджень інших авторів. Створення різноманітних прикладних комп'ютерних програм на основі математичних моделей проведено із застосуванням новітніх методів чисельних розрахунків, що забезпечує високу точність обчислення і мінімальні витрати машинного часу при розв'язанні доволі складних задач.
Наукова новизна одержаних результатів полягає в наступному:
1. Вперше проведено детальний аналіз принципу ДІВЕ як нового підходу до інтенсифікації масообмінних і гідромеханічних процесів в рідинних дисперсних середовищах, який забезпечує зменшення непродуктивних витрат енергії.
2. На основі положень термодинаміки нерівноважних процесів проведено аналіз еволюції парових і парогазових бульбашок внаслідок порушення термодинамічної рівноваги в парорідинних середовищах, що забезпечує можливість моделювання з єдиних позицій широкого комплексу явищ і ефектів в двофазних системах бульбашкової структури.
3. Створено оригінальні математичні моделі високого рівня, що адекватно відображують поведінку одиничної бульбашки і бульбашкових систем і не мають світових аналогів.
4. На основі математичних моделей розроблено спеціальні комп'ютерні програми, які призначені для проведення комплексних наукових досліджень і для вирішення конкретних практичних задач.
5. У результаті проведених досліджень встановлено нові невідомі раніше закономірності поведінки бульбашок у явищах кипіння, кавітації та витікання скипаючої рідини в каналах, що суттєво розширює наші уявлення про природу цих явищ.
Практичне значення одержаних результатів полягає в створенні принципово нових математичних моделей, які вже знайшли широке застосування і забезпечують отримання великого обсягу нової і вірогідної інформації, що вкрай важливо для вирішення нагальних прикладних проблем. Застосований в роботі принцип поєднання експериментальних і розрахункових методів значно підвищує інформативність і продуктивність лабораторних досліджень і випробувань, спрямованих на пошуки і обгрунтування новітніх ефективних засобів інтенсифікації, і водночас суттєво зменшує матеріальні витрати і скорочує час їх проведення.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
Реферат на тему: ТЕПЛОМАСООБМІН ТА ГІДРОДИНАМІКА В ПАРОРІДИННИХ ДИСПЕРСНИХ СЕРЕДОВИЩАХ. ТЕПЛОФІЗИЧНІ ОСНОВИ ДИСКРЕТНО-ІМПУЛЬСНОГО ВВЕДЕННЯ ЕНЕРГІЇ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок